Witam!
Chciałbym przedstawić mój zegar, który powstał dzięki uprzejmości kolegi ElektroTME. Generalnie idea zaczerpnięta z tematu ElektroTME.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1586433.html#7729869
Jako raczkujący ( pomimo wieku) w dziedzinie AVR poprosiłem kolegę o pomoc w programowaniu procka.
Zastosowałem wyświetlacze 7segmentowe LED SA40-19SRWA. Zasilanie wyświetlaczy od strony katod realizuje ośmiokrotny driver ujemnej
szyny zasilania ULN2803. Anody zasilane są poprzez podobny driver, ale sterujący dodatnim biegunem zasilania UDN2981. Ameryki nie odkryłem.
Jednak postanowiłem pokazać moją propozycję obudowy.
Zastosowałem system profili aluminiowych by stworzyć obudowę, która pokaże piękne trzewia mojego zegara. Całość odizolowana od otoczenia 5mm plexi.
Fajne? Ranking DIY