Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter elektryczny trójkołowy chińczyk nowy brak możliwości naładowania

Petroniusz1976 14 Nov 2017 17:29 2952 19
 • #1
  Petroniusz1976
  Level 6  
  Witam, proszę o pomoc w rozwikłaniu ciekawostki. Kupilem na jednym z dostępnych stron chinskiej produkcji skuter elektryczny trójkołowy 500W 48V. Taki jak w wypożyczalniach dla turystow w kurortach nadmorskich. Z przednim napędem w 16calowym kole. Jeździ się głównie na stojąco, ale jest możliwość zamontowania siodełka. Ładny, czerwony, lśniący.....I niestety z brakiem możliwości naładowania. Ładowarka święci diodą na zielono i nic więcej. Fabrycznie naładowane akusie dają tylko sygnał ,,dźwięk'' dzwonka nawet jest tak jakby chciał ruszyć i nic wrażenie rozładowanych akumulatorów. Chinole sie wypieły na mnie i zostałem z niczym. RRRRRRaaaatttuuunku krzyczę bo niestety elektryk Ze mnie kiepski. Nie wiem od czego zacząć... ponad dwa tysie utopione i chce mi się wyć. Proszę o pomoc może ktoś z Was miał taki przypadek i podzieli się jakimś rozwiązaniem co jest zepsute.? Akumulatory wydają się sprawne. Zakupiłem już nową ładowarkę zobaczymy czy pomoże. Pozdrawiam i czekam na ratunek.
  Do miłego napisania.
  17.11.17r udało mi się znaleźć przyczynę ładowarka miała odlutowany kabelek. Ale pojawił się nowy😣😣😣w papierach jest napisane że ląduje się od 4 do 6 H A tu niespodzianka po około 2 H ładowarka naładowania i zapalił się Zielone światełko. Wsiadam jadę 1 km i koniec😥😥😥 wracam do domu piechotą. Włączyłem jeszcze raz i znowu po około 2h naladowany. Jadę tym razem o pół kilometra dalej. Dalej zasięg ma wiele do życzenia ponieważ w papierach opisano że przynajmniej 15km!!! Włączyłem jeszcze raz zobaczymy czy tym razem będzie dalej. Sprawdziłem aku to zielone chińskie 4 akumulatory znalazłem na nich tylko znaczek Pb. Reszta to chińskie hieroglify. Trudno znaleźć inne parametry. Jutro je wymontuje i zobaczę może pod spodem będzie coś opisane. Na razie mam pytanie czy to normalne objawy czy może nasuwa Wam się jakaś usterka do głowy?
 • Helpful post
  #2
  aaanteka
  Level 42  
  Na początek zapinasz miernik uniwersalny na zakresie woltomierza zakres do 200V i podłączasz ładowarkę oryginalną. Woltomierz powinien wskazać niewielki wzrost napięcia spowodowany płynięciem prądu ładowania. Uwaga na początku procesu może być odwrotnie w związku z zastosowanym balanserem wyrównującym rozładowanie ogniw ale to dla określonego typu ogniw( nic o tym nie napisałeś).
  W przypadku prawidłowego ładowania i osiągnięcia naładowania akumulatora utrzymywanie się stanu obecnego przy uruchomieniu wskazywało będzie na usterkę modułu drivera sinika ( tranzystory).
 • #3
  pablo666gliwice
  Level 14  
  Z doświadczenia Chinole używają zamiast czystej miedzi przewody CCA które po czasie rdzeń rozsypuje się w proszek i bardzo słabo przewodzą prąd Miernik niby pokazuje jakieś napięcie na końcu przewodu ale przy obciążeniu spada do 0 Przed wymianą kabli oczywiście najpierw należy zdiagnozować elektronikę ;)
 • #4
  Petroniusz1976
  Level 6  
  17.11.17r udało mi się znaleźć przyczynę ładowarka miała odlutowany kabelek. Ale pojawił się nowy problem😣😣😣w papierach jest napisane że ładuje się od 4 do 6 h. A tu niespodzianka po około 2 h ładowarka naładowała i zapaliła się zielona dioda. Wsiadam jadę 1 km i koniec😥😥😥 wracam do domu piechotą. Włączyłem jeszcze raz i znowu po około 2h naladowany. Jadę tym razem o pół kilometra dalej. Dalej zasięg ma wiele do życzenia ponieważ w papierach opisano że przynajmniej 15km!!! Włączyłem jeszcze raz zobaczymy czy tym razem będzie dalej. Sprawdziłem aku to zielone chińskie 4 akumulatory znalazłem na nich tylko znaczek Pb. Reszta to chińskie hieroglify. Trudno znaleźć inne parametry. Jutro je wymontuje i zobaczę może pod spodem będzie coś opisane. Na razie mam pytanie czy to normalne objawy czy może nasuwa Wam się jakaś usterka do głowy?
 • Helpful post
  #5
  398216 Usunięty
  Level 43  
  Jakie napięcie po naładowaniu ma akumulator, a jakie gdy przestaje jechać? Możliwości są dwie - złomowy akumulator (do wymiany) albo źle ustawione napięcie wyjściowe ładowarki. Zacząłbym od sprawdzenia akumulatora.
 • #6
  Krzysztof Kamienski
  Level 43  
  398216 Usunięty wrote:
  Zacząłbym od sprawdzenia akumulatora.
  Tu akurat zgoda. Ostatnio kupiłem nowy chiński akumulator żelowy 12 V /36 Ah dość tani i niestety wylądował w śmietniku.
 • #7
  Petroniusz1976
  Level 6  
  Po 6 ladowaniu, dopompowaniu kół, zasięg wzrósł do 4,26km. Idę sprawdzić czy nadal rośnie. Jeżeli zasięg ma cały czas rosnąć aż do 20 razy to zasięg mam nadzieję powinien wzrosnąć do 8-10km.
  Skuter elektryczny trójkołowy chińczyk nowy brak możliwości naładowania

  Dodano po 4 [minuty]:

  Niestety po 7 razie nadal 4.30km zasięgu😣😣z tego co zaobserwowane to chyba chinol zaoszczedził na akumulatorach🤔🤔🤔 albo sterownik jest do du....y. Po Okolo 2.5h ładowarka się wyłącza. 4.30 zasięgu??? Myślę że aku ma gdzieś około 7,2 Ah. Co Wy na to?......
 • #8
  aaanteka
  Level 42  
  aaanteka wrote:
  Na początek zapinasz miernik uniwersalny na zakresie woltomierza zakres do 200V i podłączasz ładowarkę oryginalną.

  398216 Usunięty wrote:
  akie napięcie po naładowaniu ma akumulator, a jakie gdy przestaje jechać? Możliwości są dwie - złomowy akumulator (do wymiany) albo źle ustawione napięcie wyjściowe ładowarki. Zacząłbym od sprawdzenia akumulatora.

  NADAL NIE WIEMY JAKI DOKŁADNIE MASZ TYP AKUMULATORA ,JAKI JEST PRĄD ŁADOWANIA I NAPIĘCIE KOŃCOWE ŁADOWANIA , DO JAKIEGO NAPIĘCIA AKUMULATOR SIĘ ROZŁADOWUJE?
 • #9
  Petroniusz1976
  Level 6  
  Obiecuję poprawę. Mam cztery akumulatory spróbuje znaleźć miejsce sprawdzenia i obiecuję że następnym razem będzie więcej szczegółów. Narazie znowu się ładuje. Sprawdzę po i po jeździe. Pozdrawiam i przepraszam za Janusza.😁
 • #10
  Petroniusz1976
  Level 6  
  Mam już kilka pomiarów:
  1. Akumulatory po naladowaniu 52,6 na wyświetlaczu miernika uniwersalnego z przełącznikiem ustawionym na 200V.
  2. po rozladowaniu 49.5
  3. Ładowarka 53.3
  4. Zamierzone po podłączeniu ładowarki na kostce miedzy sterownikiem a akumulatorem 56.2
  5 na zdjeciu poniżej połączenie akumulatorów i to co na nich jest napisane. 6-14??? Z tego co patrzyłem na allegro to wynikałoby że pierwsza wartość to pojemność a druga to napięcie?
 • #11
  Petroniusz1976
  Level 6  
  Aaaa i zapomniałem napisać że w środę naładowalem około 16tej na full A dzisiaj czyli w piątek o 9tej przejechałem tylko 3.30km!!! No i pomiary odbyły się dzisiaj.

  Dodano po 19 [minuty]:

  Potwierdziłem silnik ma wugrawerowana móc 500W napięcie 48V sterownik natomiast Skuter elektryczny trójkołowy chińczyk nowy brak możliwości naładowania

  Dodano po 29 [minuty]:

  Mam ochotę kupić nowe aku żelowe bije się z myślami czy 18ah waży 5.0kg za 89,- czy 26ah 8.0kg za 149,-. Czy różnica będzie mocno wyczuwalne i Czy w ogóle będzie? No i Czy sterownik 450W do silnika 500W może być? Na alli widziałem sterowniki o parametrach 500W i 26 A około 100 zł.
 • #12
  Wlodek22
  Level 30  
  Sprawdź napięcie na poszczególnych akumulatorach pod koniec cyklu ładowania. Może masz uszkodzony jeden akumulator, choć i tak najlepiej wymienić wszystkie na raz.
 • #13
  aaanteka
  Level 42  
  Należy sprawdzić jak również ładować , każdy akumulator osobno . Oczywiście należy użyć innej ładowarki i cykl ładowania/rozładowania powtórzyć z różnymi prądami ,kilkakrotnie .
 • #15
  slawko_k
  Level 34  
  Quote:
  Mam już kilka pomiarów:
  1. Akumulatory po naladowaniu 52,6 na wyświetlaczu miernika uniwersalnego z przełącznikiem ustawionym na 200V.
  2. po rozladowaniu 49.5


  49,5V rozładowane??
  Coś chyba źle mierzysz.

  Włącz zasilanie naciśnij hamulec, dodaj trochę gazu żeby obciążyć akumulator i zmierz wtedy na każdym akumulatorze z osobna. Możliwe że tylko 1 jest uszkodzony.

  Ile one mają Ah? jeśli nic nie pisze to po gabarytach porównaj z nowymi.

  Jeśli masz zmieniać to zmień od razu na litowe.
  Zapłacisz trochę więcej a będziesz miał większy zasięg, mniejszą wagę, lepszego kopa i kilka lat ci posłużą a nie bujać się co 2 lata z żelami.

  Jeśli jednak postanowisz kupić zele to kup jakieś do pojazdów elektrycznych a nie do "kasy fiskalnej".
 • #16
  Krzysztof Kamienski
  Level 43  
  slawko_k wrote:
  Włącz zasilanie naciśnij hamulec, dodaj trochę gazu żeby obciążyć akumulator
  Yhy, doskonale, tylko że naciśnięcie hamulca odcina zasilanie silnika ( wejście z wyłącznika lamp stopu jest także podłączone do sterownika). Panie dy_Skuter :D
 • #17
  slawko_k
  Level 34  
  No to stań przy krawężniku. Na to samo wyjdzie.
 • #18
  kkknc
  Level 43  
  Nie uwzględniając spadku napięcia i oporności wewnętrznej ogniwa to te akumulatory powinny wystarczyć na 36minut pracy z pełną mocą. W praktyce to raczej 20minut. Naładuj każdy z tych akumulatorów osobną i rozładuj nawet żarówka do napięcia końcowe. Licząc czas i moc żarówki poznasz pojemność poszczególnych akumulatorów.
 • #19
  web69
  Level 32  
  Co za bzdury... który akumulator kwasowy obciążony prądem prawie 2C ma znamionową pojemność? Przy 20 godzinowym prądzie rozładowania, to i owszem, ale w przypadku chińskich akumulatorów 14Ah to raczej kilka minut. Z opisu autora wynika że akumulatory są zbyt małej pojemności, albo sterownik za wcześnie je odłącza...
 • #20
  pitrel
  Level 22  
  Co to za archeo? Wpis z 2017 roku, a autor ostatnio logował sie kilka miesięcy temu.