Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy oscyloskop łączący 8 przyrządów w 1 z jednoczesną wydajnością 8 kanałów

gulson 21 Lip 2020 12:45 1782 18
  • Pierwszy oscyloskop łączący 8 przyrządów w 1 z jednoczesną wydajnością 8 kanałów
    Keysight Technologies wprowadziła na rynek pierwszy oscyloskop z 9 kanałami analogowymi 6 GHz i 16 kanałami cyfrowymi, umożliwiając klientom zmniejszenie złożoności stanowiska testowego i przepływu pracy w celu uzyskania wyższej wydajności, a także dokładne i powtarzalne pomiary wielokanałowe w jednym przyrządzie.
    Projekty związane z szybką transmisją cyfrową, weryfikacja integralności mocy, Wi-Fi 6, IoT. Testowanie nowych produktów wymaga sprzętu w dziedzinie czasu i częstotliwości, zdolnego do jednoczesnego korzystania z kanałów analogowych i cyfrowych, najlepiej z protokołami, standardami, wbudowaną pomocą w testowaniu i zdalną współpracą zespołu testowego.

Nowy oscyloskop z sygnałów mieszanych Infiniium MXR-Series oferuje najnowocześniejsze przetwarzanie oparte na układzie ASIC, dzięki czemu powstaje 8 potężnych instrumentów w jednym, w tym analizator widma w czasie rzeczywistym (RTSA), oscyloskop, woltomierz cyfrowy (DVM), generator arbitralny , analiza odpowiedzi częstotliwościowej (wykresy Bodego), licznik, analizator protokołów i analizator stanów logicznych. Uzupełnia go bogaty pakiet oprogramowania skoncentrowanego na integralności zasilania, testach i weryfikacji szybkich transmisji cyfrowych. Wbudowane oprogramowanie zawiera funkcję wyszukiwania błędów, która przyspiesza identyfikację przyczyn i rozwiązywanie rzadkich lub losowo występujących błędów.

Oscyloskop serii Keysight Infiniium MXR pomaga inżynierom szybko przejść od objawu do rozwiązania, zapewniając następujące kluczowe korzyści dla klientów:
    - Osiem potężnych instrumentów w jednym zmniejsza bałagan na biurku, konfigurację i czas testowania, jednocześnie minimalizując problemy z przesłuchami. Włączenie analizatora widma w czasie rzeczywistym zapewnia 100-procentowe prawdopodobieństwo wykrycia błędu w dziedzinie częstotliwości, nawet w przypadku błędów asynchronicznych.
    - Wbudowana funkcja szukania błędów uczy się normalnych sygnałów i porównuje je w celu znalezienia nieprawidłowości, przechwytując wszystko inne co wydarzy się w przypadku wystąpienia nieprawidłowych sygnałów.
    - Jednoczesne 8 kanałów analogowych i 16 kanałów cyfrowych umożliwia monitorowanie i analizę złożonych interakcji sygnałów. W połączeniu z 3-krotnie większym pasmem niż jakikolwiek inny 8-kanałowy oscyloskop, pozwala inżynierom testującym otworzyć szersze i bardziej wnikliwe okno na projekty.
    - Wydajna zdalna współpraca z oprogramowaniem PathWave Infiniium Offline Analysis umożliwia zespołom projektowym wykonywanie rozległych analiz i manipulowanie danymi po zakończeniu pomiarów na stanowisku pomiarowym, zwiększając wydajność i efektywność stanowiska pomiarowego.

Dowiedz się więcej

News sponsorowany

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    gulson
    Administrator Systemowy
    Twórca portalu elektroda.pl od roku 1999. Zajmuje się opieką portalu, od czasu do czasu publikując tutaj ciekawostki i felietony. Interesuje się wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami. Z wykształcenia technik elektronik, inżynier i magister informatyki po Politechnice Łódzkiej.
    gulson napisał 19443 postów o ocenie 1841, pomógł 65 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2001 roku.
  • AM TechnologiesAM Technologies
    Matheu
    Poziom 21  
    gulson napisał:
    Wbudowana funkcja szukania błędów uczy się normalnych sygnałów i porównuje je w celu znalezienia nieprawidłowości,
    chodzi o jakąś odmianę wykresu oczkowego?
  • AM TechnologiesAM Technologies
    tronics
    Poziom 38  
    Ooo... omniboard trafiło pod strzechy ;)

Eee, taki żarcik, niesmaczny :) Ciii... nie wywołujmy wilka z lasu :)
    BTW keysight iirc miał bogatą historię z początkami sięgającymi HP. Dosyć dobra marka i solidne konstrukcje.
    spec220
    Poziom 20  
    Jako przenośne urządzenie pomiarowo-analizujące, swata zainteresowanie, jednak jako stacjonarne stanowisko pomiarowe wolał bym coś w stylu estradowego miksera. A zamiast wyświetlaczy i przycisków uwolnić miejsce na dodatkowe elementy pomiarowe, i jeszcze większą ilość kanałów. Natomiast cały interfejs graficzny przenieść na wyświetlacz albo kilka wyświetlaczy komputerowych 27" z możliwością sterowania z PC, albo bezpośrednio z oscyloskopu po przez ekran dotykowy o ile taki monitor ma wbudowaną funkcję ekranu dotykowego. :) Potężny stacjonarny oscyloskop podłączony do mocnej jednostki obliczeniowej PC daje jeszcze większe możliwości przy mniejszych kosztach produkcji.
    DVDM14
    Poziom 35  
    @spec220 Tak się składa, że MXR ma w środku płytę główną z PC z przyzwoitym CPU i możesz podłączyć sobie dwa zewnętrzne monitory jednocześnie.

Ale ani wbudowany PC, ani wyświetlacz nie są istotnym elementem kosztu urządzenia, ograniczeniem ilości kanałów są koszty używanych w torze sygnałowym komponentów oraz ASIC-ów zdolnych obrobić zebrane dane - a także niedorzeczne trudności techniczne ze spięciem tego do kupy. Dokładnych cen nie znam, ale jedno z ADC w tym oscyloskopie jest raczej droższe od komputera... ;)
    spec220
    Poziom 20  
    DVDM14 napisał:
    Ale ani wbudowany PC, ani wyświetlacz nie są istotnym elementem kosztu urządzenia, ograniczeniem ilości kanałów są koszty używanych w torze sygnałowym komponentów oraz ASIC-ów zdolnych obrobić zebrane dane - a także niedorzeczne trudności techniczne ze spięciem tego do kupy. Dokładnych cen nie znam, ale jedno z ADC w tym oscyloskopie jest raczej droższe od komputera...

No zgadza się. Nie wiem czy takie ADC znajdę na najdroższej karcie dźwiękowej jaka jest dostępna na rynku w przeznaczeniu dla PC-ów. No chyba że w studiu TVP1 po ostatnim zarąbistym dofinansowaniu. :D

Rozchodziło mi się o to, że w stacjonarnym sprzęcie szkoda miejsca na upychanie PC-ta do oscyloskopu. Raz że zajmuje on swoje miejsce, a dwa jest dodatkowym źródłem zakłóceń przy takiej dokładności przetworników samego oscyloskopu, przez co trzeba stosować odpowiednie ekranowanie zwiększające koszta. Tj. Wspomniałem wcześniej. "fajna zabawka", ale jako sprzęt w terenie. Jeżeli chodzi o mnie, to stać mnie tylko na to, aby pooglądać sobie tylko zdjęcia :D
    ArturAVS
    Moderator HydePark/Samochody
    spec220 napisał:
    Nie wiem czy takie ADC znajdę na najdroższej karcie dźwiękowej jaka jest dostępna na rynku w przeznaczeniu dla PC-ów.

Nie ta klasa przetworników.
    spec220 napisał:
    Raz że zajmuje on swoje miejsce, a dwa jest dodatkowym źródłem zakłóceń przy takiej dokładności przetworników samego oscyloskopu, przez co trzeba stosować odpowiednie ekranowanie zwiększające koszta.

Większość nowoczesnych oscyloskopów (i innych przyrządów pomiarowych) możesz zdjąć ze stołu i obsługiwać je poprzez LAN/USB, czy co tam jeszcze przyjdzie do głowy. Ekranowanie? Przecież jest wbudowane konstrukcyjnie w sprzęt, nie na darmo konstrukcje labolatoryjne mają swoją masę. Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie oscyloskop w formie np. modułu z USB odpada ze względu na zaangażowanie PC. Dodatkowo tego typu oscyloskopy są dość ubogie konstrukcyjnie i funkcjonalnie, i niestety bez PC są tylko podstawką pod kwiatek.
    tplewa
    Poziom 38  
    @ArturAVS

W sumie zapewne można znaleźć lepsze przystawki do PC... ale jednak klasyczny sprzęt z "gałkami" jest wygodniejszy od aplikacji sterowanej myszką. W sumie mam tam jakiś sprzęt do którego można podpiąć i klawiaturę i myszkę, sterować przez WWW itd. Jedynie w sumie co doceniam to dotykowe ekrany, choć wcześniej tak trochę sceptycznie do tego podchodziłem. Jednak taki ekran współistnieje z "gałami" i w pewnych wypadkach nieźle się uzupełnia.

W zasadzie jedynym sprzętem jaki wolę w formie PC to analizator stanów logicznych...

A odnośnie komputerów czy procesorów to komputery klasy PC w oscyloskopach i nie tylko można spotkać od lat...

Natomiast co do oscyloskopu to sprzęt fajny, ale niestety bardziej dla większości amatorów jako ciekawostka lub obiekt westchnień ;) Jedynie co mi się osobiście nie podoba to ta nowa moda na ciemny kolor ;) no ale to kwestia gustu...
    spec220
    Poziom 20  
    ArturAVS napisał:
    Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie oscyloskop w formie np. modułu z USB odpada ze względu na zaangażowanie PC. Dodatkowo tego typu oscyloskopy są dość ubogie konstrukcyjnie i funkcjonalnie, i niestety bez PC są tylko podstawką pod kwiatek.

Oczywiście tj. w pierwszym moim poście miałem na myśli oscyloskop który można też sprzężyc bezpośrednio np. z ekranem dotykowym, albo PC w celu uzyskania większych możliwości. (np. monitorowanie kilku innych przyrządów). Ciekawe ile kosztuje wymiana takiego wyświetlacza w tym oscyloskopie w razie jakiegoś niechcianego zdarzenia. :D

No nic sumując sprzęt (przynajmniej ze zdjęć) ciekawie się prezentuje, a jak jest w rzeczywistości, to już samemu trzeba by przetestować. :)
    ArturAVS
    tplewa
    Poziom 38  
    ArturAVS napisał:
    Przecież to zwykły TFT więc i cenowo podobnie.

he he fajnie się czyta dyskusję o monitorze, cenie LCD, możliwościach itd. mając świadomość że najtańszy model z serii MXR (4 kanałowy, 500MHz) to jakieś bagatela niecałe 19 tysięcy dolarów netto ;)
    ArturAVS
    tplewa napisał:
    niecałe 19 tysięcy dolarów netto

Największym kosztem są układy wejściowe i przetworniki. Możesz porównać ten LCD do urządzenia wyjścia w zwykłym PC, czyli monitorze :D Czasy gdy to lampa oscyloskopowa decydowała o parametrach i cenie oscyloskopu już dawno odeszły.
    spec220
    Poziom 20  
    ArturAVS napisał:
    Największym kosztem są układy wejściowe i przetworniki. Możesz porównać ten LCD do urządzenia wyjścia w zwykłym PC, czyli monitorze Czasy gdy to lampa oscyloskopowa decydowała o parametrach i cenie oscyloskopu już dawno odeszły.

Pod warunkiem, że to jest standardowy wyświetlacz, i są do niego tanie zamienniki. Producenci poważnego sprzętu często stosują indywidualne rozwiązania pod określony egzemplarz. Czasem nawet tak się zdarza, że po wymianie uszkodzonej części na oryginalną, urządzenie i tak nie ruszy, dopóki nie skasujesz kodów błędów, co jest tylko możliwe w firmowym serwisie. A znając życie, to skoro stać Ciebie na oscyloskop za pół bańki, to i zapłacisz 10 albo 20 tysięcy $ za wymianę wyświetlacza.

Producenci poważnego sprzętu często zabezpieczają swoje podzespoły w taki sposób, że sam nic nie zrobisz nawet jeżeli posiadasz oryginalną część. To coś na wzór zablokowanego kartridża do drukarki. Np. w alkomatach DA9000 też tak jest. Spróbuj wymienić sensor na własną rękę, a sam się przekonasz czy ruszy. On już nie zadziała nawet jak wrócisz do poprzedniego. >>> tylko serwis. :D
    tplewa
    Poziom 38  
    spec220 napisał:
    ArturAVS napisał:
    Największym kosztem są układy wejściowe i przetworniki. Możesz porównać ten LCD do urządzenia wyjścia w zwykłym PC, czyli monitorze Czasy gdy to lampa oscyloskopowa decydowała o parametrach i cenie oscyloskopu już dawno odeszły.

Pod warunkiem, że to jest standardowy wyświetlacz, i są do niego tanie zamienniki.

Kolego powiem tak nie wiem czy cena wyświetlacza oraz czy zamiennik jest dostępny jest istotne... W sumie jak wspomniałem najtańszy model z tej serii to okolice 19 tysięcy dolarów...

W sumie mnie hobbystycznie stać co najwyżej na serię InfiniiVision 3000 (mam DSOX3054) i w sumie kupując go nigdy się nie zastanawiałem ile może kosztować wymiana wyświetlacza...
    ...więc masz naprawdę fajne podejście do sprzętu ;) Nie obraź się ale czytając o tym trochę mi się przypominają czasy jak dzieciaki ganiały po podwórku i patrzyły ile dany samochód ma na liczniku ;)
    spec220
    Poziom 20  
    tplewa napisał:
    W sumie mnie hobbystycznie stać co najwyżej na serię InfiniiVision 3000 (mam DSOX3054) i w sumie kupując go nigdy się nie zastanawiałem ile może kosztować wymiana wyświetlacza...
    ...więc masz naprawdę fajne podejście do sprzętu Nie obraź się ale czytając o tym trochę mi się przypominają czasy jak dzieciaki ganiały po podwórku i patrzyły ile dany samochód ma na liczniku

Nie to żebym złośliwie pisał, tylko tak z przypadku, ponieważ szukam wyświetlacza do swojego tel. (upadł) Tel. to żadne porównanie do oscyloskopu, ale ciekawią mnie sprawy serwisowe, oraz spodziewane ceny części czy też podzespół/ zamienników.

tplewa napisał:

No bo nigdy niczego nie uszkodziłeś gdzieś w terenie na robocie, albo nikt do Ciebie nie przyszedł z podobnym problemem np. "pęknięty wyświetlacz analizatora widma" :D
    tplewa
    Poziom 38  
    spec220 napisał:

No bo nigdy niczego nie uszkodziłeś gdzieś w terenie na robocie, albo nikt do Ciebie nie przyszedł z podobnym problemem np. "pęknięty wyświetlacz analizatora widma" :D

Powiem tak patrząc na jednego kolegę z elektrody który ładnie pakuje sprzęt w woreczki itd. to ja sprzętu nie szanuję. Natomiast nigdy nie miałem przypadku ani w firmie, ani w domu czy to w oscyloskopie czy to w analizatorze widma by uwalić wyświetlacz ;) To nie jest sprzęt który jak multimetr pakuje się w torbę i idzie na "robotę" ;)

btw telefon rozwaliłem też niejeden, ale to inny temat ;)

Natomiast odnośnie spraw serwisowych jak ktoś jest ciekawy wystarczy skontaktować się z Keysight, zapewne udzielą odpowiedzi... ...na forum gdzie większość kupuje stosunkowo tani sprzęt to takie wróżenie z fusów.

Ot to takie trochę zastanawianie się co będzie jak kupię Lamborghini i będę miał stłuczkę...

Ma kolega rację nikt do mnie nie przyszedł i zapewne nigdy nie przyjdzie z sprzętem za 20, 50 tysięcy dolarów lub więcej bym mu wyświetlacz wymieniał ;) Kolejna sprawa nikt kto kupuje taki sprzęt nie będzie się bawił w jakieś zamienniki itp. tylko odda sprzęt do autoryzowanego serwisu. Pomijając już to że uszkodzenie wyświetlacza to najmniejszy problem, a o wiele droższe tory wejściowe można uszkodzić znacznie łatwiej niż wyświetlacz...

Natomiast w tańszym sprzęcie jaki posiadam jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem co będzie jak padnie/uszkodzę wyświetlacz (zapewne jak bym się zastanawiał to nigdy nie kupiłbym ani oscyloskopu, ani analizatora widma)...
    ArturAVS
    zgierzman
    Poziom 27  
    tplewa napisał:
    W sumie mnie hobbystycznie stać co najwyżej na serię InfiniiVision 3000 (mam DSOX3054)

Cóż, pozostaje pogratulować, bo patrząc na cenę
    https://pl.farnell.com/keysight-technologies/...054a/oscilloscope-4ch-500mhz-4gsps/dp/1859748
    mam wrażenie, że dla 99,9% hobbystów ten sprzęt jest jednak poza zasięgiem...

A co do sprzętu z newsa: 9 kanałów 6 GHz... To jest raczej oferta dla dużych firm działających na rynku GSM, WiFi, czy producentów płyt głównych do komputerów, a nie serwisów, czy hobbystów.
    Podniecanie się ceną, albo rozważanie, czy LCD jest wymienialne, to dyskusje akademickie. Taki Ericsson, czy inny Huawei i tak nie będzie szukał taniego speca który wymieni LCD "po taniości", tylko odeśle oscyloskop do producenta na naprawę.
    tplewa
    Poziom 38  
    zgierzman napisał:
    tplewa napisał:
    W sumie mnie hobbystycznie stać co najwyżej na serię InfiniiVision 3000 (mam DSOX3054)

Cóż, pozostaje pogratulować, bo patrząc na cenę
    https://pl.farnell.com/keysight-technologies/...054a/oscilloscope-4ch-500mhz-4gsps/dp/1859748
    mam wrażenie, że dla 99,9% hobbystów ten sprzęt jest jednak poza zasięgiem...

Kupiona używka z zaprzyjaźnionej firmy, więc cena taka straszna nie była :) Inna sprawa rozumiem też że wiele zwłaszcza młodych osób nie może sobie pozwolić nawet na sporo tańszy sprzęt, to jest normalne - w zasadzie jednak przychodzi moment w życiu że człowiek się w miarę lat ustawi i może trochę więcej wydawać na hobby... ot taka kolek rzeczy... Kiedyś też mnie nie było stać ani na sensowny multimetr, o oscyloskopie już nie mówiąc...

Tak w sumie jest z każdym hobby - generalnie to ja się bawię w krótkofalarstwo i ludzie tam też kupują transceivery po 50tyś  https://www.ercomer.pl/pl/p/ICOM-IC-7851/1293 - o kupowaniu terenu i stawianiu kratownic pod anteny już nie wspomnę bo to się robi kosmos cenowy ;)

Inna sprawa też kwestia podejścia ja raz na "ruski rok" kupię sobie jakiś lepszy sprzęt pomiarowy, a inni częściej wydadzą sporo to na nowy telefon za kilka tysięcy to na tv itd. ;) Przykładowo jakbym miał do wydania 60tyś i do kupna albo samochód, albo oscyloskop - to kupiłbym oscyloskop...