Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymienić na inny TV czy zostawić?

Mike1878 02 Oct 2020 15:29 894 26
    Mike1878
    Level 3  
    Witam. Posiadam telewizor Samsung UE50J6200 za kwotę 2399zł. Sprzęt został zakupiony na początku 2016 roku w sklepie MediaMarkt. Przy zakupie TV, wziąłem sobie przedłużenie gwarancji na 5 lat. Od jakiegoś czasu nasiliły się czarne plamy u dołu ekranu. Zgłosiłem usterkę, została ona przyjęta, lecz Pan z serwisu Samsunga powiedział mi, że na 99% telewizor nie będzie naprawiony, tylko zostanie przyznana/zaproponowana mi karta podarunkowa przez Media Markt. Aktualnie czekam na wiadomość z Media. Z tego co się dowiedziałem, że gdybym wziął kartę podarunkową dostał bym 40% kwoty którą zapłaciłem za TV. Z tego co obliczyłem będzie to ~960zł. Teraz pytanie moje jest następujące, czy opłaca się wziąć tą kartę podarunkową (telewizor muszę zwrócić) i dopłacić do nowego TV czy lepiej zostawić sobie tego Samsunga? Te czarny plamy nie przeszkadzają mi w oglądaniu TV, ale zastanawiam się czy nie zainwestować w jakiś nowy telewizor do kwoty ~2000zł. Z góry dziękuje za pomoc
    sosarek

Level 43  
    Skoro wziałęś przedłużoną gwarancję skąd nagle karta podarunkowa?
    Mike1878
    Level 3  
    Naprawa tzn. część przekracza wartość kwoty jaką mogą zapłacić i wtedy przyznawana jest karta podarunkowa.
  • Helpful post
    pawelr98
    Level 39  
    Ale gwarancja powinna działać tak, że albo naprawiają albo dają nowy telewizor, ewentualnie zwracają całą kwotę.

No chyba że to przedłużenie "gwarancji" to taki pic na wodę, a w rzeczywistości są dziwaczne warunki.
  • Helpful post
    karolark
    Level 42  
    Jak wyżej
    Skoro masz gwarancję to co ciebie obchodzi opinia serwisu
    Ma być sprawny ( naprawiony lub wymiana
    Mike1878
    Level 3  
    Niestety "chory" regulamin Wymienić na inny TV czy zostawić?
    diego240
    Level 20  
    Mike1878 wrote:
    Witam. Posiadam telewizor Samsung UE50J6200 za kwotę 2399zł. Sprzęt został zakupiony na początku 2016 roku w sklepie MediaMarkt. Przy zakupie TV, wziąłem sobie przedłużenie gwarancji na 5 lat. Od jakiegoś czasu nasiliły się czarne plamy u dołu ekranu. Zgłosiłem usterkę, została ona przyjęta, lecz Pan z serwisu Samsunga powiedział mi, że na 99% telewizor nie będzie naprawiony, tylko zostanie przyznana/zaproponowana mi karta podarunkowa przez Media Markt. Aktualnie czekam na wiadomość z Media. Z tego co się dowiedziałem, że gdybym wziął kartę podarunkową dostał bym 40% kwoty którą zapłaciłem za TV. Z tego co obliczyłem będzie to ~960zł. Teraz pytanie moje jest następujące, czy opłaca się wziąć tą kartę podarunkową (telewizor muszę zwrócić) i dopłacić do nowego TV czy lepiej zostawić sobie tego Samsunga? Te czarny plamy nie przeszkadzają mi w oglądaniu TV, ale zastanawiam się czy nie zainwestować w jakiś nowy telewizor do kwoty ~2000zł. Z góry dziękuje za pomoc

Wrzuc zdjecie tych plam, czesto w samsungach te plamy to sa zwykłe zakurzenia matrycy - taka wada tego producenta.
  • Helpful post
    Wojtek M
    Level 37  
    Zdjęcia trzeba robić na wprost telewizora, a nie pod kątem, zdjęcie powinno obejmować cały ekran razem z maskownicą telewizora.
    To chyba telewizor z podświetleniem krawędziowym? Te plamy nie wynikają z zabrudzenia, kurzu w matrycy itp, tylko są wynikiem przepalenia kilku, kilkunastu? diod w podświetleniu LED telewizora. Widać, że te diody przepaliły się na zwarcie, a nie na przerwę i tylko patrzeć jak zepsują się kolejne (wszystkie diody mają ten sam przebieg), a wtedy za tydzień/ miesiąc/ trzy miesiące trzeba wymienić całe podświetlenie krawędziowe na nowe zwłaszcza jak podświetlenie w ustawieniach TV było ustawione na maxa, bez oszczędzania energii.
    Mike1878
    Level 3  
    Dodam, że te plamy warstwowo następowały, a nie odrazu. Babka z media mi dzwoniła i powiedziała, że serwisant stwierdził wymiana całego podświetlenia, ale, że jest to naprawa nieopłacalna bo przekracza kwotę (prawdopodobnie wartości TV) to wolą dać bon. Dylemat mam bo nie wiem czy oddać im ten TV i wziąć bon czy zostawić go. Tak na dobrą sprawę oglądając TV nie widać tego no chyba, że jest biały ekran, ale nie przeszkadza mi to
  • Helpful post
    keseszel
    Level 26  
    Co za dylemat. Wymienisz tv na nowy i po problemie. A Ty chcesz wziąć jakieś ochłapy.
  • Helpful post
    Wojtek M
    Level 37  
    Mike1878 wrote:
    Sprzęt został zakupiony na początku 2016 roku
    Mike1878 wrote:
    wziąłem sobie przedłużenie gwarancji na 5 lat
    Mike1878 wrote:
    gdybym wziął kartę podarunkową dostałbym 40% kwoty którą zapłaciłem za TV
    To Masz jeszcze tylko kilka miesięcy czasu, a potem powiedzą Ci Sorry! Gwarancja / Ubezpieczenie się skończyło i nawet nie Dostaniesz ani grosza!!! A wszystkie diody mają ten sam przebieg (jak pisałem wcześniej) i na 99% nie przeżyją kolejnych kilku lat.
    Mike1878
    Level 3  
    Zdaje sobie sprawę, że telewizor po jakimś czasie "klęknie" i trzeba będzie nowy. Tylko jak wezmę bon to automatycznie telewizor muszę oddać. Czyli co lepiej oddać teraz telewizor i wziąć nowy?
  • Helpful post
    anchilos
    Level 36  
    Nie koniecznie teraz, obyś wyrobił się przed końcem gwarancji.

Lepiej to zrobić przynajmniej miesiąc wcześniej, żeby nie mogli przeciągnąć do zakończenia gwarancji.

Pozdrawiam.

Czy mogę zapytać, ile kosztowało takie przedłużenie gwarancji?
    Mike1878
    Level 3  
    Czyli mimo wszystko lepiej oddac telewizor i wziąć te 950-960zł na karcie podarunkowej i sobie dopłacić do nowego telewizora?

Babka mi powiedziała, że teraz mam czas do końca umowy gwarancji czyli do 2 lutego.

Gwarancja dodatkowa kosztowała mnie 320zł
  • Helpful post
    anchilos
    Level 36  
    Mike1878 wrote:
    Babka mi powiedziała, że teraz mam czas do końca umowy gwarancji czyli do 2 lutego.
    anchilos wrote:
    Lepiej to zrobić przynajmniej miesiąc wcześniej, żeby nie mogli przeciągnąć do zakończenia gwarancji.
    Mike1878 wrote:
    Gwarancja dodatkowa kosztowała mnie 320zł

Jesteś na plus.
    Mike1878
    Level 3  
    Bardziej byłbym na plus jakby dali mi ten bon podarunkowy i nie musiał oddawać też telewizora
  • Helpful post
    Wojtek M
    Level 37  
    Mike1878 wrote:
    Bardziej byłbym na plus jakby dali mi ten bon podarunkowy i nie musiał oddawać też telewizora
    Podświetlenie matrycy telewizora (diody LED) są na wykończeniu!!! Nie Masz czego żałować! Co Zrobisz jak nie Skorzystasz z gwarancji (ubezpieczenia) i podświetlenie zepsuje się za kilka miesięcy już po gwarancji? To prawie pewne! Zaniesiesz do serwisu i powiedzą Ci za wymianę podświetlenia krawędziowego na NOWE za około 500zł - 1000zł ??? Naprawiasz???
    Mike1878
    Level 3  
    Nie no nie będę naprawiał, lepiej kupić nowy TV

Dobra reasumując, zdecydowałem się, że w styczniu oddaje telewizor, biorę kasę z gwarancji i kupuje nowy TV.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Styczeń to chyba dobry okres na kupienie nowego TV gdyż będzie można liczyć
    na wyprzedaże telewizorów z 2020r
    krzysiozak
    Level 39  
    Tylko że byś się nie zdziwił jak będziesz korzystał z gwarancji (ubezpieczenia).
    Mogą znaleźć powód aby "gwarancji (ubezpieczenia)" nie zrealizować.
    Kiedyś naczytałem się w sieci na ten temat, że to wielka lipa. Ale teraz prawa konsumenta są lepiej przestrzegane.
    Powodzenia.
    anchilos
    Level 36  
    Mike1878 wrote:
    Styczeń to chyba dobry okres na kupienie nowego TV gdyż będzie można liczyć
    na wyprzedaże telewizorów z 2020r
    Patrz, żeby był DVB-T2 z nowym systemem dekodowania H.265.
    Obecnie chodzi H.264, ale będzie zmiana.
    Mike1878
    Level 3  
    W chwili obecnej kupię jakieś telewizor z tym nowym systemem dekodowania do kwoty 2500zl 50-55cali?
  • Helpful post
    anchilos
    Level 36  
    Raczej wszystkie powinny mieć H.265, ale lepiej się upewnić, żeby nie kupować dekodera.
    keseszel
    Level 26  
    Patrzyłem na ceny tv w Euro. Za niecałe 3 tys. można kupić 65" cali Philipsa lub Samsunga. Philips miał nierówne podświetlenie na krawędzi, zacienienia. Może warto się rozeznać na temat OLED.. Czy styczeń jest dobrym pomysłem na TV? Niby faktycznie, stare modele są wypychane.. Ale teraz np są promocje co marca nie płacisz.. Kuszące, bo można nakitrac kasy i zacząć spłacać mniejsze raty, bo ma się już odłożoną część kasy. Uwzględnić w budżecie to. Osobiście mam Philipsa 55 "z dwustronnym ambilightem i drugi raz bym go nie kupił. Wziąłbym Samsunga.
    Mike1878
    Level 3  
    No mi gościu chciał wczoraj wcisnąć tv z philipsa. Konkretnie PHILIPS 58PUS7805/12 albo
    PHILIPS 65PUS6754/12. Zapewniał, że do 3000zł to najlepszy sprzęt z wszystkich