Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 21 Wrz 2007 22:58 415495 1331
    PGS2
    Poziom 10  
    Panowie!
    co sądzicie o tej pralkosuszarce?

MIELE WT945

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

Cena na aukcji internetowej 1700PLN. Warta tych pieniędzy?

Pozdrawiam PGS2
  • SterControlSterControl
    Persil Color
    Poziom 16  
    A czy na pewno potrzebujesz tej suszarki? No bo sprzęt w sumie fajny... Ale nie wiem, czy się opłaca, jeśli miałbyś tej suszarki nie używać (spooore zużycie prądu i wody). Chociaż zdaję sobie sprawę, że w ostatnim czasie na Allegro nie ma fajnych produktów z Miele i trudno cokolwiek polecić. A i mnie w tej pralko-suszarce przeszkadzałyby te osłonięte drzwiczki - nie widać za bardzo, co się dzieje w bębnie. No i chyba najważniejsza sprawa: teraz widziałem ją na Allegro już w cenie 1999zł i to bez gwarancji! Nie kupuj na Allegro sprzętu bez gwarancji - nigdy nic nie wiadomo. Na zachętę dodam, że nowy WT945 faktycznie kiedyś kosztował ponad 8000 zł!!!
    @Alski1
    A to sorry... No ale i tak wydaje mi się, że 1500zł (i to chyba też bez gwarancji) za W935 to sporo... Ten model do najnowszych chyba nie należy, no a w tym z Allegro napisy na panelu są prawdopodobnie po duńsku czy coś w tym stylu (akurat ten język dla mnie nie stanowi problemu, bo można się domyślać, ale dla niektórych ta kwestia wiąże się z całkowitą dyskwalifikacją wyboru...).

P.S. Teraz niektórzy mogą pomyśleć, że odradzam Miele, ale zapewniam, że tak nie jest! Po prostu nie mogę znaleźć korzystnych ofert i tyle.

Pozdrawiam :)
    basik798
    Poziom 9  
    Mam nadzieję że i mnie pomożecie przy wyborze pralki:)
    Nie mam doświadczenia w pralkach ponieważ jestem młodą mamą

chciałabym zakupić taką do 1600zł ale nie koniecznie w takiej cenie (ładowaną od frontu, taką na 5 kg- wystarczy na 3 osob. rodzinkę?

na dobrych częściach np boscha dużo osób mi polecało albo inną chodzi o to że nie każdy model pralki jest dobry a ja się nie znam

bez wyświetlacza bo ponoć te które mają więcej elektryki jak się zepsuje to cała pralka do wyrzucenia chyba że się mylę to proszę o rady

nie musi mieć dużo programów najlepiej taka o skróconych czasach prania( jeśli nie ma tego polecana przez was pralka to trudno! ale musi być oszczędna w wodę i prąd

jaką byście mi polecili? chodzi o modele i firmy.
    bosch? siemens? AEG? które są najmniej wadliwe i dobre i jakie modele?
    a może wiecie gdzie można znaleźć dostępne za free testy pralek?

gorąco wszystkich pozdrawiam:)
    Leppiej
    Poziom 2  
    Witam poczytałem trochę opinii i rad i wybrałem trzy modele:

HOOVER VHD 146 http://ceneo.pl/355077
    CANDY CM 2 146 http://ceneo.pl/106545
    Indesit SIXL 149 S http://ceneo.pl/760639

Prać będę kilka razy w tygodniu(3,4) dość dużą ilość prania (5 osób). Czy więc powyższe pralki to dobry wybór ? Czy może jest jakaś lepsza alternatywa w tym przedziale cenowym (do 1600zł)?
    Prosiłbym o szybkie działanie bo jestem bez pralki:cry:
  • SterControlSterControl
    _zax
    Poziom 11  
    wlasciwie to jestem zdecydowany...

wybralem AEG-Electrolux LAVAMAT 62610...no ale mam jednak watpliwosci...czy ktos moglby mnie w moim wyborze umocnic lub poradzic cos lepszego w podobnej cenie ??

chodzilem po sklepach i sprzedawcy zachwalaja nowe pralki Amici...
    grigoriii
    Poziom 10  
    No właśnie sprzedawca w sklepie też polecał pralki Amica bo jak by coś się miało zepsuć to tanie części są. A tak poza tym też jestem na kupnie pralki i nie wiem sam co wybrać. Zastanawiam się poważnie nad zakupem pralki Electrolux E WF 12040 W. Czy ktoś ma tę pralkę i może coś o niej powiedzieć. Aha szukałem po necie jak z częściami do electroluxa ale jakoś nic nie mogę znaleźć, ile na przykład kosztuje programator do takiej pralki.
    Bo do Amiki to jest właśnie dużo części zamiennych i nie wiem czy też nie kupie właśnie amiki. Doradźcie coś. Aha co do ceny to 1200 to max.
    szop-pracz
    Poziom 11  
    szop-pracz napisał:

Ale to nie wszystko: ponieważ obydwa modele [Gorenje 64123 i 63121] zdają się być bardzo trudno dostępne - jak wynika z telefonów do kilku sklepów internetowych (btw. będę wdzięczny za sugestie, gdzie szukać ew. jeśli ktoś wie, gdzie mogą być dostępne) - to kolejne pytanie: jaki inny model - innego producenta - byście polecili w przedziale 1500-2000 o parametrach nie gorszych niż te 2 modele Gorenje? Myślę że pewnie byłoby to coś z Boscha, AEG, Electroluxa lub Siemensa.

Po weekendowej wycieczce po sklepach i ponownym przejrzeniu całego wątku, jako ewentualną alternatywę dla powyższych modeli Gorenje widzę na tę chwilę:

- Bosch WAE 24461 PL - cena 1949 Saturn (~1700 internet)
    - Siemens WM 12 E 461 - cena 1799 Saturn (~1750 internet)
    - Electrolux 12670 - cena 1699 Saturn (~1530 internet)
    - Electrolux EWF1255 - cena ~1850 (internet)
    - AEG Lavamat 72610 - cena 1799 MM (~1400 internet)

I teraz kilka pytań:

1) Czy różnice pomiędzy Boschem WAE 24461 i Siemensem 12E461 są aż tak duże, żeby uzasadniały różnicę ceny w sklepach na poziomie 150 złotych? (w internecie różnica ta jest mniejsza, niemniej jednak wydawało mi się, że są to identyczne modele; czy różnica jest jedynie w wyglądzie i "interfejsie użytkownika" na panelu sterowania?)
    2) Czy różnice między EWF1255 a 12670 są na tyle istotne, żeby warto było wydać większą kwotę? Jak porównuje się ewentualnie EWF1255 z Gorenje 64123?
    3) AEG Lavamat 72610. Czytałem bardzo wiele pochlebnych opinii o 62610. Czym różnią się te dwa modele? Czy 72610 porównuje się z wymienionymi powyżej (Bosch WAE 24461, Siemens 12E461, Electrolux 12670 i EWF1255)?

i jeszcze pytania dodatkowe:

- modele Bosch i Siemens są oficjalnie 7kg, a pozostałe na 6kg. Czy w praktyce robi to różnicę? Zwłaszcza, jeśli często wsad będzie mniejszy. Osobiście jestem zdania, że lepiej mieć większy potencjał, nawet jeśli wsad jest mniejszy niż odwrotnie, zwłaszcza jeśli obecnie większość pralek (a wszystkie wskazane powyżej) dostosowują automatycznie wodę i program do wielkości wsadu. Bosch nawet oficjalnie podaje, że pralka działa w przedziale od 1 do 7 kg. Czy dobrze myślę?

- czy warto ew. brać pod uwagę jeszcze innych producentów? W sklepie zachwalano mi LG WD 10391 TDK oraz Hoovera.

Będę wdzięczny za pomoc!

Szop-pracz

P.S. Kwestię odbioru starego sprzętu udało mi się już rozwiązać. W każdym sklepie albo w cenie dowozu albo za niewielką dopłatą odbierają zużyty sprzęt.
    PGS2
    Poziom 10  
    Po przeanalizowaniu CAŁEGO WĄTKU:!::!::!: prawie tydzień mi to zajeło!!! Postanawiam: Jeżeli nie trafi się na Allegro interesująca Miele... Zawężam wybór do:
    Bosch
    - WLX24460PL - 1644zł
    WAE24461PL - 1615zł
    Siemens
    - WS12X460PL - 1695zł
    WM12E461PL - 1765zł
    Gorenje
    - WA63121 - 1555zł
    WA64123 - 1901zł ???
    AEG-Electrolux
    - EWS1250 - 1540zł
    EWF14470W - 1447zł

Co Panowie na to?

Dodam, że ziemia nie pali mi się pod stopami... Ale... ile można ściemniać, że do teściowej to wcale nie pranie przyjechaliśmy zrobić tylko odwiedzić :D i wogóle. Zaznaczam mam Super Teściową!!! Słowem wyjaśnienia dopiero się wprowadzamy na swoje. Ale wiecie...

Na razie jest nas dwoje. Ale planujemy z żoną powiększyć skład do 5-6 os. ale rozumiecie w czasie rozłożona inwestycja :D Na tą chwile nasza dwójka. A może macie inne waszym zdaniem ciekawe propozycje???

Pozdrawiam entuzjastów techniki AGD :D
    Persil Color
    Poziom 16  
    @PGS2
    Szkoda, że z Miele chyba nie wypali - to jedyne pralki, które mogę szczerze polecać... No ale jeśli w planach jest kilka szkrabów, to z czasem może się okazać, że gabarytowo Miele nie do końca się sprawdzi - starsze modele były produkowane tylko w wersji 5-kilogramowej. Teraz są już takie na 6kg, ale koszt powyżej 4000zł - domyślam się, że za dużo ;).
    Co prawda w ostatnim czasie w świecie pralek tak się namieszało, że już niczego polecić nie można - AEG produkowane we Włoszech, w Boschach można trafić na błędy, Gorenje - słynne plexi-drzwi :P...
    Dobry byłby Bosch WAE24461PL, ale 7kg to za dużo, nawet przy 5 osobach. Gorenje, przy którym postawiłeś 3 pytajniki, to dla mnie wybór trafny: idealny wsad na 6kg, niskie zużycie wody (oczywiście przy praniu ubrań dziecięcych należy zdecydować się na dodatkowe płukanie) i szybka wirówka. Ważne jest też to, że pralka ta jest bardzo cicha - no wiadomo, maluchy lubią spać w spokoju ;). No i inne fajne funkcje...
    Po ostatnich fochach firmy AEG - Electrolux, postanowiłem zawiesić polecanie produktów tejże marki do wyjaśnienia.
    Te Bosche i Siemensy na 4,5kg od razu sobie odpuść, jeśli planujesz rozbudowanie rodziny.

Życzę Wam powodzenia w kreowaniu. To fajnie, że chcecie mieć kilkoro potomstwa - sam mam 3 siostry i brata (mhm... czy to na pewno tak fajnie???). Trzymam kciuki :)

Pozdrawiam ;)

Dodano po 2 [minuty]:

@Leppiej
    No cóż, pralek tych firm na tym forum ogólnie się nie poleca. Proponuję zmianę planów...

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. Sprzedawcy rzeczywiście często polecają Amikę. Ale to może dlatego, że jest popularna?? Ja nie polecam.

Dodano po 1 [minuty]:

I w zasadzie nie byłbym pewien, czy te części do pralek marki Amica są faktycznie tak tanie...
    jas07
    Poziom 13  
    Mogę polecić Siemensa. Póki co, jest produkowany w Niemczech. Porównywałem odpowiednie modele Boscha i Siemensa, jest różnica w materiałach użytych do produkcji. Siemens jest też nieco droższy. Montaż jest nadzwyczaj staranny. Powoli dojrzewam do zakupu nowej pralki w zastępstwie starego Fagora.
    Miele jest za drogie i zdaniem serwisantów nie prezentuje jakości Miele sprzed lat. Jeśli w najbliższej przyszłosci kupię pralkę, to bedzie to jakiś dobry model Siemensa, choć moim faworytem był do niedawna AEG.
    Persil Color
    Poziom 16  
    Cytat:
    Miele jest za drogie i zdaniem serwisantów nie prezentuje jakości Miele sprzed lat

Ale już mówiliśmy o tym: Miele może nie prezentuje jakości Miele sprzed lat, ale tylko w dziedzinie sprzętu AGD dla kuchni - tutaj rzeczywiście króluje Bosch/ Siemens. Jednakże zapewniam Cię, że sprzętu pralniczego Miele nic nie pobije. No a cena, fakt, wysoka, ale za to jaka klasa! Jeśli załapałbym się jeszcze na najtańszy model W1513 (2800 - 3000zł), to z pewnością on stałby się moją nową pralką ;). A jeśli nie, kupiłbym używaną, nie za starą, z Allegro.
    PGS2
    Poziom 10  
    Witam,

Odwiedziłem wczoraj po południu wielkopowierzchniowe sieci RTV&AGD i .... znalazłem uwaga!

Gorenje 63121

Zaskoczony znalezieniem takiego Białego Kruka :D ( jak czytałem na forum nie łatwo go dostać ) dostrzegłem, iż jest to model POWYSTAWOWY w cenie 1699zł brutto. Porównałem do Gorenje 64123 - tanieje i specjalnie istotnych różnic nie widzę - ale moża ja się nie znam... ?Troszkę razi mnie pokrętło i co najbardziej istotne sic! głośno/nieprzyjemne i jakoś tak dziwnie zamykające się w porównaniu do wcześniej proponowanych drzwiczki. Obawiam się o ich trwałość? Może to winna tego, że jest powystawowy? Setki tysięcy razy potencjalni zapaleńcy otwierali je i zamykali :idea: Jeszcze dziś tam wracam i porównam do innych pralek Gorenje ( te zamykanie i otwieranie drzwiczek ) Ponadto jakość wykonania "Rakiet" Bosch&Siemens jest dla mnie wyższa... Ze względu na "miękkość użytych plastików, płynności działania pokręteł" Namacałem się ich okropnie ( zamykanie, otwieranie łącznie z wsadzaniem części przytrzymującej czpkę do środka bębna ) :D i teraz mała anegdota dotycząca obsługi :D o ile na początku budziłem ciekawość wśród sprzedawców? chyba niecodziennie widzą faceta w garniaku jak pcha się do środka pralki i uprzejme odpowiadanie na ogólnie mi znane im chyba też informacje typu:
    - ja - Uprzejmie zapytując, zechce mi Pan powiedzieć czy ten model ma... obrotów 1200... ? z pieczołowitością sprawdzając mocowanie drzwiczek... czytałem gdzieś, że dzieci lubią się bawić zamykające je i otwierając...
    - uprzejmy Pan - taaaa...
    Po krótkim dialogu przeszliśmy do serii cięższych pytań zachaczających min. o wpływ " specyficznej" budowy wewnętrznej bębna w odniesieniu do jakości prania... godzinkę wcześniej oglądałem na żywo z każdej strony! fragment bębna Miele - plaster miodu? polecam w tym zakresie Saturna i ich wystawę Miele w Arkadii....a wracając do meritum anegdotki...
    Facet się nieoczekiwanie wycofał po Angielsku... i dał dyla w stronę kolegów bawiąc u nich chwil kilka... i schował się. Od tego momentu sprzedawcy mijali mnie szerokim łukiem... albo mi się to wydawało... Wniosek z tego taki płynie... nie warto zawracać głowy sprzedawcom w markecie lepiej poczytać na www. Elektrodę :D oszczędnośc czasu i człowiek od razu wie czego chce. z drugiej strony usprawiedliwia tych Panów to, iż oni chcą/powinni wiedzieć o 100 modelach wszystko a ja tylko o kilku.

Generalnie Plastiki Gorenje są dużó Twardsze, są bardziej Ostre w swej lini. przez co mogą pękać??? Czy to już jest Estetyzm??? "Trudno" :D stawiam na tą firmę. To, który model? 63121 ? Czy 64123??

Przepraszam Moderatorów za pisanie wokół tematu...ale może te informacje, też się komuś przydadzą... :)

Dzięki Persil za pomocne słowo.... co do dziatków... to min. trójka mi sie marzy...

Pozdrawiam

Dodano po 27 [minuty]:

Jeszcze jedna sprawa... do Gorenje przekonuje mnie chyba najbardziej Czujnik czystości wody i ten Aquastop ( nic to, że częściowy ) ponieważ:
    Slyszałem i widziałem kiedyś skecz/monolg Pani Hani Bielickiej n/t kandydatek do konkursu Miss Polski. Mianowicie Pani Hania opisuje talenty jednej z kandydatek i na wachania jury związane z dość skrajnie małym biustem kandydatki - ta natychmiast odpowiada .... Ale się spodziewa! Spodziewa się...! "( biustu... dodam większego... w przyszłości )"
    Oczywiście ta odpowiedź rozwiewa wszelkie wątpliwości jury i wiadomo... siła sugestii... ;) Tak samo ja mając w bliskiej przyszłość widoki na powiększenie rodziny. Jeszcze się nie spodziewam ;D ale... Kto chce pralki na 2lata??? chyba na kilka/naście?

Te niewypłukane Alergeny /powódź to ryzyko w mieszkaniu. Skutecznie mnie zachęcają do Gorenje.

Pozdrawiam
    szop-pracz
    Poziom 11  
    Witam ponownie i bardzo, ale to bardzo proszę o pomoc, bo dłużej bez pralki już nie wytrzymam :)

Pytania są tym razem następujące:

1. Porównanie Bosch WAE 24461 PL oraz Siemens WM 12 E 461 PL. "Od ręki" dostępny jest Bosch za 1655,- oraz Siemens za 1799,-. Czy warto dać więcej za Siemensa, czy brać Boscha? (Chodzi mi o środek i programy - jakość prania; abstrahuję od kwestii wyglądu zewnętrznego tudzież wygody albo mniejszsej wygody obsługi programów z pozycji użytkownika). Podobają mi się oba i wydają się dość proste w obsłudze.

2. AEG-Electrolux EWF 1255 jest praktycznie niedostępny (nad czym ubolewam!), za to dość powszechnie jest dostępny EWF 12670 w cenie ok. 1600,-. Czy warto rozważać taką opcję (tj. 12670)? Jak się porównuje z Boschem i Siemensem? Czy szukać jednak EWF 1255?

3. Znalazłem w końcu Gorenje 64123 ale aż za 2026,- co jest sporą kwotą. Czy warto dołożyć te 300-400 pln w stosunku do Boscha, Siemensa i/lub Electroluxa 12670? Cena 64123 jest niewiele wyższa od EWF 1255. Jak porównują się te dwa ostatnie modele?

4. Bardzo trudno uchwytny jest Gorenje 63121, a cenowo na poziomie Boscha, Siemensa i Electroluxa 12670. Czy warto jednak polować na niego (63121), czy zadowolić się którymś z pozostałych (BSH, Electrolux)?

Zatem reasumując:

- wybór "od ręki" mam między Boschem, Siemensem i Electroluxem 12670 (ceny b. zbliżone, Siemens nieco droższy i nieco trudniej dostępny). Proszę o sugestię, który wybrać?

- trudniej dostępne - ale i droższe - są Gorenje 64123 oraz EWF 1255. Ponieważ 2-3 dni więcej być może jakoś przeżyję, dodatkowe 300-400 złotych też, więc proszę o pomoc: czy warto? - czy też brać któreś z tych prostszych i tańszych?

Potrzebuję dokonać wyboru dziś, najdalej jutro, żeby w ciągu 2-3 dni móc mieć w domu pralkę (ew. poczekać na te trudniej dostępne, jeśli taka będzie sugestia, tyle że muszę je już zamówić).

Z góry dziękuję za wsparcie! :)

Szop pracz

P.S. No i ten Lavamat 72610. Czy warty brania pod uwagę??

P.S.2 Aha - jeszcze jedno: czasem w sklepach typu Saturn, Media Markt czy RTV Euro zdarzają się pralki z wystawy, w cenie 300-400 zł tańszej, bez opakowania. Gwarancja standardowa - 24 miesiące. Czy warto myśleć o czymś takim, czy lepiej nówkę zapakowaną?
    Jurek2805
    Poziom 21  
    jas07 napisał:
    Mogę polecić Siemensa. Póki co, jest produkowany w Niemczech. Porównywałem odpowiednie modele Boscha i Siemensa, jest różnica w materiałach użytych do produkcji. Siemens jest też nieco droższy. Montaż jest nadzwyczaj staranny. Powoli dojrzewam do zakupu nowej pralki w zastępstwie starego Fagora.
    Miele jest za drogie i zdaniem serwisantów nie prezentuje jakości Miele sprzed lat. Jeśli w najbliższej przyszłosci kupię pralkę, to bedzie to jakiś dobry model Siemensa, choć moim faworytem był do niedawna AEG.

To tak nie do końca. Z modeli "tańszych" czyli poniżej 2000 zł na naszym rynku w Niemczech są (albo do niedawna były) produkowane slimy. Modele pełnogabarytowe sa, tak jak i BOSCH, produkowane w Polsce. Siemensy są droższe, ponieważ są bardziej "wypasione" np. mają 1200 obr. zamiast 1000 u BOSCH-a.
    Wyższe, zaawansowane modele pełnogabarytówek są autentycznie produkowane w Niemczech. Ale to już wydatek powyżej 2000 PLN.
    justm
    Poziom 10  
    Panowie, dołączam do zachwytów nad waszą wiedzą i liczę na wyrozumiałość w kwestii zadawania po raz setny tego samego pytania.

brandt wysiadł, potrzebuję pralki ładowanej od góry [maleńka łazienka], w miarę taniej - tak do 1400 max, ale chętnie tańszej.
    wymagania: płynna regulacja wirowania i temperatury, przy czym wirowanie chciałabym ustawiać w zależności od moich potrzeb a nie w zależności od konkretnego programu. pranie ręczne. cicha.

dodatkowo jestem przy nadziei )) więc pralka już do wykorzystania częsciej niż dotychczas.

będę wdzięczna za rady. góra prania czeka od 2 tyg na mój wybór

pozdr
    m
    szop-pracz
    Poziom 11  
    Jurek2805 napisał:
    (...) Siemensy są droższe, ponieważ są bardziej "wypasione" np. mają 1200 obr. zamiast 1000 u BOSCH-a.

No chyba nie wszystkie. Siemens WM 12E461 ma tak samo 1200 obrotów jak Bosch WAE 24461, podobnie objętość: 7 kg.
    raton laveur
    Poziom 19  
    PGS2 napisał:
    (ciach) stawiam na tą firmę. To, który model? 63121 ? Czy 64123?? (ciach)

Jesli roznica w cenie niewielka, to ja osobiscie wybralbym jednak Gorenje WA64123, ze wzgledu na system 4D, gwarantujacy moim zdaniem lepsze wyplukanie przy mniejszym zuzyciu wody... No i jest naprawde cichutka. W cenie okolo 2000 zl to wg mnie najlepszy mozliwy wybor, inne pralki dobrych marek w tych pieniadzach nie sa az tak "wypasione". Pozdrawiam :D
    Jurek2805
    Poziom 21  
    szop-pracz napisał:
    Jurek2805 napisał:
    (...) Siemensy są droższe, ponieważ są bardziej "wypasione" np. mają 1200 obr. zamiast 1000 u BOSCH-a.

No chyba nie wszystkie. Siemens WM 12E461 ma tak samo 1200 obrotów jak Bosch WAE 24461, podobnie objętość: 7 kg.

Ja nie napisałem, że wszystkie. Znalezienie BOSCH-a na naszym rynku o obrotach wyższych niż 1000 w niższej klasie cenowej było dość trudne.
    justm
    Poziom 10  
    Persil Color napisał:
    @PGS2

Co prawda w ostatnim czasie w świecie pralek tak się namieszało, że już niczego polecić nie można - AEG produkowane we Włoszech, w Boschach można trafić na błędy, Gorenje - słynne plexi-drzwi :P...

Po ostatnich fochach firmy AEG - Electrolux, postanowiłem zawiesić polecanie produktów tejże marki do wyjaśnienia.

Litości Panie Persil :)
    właśnie udało mi się przekopać przez cały wątek i dzięki Twoim sugestiom przekonać do aeg - elektrolux a tu teraz takie wypowiedzi? :(

Tak czy inaczej liczę na Waszą pomoc, nadal.
    flowerman
    Poziom 2  
    Witam.

mam mały dylemacik.

Przeczytałem wszystkie tematy, ale nie znalazłem interesujących odpowiedzi.

Czy możecie mi pomóc w wyborze:

AEG LAVAMAT 48540
    AEG LAVAMAT 48380
    AEG LAVAMAT 47330
    AEG LAVAMAT 47280

Szukałem gdzieś porównanie powyższych modeli i nie znalazłem.
    Nawet w AEG nie ma nikogo, kto potrafi mi podać różnice w tych modelach.

Bo do jakości tych modeli nie mam zastrzeżeń.

Z góry - dzięki.
    Pozdrawiam Tadeusz
    Persil Color
    Poziom 16  
    @justm
    Możesz kupić AEG, ale szukaj raczej modeli trochę starszych. Strzeż się tych wyprodukowanych we Włoszech. Może jeszcze załapiesz się na sprzęt "Made in Germany". Spiesz się!
    szop-pracz
    Poziom 11  
    Do Persil: czyli nowsze modele AEG-Electrolux odpadają? Chodzi mi o EWF 12670W albo EWF 1255?... Możesz może coś powiedzieć o różnicach między AEG 62610 a 72610? Dzięki!

Ponieważ na 64123 chyba się jednak nie doczekam, muszę wybrać z pozostałych w miarę dostępnych.

Ktoś pomoże?... Bosch WAE24461PL, Siemens WM 12E461PL czy Electrolux EWF 12670W? Please!... :)

O Boschu przeczytałem takie niezbyt pochlebne opinie na ceneo: http://www.ceneo.pl/;015601805-10.htm#productOpinions
    Czy ktoś może zweryfikować (raton ma zdaje się Boscha...). Dzięki!
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Persil Color napisał:
    @justm
    Możesz kupić AEG, ale szukaj raczej modeli trochę starszych. Strzeż się tych wyprodukowanych we Włoszech. Może jeszcze załapiesz się na sprzęt "Made in Germany". Spiesz się!

Persil ma rację. Trzeba poszukać tych z napisem "Made in Germany" na przednim panelu w dolnym prawym rogu, oraz na naklejce przy otworze wsadowym. Gdzieś od stycznia tego roku pojawiły się produkowane pełnogabarytowe już bez tej deklaracji. Podejrzewam, że dlatego ich ceny tak momentalnie "zjechały" w dół. Nie dotyczy to slimów, które były i są robione we Włoszech od kilku dobrych lat (sam posiadam i na razie jestem zadowolony) oraz górnoładowanych robionych we Francji.
    Persil Color
    Poziom 16  
    Różnice pomiędzy AEG 62610 a 72610: wydaje mi się, że 1. cyfra z oznaczenia modelu powinna wskazywać pojemność. Czyli zapewne pierwsza jest na 6kg, a druga na 7kg.
    Z tych 3 wymienionych przez Ciebie pralek, chyba jednak wybrałbym Siemensa, ponieważ jest o 3 dB cichszy od Boscha (przy praniu). Chociaż i tak uważam, że 56 dB to sporo. No ale już trudno. A ostatnimi czasy nie jestem do końca przekonany do Electroluxów.
    Te wady opisane na ceneo.pl to w zasadzie takie drobiazgi.
    Życzę udanego wyboru i pozdrawiam :).

Dodano po 9 [minuty]:

Wracając do różnic pomiędzy modelami AEG: to chyba jednak nie chodziło o pojemność. 72610 ma srebrne (szare?) wstawki, przez co, wg mnie, lepiej się prezentuje. Drugi model jest całkowicie biały.
    Ale jak poczytałem na ceneo.pl opinie o tychże modelach, jednak zwątpiłem. Już ich chyba nie będę polecał.
    Zastanawiam się, czy istnieją jeszcze dobre pralki... Świat AGD schodzi na psy.
    Stefan12
    Poziom 11  
    Stoję, jak większość tutaj, przed trudnym wyborem.
    Prala dla dwóch osób, cena do 1500zł.
    Po wstępnej analizie pozostał ból głowy:)
    Na razie wybieram między:
    1. AEG 62610
    2. Electrolux 12470
    Niedawno doszło:
    3. Gorenje 63120

Która z tych będzie najlepsza?
    Ewentualnie inne propozycje w tej cenie mile widziane...
    Zaznaczam, że obecnie używam starego Polara.
    Więc wielkich wymagań nie mam, aczkolwiek wdepnąć w ... złą pralkę bym nie chciał.
    Z góry dzieki za pomoc
    Stefan
    Ursa777
    Poziom 10  
    Ja mam Elektroluxa 12470 W. Wydaje mi się ,że dla dwoch osób to za duża pralka- 6 kg prania to już sporo. Jej wymiary w małej łazience są zauważalne ,jest głębsza od standardowej o ok.10cm. a otwór bębna też jest duży co w zasadzie jest zaletą ale optycznie powiększa i tak dużą pralkę. Pierze bardzo dobrze, wszystko jest czyściutkie, nie wygniecione ma fajne programy lecz niestety jest głośna. Jeżeli hałas komuś nie przeszkadza to może być bo cena też dosyć przystępna.
    Wyświetlacz tej wielkości jest o.k. Nie dała bym 200zl. tylko po to aby był
    większy. Wyświetla się : Stopień zabrudzenia, czas trwania wybranego cyklu prania, oraz symbol danej funkcji którą obecnie wykonuje.
    Więc wszystko co potrzeba. Gdyby nie ten hałas...
    bodziuba
    Poziom 10  
    Witam,

nie znalazłam jeszcze informacji nt. pralek ładowanych od góry (a tylko taka chodzi w grę) w cenie do 1500 PLN, dla jednej osoby

możecie się wypowiedzieć???

znalazłam Electroluxa EWT 1316...
    podoba mi się Mastercook PTD-124 no ale na temat tych pralek nic prawie nie wiem...
    Jurek2805
    Poziom 21  
    bodziuba napisał:

nie znalazłam jeszcze informacji nt. pralek ładowanych od góry (a tylko taka chodzi w grę) w cenie do 1500 PLN, dla jednej osoby

możecie się wypowiedzieć???

znalazłam Electroluxa EWT 1316...
    podoba mi się Mastercook PTD-124 no ale na temat tych pralek nic prawie nie wiem...

Kochanieńka zadaj sobie trochę trudu i poczytaj wcześniejsze posty.
    P.S. Przepraszam za poufałość :wink:
    szop-pracz
    Poziom 11  
    Realia rynkowo-czasowe zmusiły mnie do podjęcia decyzji - może nie idealnej, ale optymalnej: wybrałem Boscha WAE 20461 PL za 1550 złotych. Siemens WM 12 E 461 PL był sporo droższy (najtańszy dostępny w miarę od ręki za 1799,-), natomiast Bosch WAE 24461 PL jeszcze droższy (najtańszy znaleziony "od ręki" za 1899 zł, taniej w niektórych sklepach internetowych - nawet ok. 1700 zł - ale dostępny nie wcześniej niż za tydzień). Electrolux EWF 12670W odpadł z uwagi na mniejszą przejrzystość "interfejsu użytkownika". Pozostałe, tj. Gorenje 64123, Gorenje 63121, Electrolux EWF 1255 - niedostępne w przewidywalnym okresie, albo na niedogodnych warunkach (cena, transport, odbiór zużytej pralki itp.)

Zdecydowałem się na 1000 obrotów, co wg niektórych - zwłaszcza przy 7kg ładowności - może być mało. Jako że dotychczas korzystałem z pralki o dużo gorszych parametrach, myślę, że to mi wystarczy.

Jak będzie w praktyce - pokaże życie, o czym nie omieszkam donieść tu na forum.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
    kasik13
    Poziom 10  
    ta kupilismy gorenje ws 43121 po przeczytaniu wileu dobrych recenzji na tym forumi co .wlasnie sie zapsula po miesiacu!!! wiecie co sie stalo kawalek prania sie podwinal jakos pod gume uszczelke te odzielajaca beben ood drzwiczek i doslownie wytarl te gumowa uszczelke na proszek! .juz nie mowie ze zniszczyl mi fajne ubranko.czekam teraz na serwis zobaczymy co powiedza .niewei mczy to mozliwe zeby tak teroretycznie dobra firma nie przewidziala ze cos takiego moze sie zdazyc bo skoro sie stalo tzn ze sie zdaza chyba ze jestem wybytnym pechowcem .szok jak ktos chce to moge zdjecia wrzucic.najsmieszniejsze ejst to ze przeszukalem net przed zakupem i przekonalem moja kbiete zeby nie kupowaal arristona bo to gowno ale zeby kupila gorenje bo ot zajebista pralka.tak pisze bo sie wkurzylem dzis.juz pomijam fakt ,ze sie naszukalismy tej pralki