Gaz z butli standardowo mamy mieszaninę propan-butan powinno być w stosunku 50/50 ale sa różne odejścia od normy. Ale sam nie raz kupuję czysty propan. Dodam że jest go w butli 11kg tylko 10kg.
Ale można tez kupić czysty butan i tego mamy tylko 11kg bo taką normę ma butla a idzie dać do niej aż 12,5kg tego gazu.
Taki gaz jest dostępny w punktach dystrybucji z rozlewni albo na zamówienie w punktach odbioru.
Czysty propan ma inny kolor płomienia lepiej się na nim gotuje jak by kto pytał. Lekko droższy ale ta butla średnio o tydzień dłużej wytrzymuje niż zwykła (to co znam 8 tygodni)
Dodano po 2 [minuty]: David_Serum napisał: gz35 szczerze nie wiem gdzie sie uzywa takich otworow
Był jeszcze kiedyś w sieci gaz wysoko za azotowany nazywany sztucznym. Kiedyś w gazowni pytałem bo przywiozłem piec z okolic Zielonej Góry i miał na ten gaz dysze Ale symbolu z tabliczki nie pamiętam.