Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator Uni-t UTG 962 - całkiem udany zakup.

barti10 01 Paź 2020 22:22 4305 11
  • Witam. Ponieważ w "sieci" nie ma zbyt dużo informacji może komuś się przyda mały opis przed ewentualnym zakupem. Na razie nie potrzebuję profesjonalnego generatora a nie chciałem kupować nic z rodziny FY 6... ( dużo złych opinii ) i przeglądając oferty trafiłem na takiego Unit-a. Niestety można go kupić tylko na ALI.... ale zaryzykowałem , pudełko było minimalnie uszkodzone ale zawartość nie tknięta. Poza generatorem i zasilaczem były jeszcze kable BNC i jakieś ulotki - instrukcji brak. To nie problem bo obsługa jest bardzo prosta wręcz intuicyjna . Można wprowadzać dane z klawiatury lub pokrętłem a przyciski "aktywne" zmieniają się w zależności co w danej chwili robimy dokładnie tak jak w "poważnym" urządzeniu. Wyświetlacz jest bardzo jasny i czytelny , układ wyświetlania jak w profesjonalnych generatorach tj. dwa kanały obok siebie różnią się kolorem dla rozróżnienia. Obudowa jest bardzo solidna , mocny twardy plastik skręcony śrubkami na rogach nie trzeszczy , nie wygina się do tego gumowe nóżki dla stabilności. Na żywo wygląda rewelacyjnie jak "dorosły" generator który ktoś zmniejszył. Nie jest bardzo lekki ale ponieważ gniazda wyjściowe są z boku to dłuższe kable mogą go ściągnąć z półki -lepiej uważać. Na EEVblog jest o nim temat i więcej precyzyjnych informacji ( budowa wewnętrzna, pomiary, wady i zalety ) , ja tylko ogólnie opisałem pierwsze wrażenia z braku czasu. Co do generowanych sygnałów to sinus w cały zakresie jest ładny a prostokąt powyżej 10 Mhz przypomina sinus ale to nie powinno dziwić ( cena ) jest też chyba 20 przebiegów arbitralnych ( mniej lub bardziej przydatne) i można załadować swój własny przebieg z komputera ale płyty nie dostałem - trzeba ściągnąć program z sieci. Chociaż wszyscy wyśmiewają się z Unit-a ten generator nie ma porównania do rodziny Feel Techa , Jun Techa itp. to jest normalny generator funkcji w bardzo kompaktowej postaci do użytku dla mniej wymagającego (zamożnego) użytkownika. Generator Uni-t UTG 962 - całkiem udany zakup. Generator Uni-t UTG 962 - całkiem udany zakup. Generator Uni-t UTG 962 - całkiem udany zakup.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    barti10
    Poziom 14  
    barti10 napisał 111 postów o ocenie 46, pomógł 8 razy. Mieszka w mieście Ostrów Wielkopolski. Jest z nami od 2012 roku.
    ojciec
    Poziom 33  
    Instrukcja/oprogramowanie:
    Link

Napisz ile kosztował, czy cło/VAT doszedł
    Kuba_eM
    Poziom 24  
    Nie tylko na Ali, jest również w Banggoodzie. Przy różnych promocjach czasem w tym drugim może być taniej. Ze tę cenę i wykonanie (z opisów w sieci) jest to bardzo ciekawy mały generatorek, też się zastanawiam nad jego zakupem.
    lemgo
    Poziom 13  
    Wielki plus za podsumowanie w tytule. Nie trzeba przedzierać się przez opis, który i tak przeczytałem, tylko jest po inżyniersku: "co" i "czy ma sens" :)
    freebsd
    Poziom 38  
    barti10 napisał:
    Chociaż wszyscy wyśmiewają się z Unit-a ten generator nie ma porównania do rodziny Feel Techa , Jun Techa itp. to jest normalny generator
    Możesz opisać różnice?
    rafels
    Poziom 23  
    Brak podstawowych informacji. Ani parametrów, ani ceny. Po przeczytaniu tekstu, nie mam pojęcia czy warto go kupić, sam entuzjazm autora mnie nie zachęca.
    Wiem że mógłbym znaleźć te informacje w sieci, ale w takim razie po co ten artykuł?
    kaczodp
    Poziom 13  
    Czy USB ma izolację galwaniczną.
    barti10
    Poziom 14  
    Cena jest podana "wyżej" a opis powstał na podstawie własnych spostrzeżeń dla kogoś komu nie wystarczy dane z ogłoszenia sprzedającego.
    Co do gniazda USB to wydaje mi się że to "coś" bezpośrednio przy gnieździe może być transformatorem izolującym. Generator Uni-t UTG 962 - całkiem udany zakup. . Podstawowy problem z generatorami seri FY to błąd w oprogramowaniu układowym który powodował zawieszanie i trwałe uszkodzenie urządzenia . W kolejnych wersjach producent "unowocześniał" nieco ten generator 6600 następnie 6800 i 6900 ale wszystkie bazują na tym samym projekcie i nie chciałem ryzykować zakupu "nienaprawialnego" urządzenia ponieważ producent nigdy nie udostępnił wsadu do procesora żeby można próbować naprawić go w domu . Na EEVblog jest wielki temat o tych generatorach i próbach ich naprawy lub poprawy , bardzo wielu użytkowników odradza ich zakup z powodu błędów w budowie i braku wsparcia ze strony producenta. Dla porównania można powiedzieć , że jak ktoś potrzebuje generator do eksperymentów to "jakiś" FY... będzie ok a za to UNI-Ta wyciągamy z pudełka i od razu działa -nic nie musimy robić :-)
    kaczodp
    Poziom 13  
    barti10 napisał:
    to błąd w oprogramowaniu układowym który powodował zawieszanie

Faktycznie często się wiesza.

barti10 napisał:
    braku wsparcia ze strony producenta

Dlatego najlepiej nie ryzykować i kupić w PL. W czasie gwarancji problem generatora to jego problem.
    Simon79
    Poziom 19  
    Fajny ten generator. Mam leciwy już DF1641A i zastanawiam się nad FY6900, ale skoro ma tak złe opinie....
    Pewnie się interesowałeś tematem przed zakupem, czy jest jakaś inna alternatywa do serii FY w tej cenie?
    Czy ten UNI-T na najwyższej częstotliwości ma stabilną amplitudę i częstotliwość przy obciążeniem 50ohm ?.