logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Montaż podgrzewacza na 230V, płynu chłodzącego Hyundai Tucson II 2.0 CRDI 2007 – lokalizacja montażu

manfred12a 02 Gru 2025 09:27 420 12
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy montażu podgrzewacza elektrycznego na 230V do płynu chłodzącego w Hyundai Tucson II 2.0 CRDI z 2007 roku. W pojeździe istnieje fabryczne dogrzewanie nagrzewnicy kabiny za pomocą grzałek, jednak brak jest sterownika do ich sekwencyjnego załączania, co powoduje ryzyko przeciążenia alternatora. Proponowane rozwiązanie to instalacja podgrzewacza w obwodzie chłodniczki oleju, montowany szeregowo, z koniecznością usytuowania pionowego dla prawidłowego działania (turbinka na górze). Montaż wymaga zastosowania rurek kątowych o średnicy około 15 mm oraz odpowiedniego podłączenia wlotu i wylotu płynu, przy czym wlot jest przez krótką rurkę 90° do chłodniczki oleju, a wylot przy termostacie. Dyskusja porusza także kwestie braku zaworu na nagrzewnicy w modelu po 2003 roku, co wpływa na przepływ i efektywność dogrzewania. Pomimo dostępności sterowników, problemem pozostaje ich programowanie. Ostatecznie autor nie podłączył podgrzewacza ze względu na złożoność i czasochłonność instalacji.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA