Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój touchpad na PS/2

Jack48 03 Cze 2007 20:02 9070 37
  • Mój touchpad na PS/2
    Witam . Postanowiłem pochwalić się moim skromnym "dziełem" hehe :)

Potrzebne rzeczy do wykonania :
    Touchpad ( w tym przypadku z laptopa firmy NEC ) kolo 10 zł
    Obudowa:
    *tylna
    kawałek "pleksy" lub tak jak w moim przypadku plastikowa płytka którą wyciągnąłem z matrycy (kto rozbierał ten wie co tam jest ) również laptopa NEC
    *przednia
    kadłubek -wiecie z jakiego laptopa ;)

cztery gumowe "stopki"
    przewód (cztery żyły) i końcówka PS/2
    i dwie śrubki ;)

A teraz fotki i schemat podłączenia :
    Mój touchpad na PS/2
    Touchpad bez obudowy:
    Mój touchpad na PS/2
    elektronika :
    Mój touchpad na PS/2
    w obudowie (przód)
    Mój touchpad na PS/2
    w obudowie (tył )
    Mój touchpad na PS/2

Zastanawiam sie czy w kolejnej wersji nie dodać w miejscu tej dziury gdzie był zatrzask laptopa wsadzić czerwoną kontrolkę .

No to oceniajcie ;)
    Pozdrawiam

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Jack48
    Poziom 15  
    Jack48 napisał 192 postów o ocenie 2, pomógł 1 razy. Mieszka w mieście Zabrze. Jest z nami od 2007 roku.
  • Computer ControlsComputer Controls
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Poziom żaden, podobnie jak przydatność. Nie wiesz po co ludzie kupują zwykłe myszki do swoich laptopów? Bo na dłuższą metę touchpad jest niewygodny.
    tzok
    Moderator Samochody
    Mało ambitne ale poprawnie wykonane. Byle bez wiejskich świecidełek. Przydałoby się też jakoś zakryć boki i porządniej przyciąć tą płytkę na spodzie.

Moja ocena to 3 (w skali 2-5).

P.S.
    Ja tam lubię touchpad, kupiłem sobie myszkę do laptopa ale chyba z raz jej użyłem, zdecydowanie wolę touchpada.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Fsoliebhaber
    Poziom 17  
    Taaaaaaaa szczególnie "toczpad" sprawdza sie przy pracy w AutoCadzie:|

Ale takie urządzonko jest alternatywa dla Trackball'a (na pewno tańsze) w miejscach gdzie nie ma miejsca na myszkę, lub po prostu środowisko jest nieprzyjazdne (stół warszatowy pokryty kurzem/wiórami)

Urządzonko wykonane starannie i podoba mi się :D
  • Computer ControlsComputer Controls
    ciapciok
    Poziom 20  
    Aaaaale się narobiłeś, nie ma co. A po co Ci ten touchpad ? Zbudowałeś z nudów, czy używasz do jakichś szczytnych celów ?

Pozdrawiam
    Tojtas
    Poziom 20  
    Czemu tak wszyscy naskoczyli na autora tego projektu?

Może i nie narobił się za bardzo ale i tak jest to lepsze niż klimatyzacja na kostki lodu....

Ja za touchpadem nie przepadam, jest dla mnie strasznie nie wygodny, ale jest bardzo dobrym rozwiązaniem gdzie nie ma miejsca na myszkę, lub jej używanie jest niekomfortowe.

Za projekt: 4/5 :)

Pozdrawiam
    rockyr14
    Poziom 10  
    Mi się projekt bardzo podoba :) jak będę miał czas i pieniądze to sobie coś takiego bym wykonał a nie wie ktoś jak taki touchpad się sprawdza na komputerze do malowania ?? :D:D:D chodzi mi o to czy jakoś tak fajnie kursor chodzi i czy nie najeżdża na boki :)
    zorbek
    Poziom 30  
    Pora trochę konstruktywnej krytyki bo w tym dziale źle się dzieje. Wyciągnięcie modułu, wsadzenie kilku kostek lodu do puszki nazywane jest projektem i do tego z prośbą o ocenę.
    Jack48
    Poziom 15  
    dzięki za fajne ocenki ;) heh co do rysowania to gdzieś widziałem specjalny miniprogramik do tego ;)
    gsm_pce
    Poziom 11  
    Zgadzam sie, zdecydowanie lepsze niż te wszystkie klimatyzatory. Daje 4/5 :)
    rockyr14
    Poziom 10  
    chciałem się spytać taki żeby zrobić jakości jak ten twój albo i lepszy trochę to ile trzeba wydać na to kasy ?? napisz za co ile dałeś dokładnie :)
    Platon
    Spec od komputerów
    rockyr14 - to ty masz dwie lewe półkule mozgowe, ze nie potrafisz sprawdzic ile kosztuje wtyczka minidin, metr kabelka i touchpad na allegro?
    rockyr14
    Poziom 10  
    nie wiedziałem że to może być obojętny touchpad :P
    ryborz
    Poziom 23  
    Ja pochwalę autora za narysowanie mostów na schemacie połączenia :D
    tomeeh
    Poziom 24  
    Dokładnie - jeśli ktoś jest elektronikiem, za takiego się uważa, to zasadą zero jest nauczenie się rysowania schematów. Nie chodzi mi tu o program (może być w ostateczności ten Paint), lecz o zajrzenie do pierwszego lepszego schematu i zaznajomienie się z zasadami oznaczania połączeń. Jak zauważono te mostki to śmiech - co to jest mapa topograficzna, by mosty oznaczać? Trochę wysiłku panie kolego...
    Platon
    Spec od komputerów
    Mój touchpad na PS/2
    A takie cos kiedys popelnilem ja. Touchpad synapticsa. Calkiem wygodne przy malej ilosc miejsca, ciche jak ktos chce klikac i nie przeszkadzac komus np spac.
    Doody
    Poziom 11  
    Pomysł dobry właśnie touch'a używam do obsługi servera. Ale napracować to Ty sie za bardzo nie napracowałeś - chodzi mi tu szczególnie o obudowę, poza tym schemat jest bardzo amatorski ale daję 3/5 :)

Też ostatnimi czasy coś takiego tutaj prezentowałem link poniżej:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic764111-0.html
    danthe
    Poziom 30  
    Osobiście mam zamiar zapakować w moje auto komputer PC. I mam pytanie do krytykujących, co by mi zaproponowali zamiast myszy, kóra w aucie napewno była by mniej wygodna od tego "patentu" lub trackballa?
    Ja jakoś widzę to rozwiązanie jako najlepsze, moja ocena 5/6.

Pozdr. Daniel
    tomeeh
    Poziom 24  
    Ja nie krytykuję autora (czego nie można powiedzieć o schemacie).
    Natomiast osobiście pomysł wstawienia "blaszaka" do samochodu jest wg mnie dość osobliwy, więc w twoim przypadku touchpad się sprawdzi, przy czym ośmielam się stwierdzić, że twój przypadek należy do grupy poniżej 0,01% społeczności korzystającej z PC.
    Swoją drogą, skąd taki pomysł, przecież nie jesteśmy w latach '80 - dzisiejsze PDA, Smartphony potrafią całkiem dużo. Wtedy masz touchscreena więc pady są zbędne.
    danthe
    Poziom 30  
    >>tomeeh

Marzy mi się dźwięk 5.1, filmy na matrycy 13 cali, i inna rozpusta (NFS Underground 2 itp.) , a to wszystko bez bankructwa :D

Pozdr. Daniel
    mariuszporęba
    Poziom 19  
    tomeeh napisał:
    Ja nie krytykuję autora (czego nie można powiedzieć o schemacie).
    Natomiast osobiście pomysł wstawienia "blaszaka" do samochodu jest wg mnie dość osobliwy, więc w twoim przypadku touchpad się sprawdzi, przy czym ośmielam się stwierdzić, że twój przypadek należy do grupy poniżej 0,01% społeczności korzystającej z PC.
    Swoją drogą, skąd taki pomysł, przecież nie jesteśmy w latach '80 - dzisiejsze PDA, Smartphony potrafią całkiem dużo. Wtedy masz touchscreena więc pady są zbędne.

to ja również należe do tego 0,01% społecznośći, w autku świetna rzecz!!
    Nie chodzi o to żeby wydać kilkuset złotych na jakieś cacka, prawdziwa zabawa to zrobić COŚ z niczego:)

pozdrawiam
    PICIA
    Poziom 33  
    Chciałem osobiście pogratulowac za wykonanie oraz trud włozony w opracowanie tego.Bardzo dziwia mnie niektóre wypowiedzi.... moze niech lepiej sami coś zaprezentują
    Jack48
    Poziom 15  
    Bardzo popieram kolege mariuszporęba " prawdziwa zabawa to zrobić coś z niczego "
    projectorEL
    Poziom 10  
    I kolejny użytkownik kompa zaliczający sie do grona 0,01% ogółu...

w autku ok, ale raczej w czsie postaoju (w czasie jazdy twój HDD szybko sie uszkodzi, drgania porysują talerze dysku w czase pracy)

jak sie moze wydawac istnieje duzo wiecej zastosowan takiego urządzenia niz popularnego szczurka....

wykonanie moze i malo ambitne, ale co drugi z nas od takiego lub podobnego czegoś zaczynał...

powodzenia na przyszlość
    Ture11
    Poziom 36  
    Witam!
    Czy urządzonko nie popełnia błędów?
    Mam nec versa 4000c i zastanawiam się, co z nim zrobić.
    Mam wybór: laptop czy touchpad
    Jack48
    Poziom 15  
    Urządzonko jak dla mnie to jest doskonałe :D bardzo fajnie mi sie z nim pracuje . Hmm można napewno z tego laptopa też wykorzystać świetlówkę z matrycy ( ja osobiście zamontowałem ja pod monitorem i kiedy jest już bardzo późno , pomaga mi w pisaniu :D
    Venom007
    Poziom 27  
    Witam sorry ze sie podepne ale nie bede zakladal niepotrzebnie nowego tematu :) ja mam klawiature z budowanym touchpad-em na com i wlasnie chcialbym go podlaczyc pod PS/2 bo potrzebuje tego com-a do innych celow tylko nie wiem jak to "przerobic" bo moj touch ma 9 kabelkow moze mi ktos pomoc?
    Pozdrawiam
    tzok
    Moderator Samochody
    Podobnie jak z myszką - jeśli nie jest "dwusystemowa" to myski na COM nie da się podłączyć do PS/2 a myszki PS/2 nie da się podłączyć pod COM.
    Venom007
    Poziom 27  
    aha :| czyli jak chce miec touchpad-a pod PS/2 to musze wymienic toucha i koncowke :( dzieki za odp.
    Pozdrawiam