Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk gitarowy do ćwiczeń praktycznie za darmo.

KrzysztofK 22 Maj 2006 19:53 4736 6
  • Witam.
    Jakieś 9 lat upłynęło jak kolega z kapeli poszukiwał małego piecyka do ćwiczenia w domu. Zrobiłem dla niego i zapomniałem. Jego syn dorósł, zaczął grać, zepsuł i znów piecyk do mnie wrócił, aby go reanimować. Ale się wzruszyłem. Zrobiłem kilka zdjęć i chwalę się swoją konstrukcją sprzed lat. Piecyk posiada barwę czystą i distortion i nawet niezłe brzmienie.
    Wszystkie elementy i materiały wykorzystane do budowy piecyka pochodzą z demontażu telewizorów i radyjek samochodowych. Nie kupiłem żadnego elementu.
    Końcówka mocy - TDA 2030 w najprostszej aplikacji wg KIT-u TSM 44
    Przedwzmacniacz - również wg jakiegoś kitu na BC413 i BC 109 chyba TSM 33M
    Distortion - schemat dał mi kolega

Transformator sieciowy - transformator głośnikowy wyjęty z jakiegoś telewizora lampowego
    Głośnik - wyjęty z Rubia (fantastyczne możliwości)
    Obudowa - wycięta z obudowy telewizora
    Tkanina obiciowa - sukienka mojej Mamy
    Płyta czołowa - fragment szuflady do sztućców
    Efekt - może nie powala na kolana ale ćwiczyć można.

Fajne!
  • #2 22 Maj 2006 20:14
    Tremolo
    Poziom 43  

Fajne podoba mi się. miałem coś takiego ze starego radia lampowego. Głośnik tez niczego sobie - bardzo ciekawe brzmienie. Ze względu na te spiralne zawieszenie. Ale z tą sukienka to troche nie FAIR.

Szkoda że nie lampowiec :) Aha drugi post, który nie wiadomym trafem się skopiował dałem do kosza (żeby nie było nieścisłości).

• #3 23 Maj 2006 19:31
    bincar
    Poziom 12  

Fajnie to wygląda w sumie to zrobiłeś coś z niczego.Sam sie kiedyś bawiłem w budowe kolumn na tkich głośniczkach i wiem że efekt może nieraz zaskoczyć pozytywnie.

• #5 24 Maj 2006 15:17
    KrzysztofK
    Poziom 21  

Charakterystyki głośnika niestety nie znam ale jako głośnik do gitary sprawuje sie wspaniale. Zresztą w Rubinie też sobie radził świetnie. Kto miał ten telewizor ten na pewno pamięta, że dół był nawet głęboki i sopranu starczało.
    Jeżeli chodzi o zawieszenie to raczej jest ono sztywne takie jak w głośnikach powiedzmy "estradowych".

• #6 28 Maj 2006 12:44
    bratyslaw
    Poziom 23  

Jakieś 12 lat temu zrobiłem sobie kolumny na głośnikach z Rubina. Na budowę zużyłem kilka półek (płyt wiórowych) z mebli. W kolumnie były 2 takie właśnie głośniki + sopran, też z Rubina, były bardzo głębokie i smukłe (jakieś obliczenia były, a za wzór wziąłem jakieś kolumny z magnetofonu szpulowego). Do tego prosta, szybko nawinięta zwrotniczka, wygłuszenie i gotowe. Grały zadziwiająco dobrze jak na takie głośniki, oczywiście mocy to to nie miało za dużo, ale radziły sobie dobrze z Eltronem 60 i głośność była wystarczająca. Niestety nie posiadam ich - sprzedałem razem z Eltronem...
    Pozdrawiam!

• #7 28 Maj 2006 13:01
    Marcin_126
    Poziom 16  

No sukienka bardzo ładnie się prezentuje :)
    A czy czasem głośnik od rubina nie miał magnesu z przodu membrany?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME