Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy miesiąc

gulson 01 Lip 2003 00:00 8219 34
  • Pod względem działania, tak spokojnego miesiąca jakim był czerwiec dawno nie mieliśmy

Statystyki zresetowane

Witamy w Lipcu!

Lipiec może być decydującym miesiącem odnośnie dalszej przyszłości i działalności elektroda.pl

Fajne! Ranking DIY
    micro
    Poziom 19  
    :( może trochę jaśniej bo powiało grozą...
    Jarema
    Użytkownik obserwowany
    Witam.
    Jeśli można zapytać co i jaki będzie miało wpływ na działanie Elektroda.pl? :roll:
    PeterM
    Poziom 2  
    Czyżby elektroda miała zniknąć ? 8O
    cymbi
    Poziom 27  
    Panie Gulson wyjaśni i przybliży plany dotyczące elektrody. Bo coś chyba jest nie tak? Aż mi się rece trzęsą czytając powyższy post.
    cymbi
    Poziom 27  
    gulson napisał:

Lipiec może być decydującym miesiącem odnośnie dalszej przyszłości i działalności elektroda.pl
    Chdziło mi o to.
    tzok
    Moderator Samochody
    Piquś
    Poziom 18  
    Eeee... no nawet mnie nie straszcie, że Elektrodę chcecie zamknąć! Tak nie może być!!!

Pozdro,
    Piquś
    cymbi
    Poziom 27  
    :cry: :cry: :cry: Gulson prosimy napisz coś na ten temat. :cry: :cry: :cry: Bo już zaczynam płakać. :cry:
    ghost666
    Tłumacz Redaktor
    hm... moze inaczej niz inni zapytam - na jakie konto wysłac troche pieniążków aby elektroda mogła funkcjonować dalej? podejrzewam ze duzo osob stad chyba podzieliło by mój pomysł wysłania symbolicznej 2zł na konto :D
    cymbi
    Poziom 27  
    Gulson lub inny moderatorze napisz coś na ten temat. Nie ściemniać tylko, że nikt nic na ten temat nie wie. :cry: . Ja nawet listu nie dostałem. Chciałbym go dostać lub niech ktoś go wrzuci na ten temat. ELEKTRODA ELEKTODA. Jest i musi być !!!. NAPISZTA COŚ :cry:
    Hancock
    Poziom 17  
    :arrow: cymbi - za nieuzasadnione użycie niebieskiego guzika grozi żółta kartka - apeluję o rozwagę i proszę o tym pamiętać!
    uaz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    elektroda jako serwis niekomercyjny ma problem z opłeceniem i utrzymaniem serwera i łączy. Zaczyna brakować miejsca na złączniki ( wobec czego niektóre są kasowane ), ograniczany jest upload, również download. Szukane są różne formy finansowania działalności portalu.

Wobec rosnącej liczby użytkowników rośnie również transfer, przekraczane są wyznaczone miesięczne limity na łączu. To wszystko może prowadzić do zmiany ( usunięcia ) niektórych działów - serwisów, oraz ograniczenia miesięcznego downloadu. Na razie nie wiadomo jakie będą ostatecznie zmiany. Dyskusje na ten temat trwają.
    Gulson czyni wszelkie starania aby utrzymać elektrodę jako forum niekomercyjne - i chwała mu za to :!:
    cymbi
    Poziom 27  
    No niestety ale niebieski przycisk wcisłem przez przypadek. Miałem wcisnąć zmień. A tak ogółem do czego jest ta żółta kartka?. Co ona takiego robi?. A i czemu się wymigujecie od odpowiedzi na nasze pytania. Śledzicie tylko ten temat ale 0 odpwiedzi. Może Elektroda potrzebuje pieniędzy?? :cry: ---------- APEL !!!. 10 zł starczy na pół roku od każdego użytkownika? Niech Gulson poda numer konta i dalej wpłacać pieniądze. To wcale nie będzie komercja. 10 zł za 6 miesięcy dostępu do downloadu i uploadu. Kto nie chce niech nie wpłaca ale brak dostępu do wyżej wymienionych zasobów elektrody. Co myślicie na temat tego pomysłu. Elektroda przecież musi żyć. Pomóżmy wszyscy. Przecierz to nie uszczupli tak naszych kieszeni.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Bartas
    Poziom 12  
    czyżby kłopoty elektrody wiązały się ograniczeniami na łączu , zmieńcie providera na innego , takiego ktory nie bedzie dawał ograniczeń... i bedzie superr
    peter falk
    Specjalista AGD
    Konkurencja żąda 30zł na kwartał i niewiele tam się dzieje:byłem sprawdziłem.Przesadzili z opłatami bo za te pieniądze naprawdę nic sensownego się nie otrzymuje.Elektrodę tak naprawdę odwiedzam od niedawna po bojach z sąsiadami przy zakładaniu osiedlowej sieci. Mogę więc niemal na żywo śledzić poczynania na forum bez zbytniego uszczerbku na kasie.Wierzcie mi panowie i panie, że warto zainwestować parę złotych w utrzymanie serwisu bo pisze tu bardzo wiele fachowców z prawdziwego zdarzenia. Warto by było przekalkulować wszelkie koszta utrzymania elektrody i ogłosić wszem i wobec co i za ile. Jeśli opłaty będą symboliczne to napewno serwis nie straci na swojej popularności, a i zyska na swoim wizerunku i poziomie fachowości. Bardzo martwi jednak jak narazie słaby odzew forumowiczów na "ostrzegawcze" posty moderatorów. Wyglada na to, że jak dotąd wiele się żąda, a niewiele daje i to właśnie wieje grozą i źle wróży dla serwisu.
    zaza
    :arrow: Bartas Łatwo się mówi.Podaj konkretne przykłady.
    Nie wszystko złoto co się świeci :wink:
    ankuch
    Bardzo to szlachetne, że Gulson tak zacięcie walczy o niekomercyjny charakter elektrody, ale mam nadzieję, że w razie czegoś (odpukać w niemalowane) to chyba nie dopuścimy do samozagłady. Dlatego ja, jak i wielu przedmówców teraz i wcześniej chyba będziemy w stanie zrobić "ściepę".
    No cóż takie czasy idą, że w necie coraz mniej "darmochy".
    Bartas
    Poziom 12  
    ja dzierzawie serwer w Poznaniu i miemogę nażekać, pewna firma mnie sponsoruje w prowadzeniu serwisu dla elektronków i utrzymaniu , mam naszczęście miejce nieograniczone ( ogranicza mnie jedynie powieżchnia dysku ) , więc parę mB dla elektrody moge poświęcić , pozwoli sie to jej w rozwijaniu ....
    Bartas
    Poziom 12  
    jeśli co to możecie sie zamną skontaktować , mam konto obsłogujace php lecz bazy mysql mam wyłaczonego może jakoś sie udaz mniejszyc ruch i wiecej dac na forum
    marian-48
    Poziom 21  
    Jestem zaniepokojony milczeniem " naczalstwa"ELEKTRODY doły aż kipią nie wróży to nic dobrego wierzcie mi
    cymbi
    Poziom 27  
    No niestety. Ale po rozmowach z moderatorami. Chcą dać Mi żółtą kartkę- i tak pierwsza- i co to zmieni że Mi dadzą tę kartkę jak Elektroda może paść????????????????? :cry: :cry: :cry: :cry: Jest Mi też bardzo przykro że tylko jeden Moderator powiedział o co chodzi. Poprostu Gulson nie chce skomercjalizować Elektrody. Elektroda ma być bezpłatna. Lecz to moim zdaniem w tych tródnych czasach jest nie możliwe. Więc APELUJE DO WSZYSTKICH. JAK TYLKO GULSON PODA NUMER KONTA PROSZĘ WPŁACCIE JAKĄŚ SUMKĘ NA KONTO. Bez Elektrody będzie nam bardzo ciężko żyć. Więc zastanówcie się, czy nie lepiej odżałować sobie paczki papierosów, piwa...., niech Elektroda istnieje dzięki nam- nie mówmy tu wcale o komercjalizacji. Niech to będzie cegiełka z podziękowaniami. Np. Przesłanie e-maila od Gulsona i od moderatorów wspólnie. Kamil przemyśl to. Wydaje mi się to jedyną szansą. Cegiełka to wcale nie głupi pomysł. Brakuje pieniędzy na utrzymanie łącza i to wszystko. Aha jeszcze raz przepraszam Adam - Super Moderator, który zdenerwował się że dostał e-maila. :P. To straszne jeden e-mail za dużo.
    ankuch
    marian-48 napisał:
    Jestem zaniepokojony milczeniem " naczalstwa"ELEKTRODY doły aż kipią nie wróży to nic dobrego wierzcie mi

Odnoszę to samo wrażenie i mam nadzieję, że nie jest to zwykła ignorancja nas - szarych użytkowników :?:
    Ja pocieszam się tym, że mogą to być kłopoty, nawał pracy lub inne zmatrwienia, które z tego czy innego powodu nie powinny być poruszane na publicznym forum.
    Myślę, że wkrótce wszystko się wyjaśni.
    djroman
    Poziom 15  
    Propomuj rozpoczac nieobowiazkowa akcje pomocy portalowi elektroda.pl. Jezeli ylo by to mozliwe z checia wyslabym smsa za 9 zeta plus vat aby wspomoc ten portal. Prosze o ocene mojego pomyslu. Proponuje dofinansowanie portalu tylko przsez ludzi chetnych.
    Pozdrawiam
    Maciej
    PCMAN
    Poziom 17  
    A może tak nowe grupy? Dołożyło by się grupę "Sponsorzy" i "Supersponsorzy". Dało by się możliwość dofinansowania serwisu za pośrednictwem sms (o treści jak nr członkowski) kosztujący od 1zł + VAT(nr 71xx) do 9zł + VAT (79xx), kartą kredytową, kartą płatniczą i przelewem, wpłatą bankową (tak jak w sklepie intrernetowym). Można by zlikwidować punkty i zastąpić to grupami. I tak:

Bez grupy - potworne ograniczenia na ilość pobieranych danych na dzień, w tym brak możliwości uploadu i dostęp tylko do niektórych schematów i niektórych plików oraz niemożność dołaczenia do żadnej grupy (tzn. V.I.P., Serwisanci, Moderatorzy) oraz limit pisania postów do 5 dziennie, ale maksymalnie 20 w tygodniu;

Sponsorzy - osoby, kótre dofinansowały serwis do 10zł netto na kwartał - dostęp do wszystkich plików i schamatów (jak szeregowy członek serwisu), ale za to pewnien dzienny i miesięczny limit na ilość pobieranych danych zależny od wartości dofinansowania, w tym udostępnienie możliwości uploadu i limit pisania postów do 10 dziennie, możliwość przystąpienia tylko do grupy V.I.P. (oczywiście po przekroczeniu 100 postów).

Supersponsorzy - osoby, kótre dofinansowały serwis powyżej 10zł na kwartał - tak, jak "Sponsorzy", ale dużo mniejsze limity dzienne na ściąganie plików zależne od kwoty dofinansowania, limit piasania postów do 50 dziennie, a po przekorczeniu 50zł netto dofinansowania na kwartał - brak jakichkolwiek limitów, możliwość przystąpienia do wszystkich grup

Pierwsza wpłata powoduje przystąpienie członka do grupy Sponsorzy (jeżeli nie przekroczyła ona 10zł netto) lub Supersponsorzy (jeżeli przekroczyła 10zł netto). W ciągu kwartału można będzie oczywiście wpłacać dalej, a kiedy łączna kwota w kwartale przekroczy 10zł netto - awans ze Sponsorów do Supersponsorów, lub dodatkowe przywileje dla Supersponsorów.
    A na trzy dni przed upływem kwartału od dofinansowania moderatorzy wyślą eamila z informacja o zbliżającej się dacie i z prośbą o dalsze finansowania, a jeśli w ciągu 5 dni od upłynięcia tej daty nie wpłynie żdna kwota od tej osoby to, dla Supersponsorów - degradacja do sponsorów i oczekiwania kolejnych 5 dni, dla Sponsorów - wywalenie z grupy i wszystkich innych grup. Po uiszczeniu wpłaty oczywiście członkowie Supersponsorów zostają w swojej grupie (jeśli nie płacą całej kwoty przekraczjącej 10zł netto jednorazowo to, po uiszczeniu pierwszej opłaty, przed upłynięciem terminu trzech miesięcy od wpłat w poprzednim kwartale dostanie eamila z ponagleniem i termin 5 dni a potem degradacja do grupy Sponsorzy, jeżli później uiszczą opłatę do wrócą do Supersponsorów i wszystkich innych grup, w jakich byli, a z jakich przy okazji wylecieli; maile ustaną po przekroczeniu 10zł netto, a dla stale przekraczających 50zł netto, dopiero po przekroczeniu 50zł netto).

W sumie wielkiej komercjalizacji serwisu to nie powoduje, a jedynie polepszenie warunków. Wykluczy się pasożytów, któży wpadają na forum, piszą bzdury i ciągną ile wlezie, a zostaną tylko Ci, którym zależy na forum, własnej wiedzy etc. (ze wszystkim już tak jest, że jak się chce kożystać, a niewątpliwie dzięki elektrodzie można kożystać, jak mało z którego źródła internetowego, to trzeba coś zapłacić; a sądzę, że sumy progowe nie są zbyt wygórowane). A osoby, które tylko będą chciały poczytać, sporadycznie coś napisać, ściągnąć jakiś schemacik czy troszkę teorii - to bedą mogli funkcjonowć bez członkostwa z jakiejkolwiek grupie. O tym jakie pliki i jakie schamaty będą dostęne dla niedofinansujących serwis zdecydują już Admini i Moderatorzy.
    djroman
    Poziom 15  
    Znakomite rozwiniecie mojego pomyslu. JESTEM ZA :!: :!: :!: :!: