Buduję właśnie silnik impulsowy, i będę potrzebował mierzyć osiąganą przez niego prędkość. Postanowiłem zaprządz do pracy mikrokontroler i zrobić sobie obrotomierz. Jako impulsator zastosowałem przełącznik hallotronowy z wbudowaną bramką schmitta. Wykorzystałem także wbudowany w mikrokontroler ATtiny2313 timer/counter który zlicza mi impulsy z impulsatora, które pojawią się w czasie 1s. wynik prezentuję na wyświetlaczy LCD. Proste i funkcjonalne. Dokładny opis, schematy, mozaika PCB, oraz wsad do µC w moim portalu naukowym: www.portalnaukowy.edu.pl w dziale Automatyka/mikrokontrolery jednoukładowe.
Fajne? Ranking DIY