Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Promocja arrow i microchip - security iot, rozdają darmowe płytki

barbi111 01 Lut 2019 09:03 1149 31
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 01 Lut 2019 13:08
    sosarek

Poziom 43  

Zamówione, zobaczymy co to.

• #3 01 Lut 2019 16:00
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

sosarek napisał:
    Zamówione, zobaczymy co to.
    Ja też zamówiłem. I tak naklikałem że dostałem na dzisiaj rabat 120 dolców i 5% zniżki na tydzień.

• #4 01 Lut 2019 18:59
    tronics
    Poziom 37  

Got one, thx :)
    W końcu będę mógł zerknąć na te 4808 :)

• Metal Work Pneumatic
  • #5 01 Lut 2019 19:02
    sosarek

Poziom 43  

Dobra, teraz pytanie jak to jakoś sensownie wykorzystać...

• #7 01 Lut 2019 19:17
    sosarek

Poziom 43  

To już widziałem, bardziej chodzi mi o obranie tego w jakąś szatę graficzną i podgląd temperatury i oświetlenia w telefonie, jak to zintegrować z jakimś SONOFF jeszcze i czujnikiem ruchu... Trochę zabawy będzie.

• #8 01 Lut 2019 19:25
    tronics
    Poziom 37  

Tam jest wgrany firmware obsługujący całość (i dodatkowe czujniki z oferty, nic poza tym). Innymi słowy na fabrycznym sofcie jest to coś czego raczej z niczym nie zintegrujesz (oprócz z góry narzuconych rozwiązań). Z kolei napisanie własnego firmware może być dość wymagające, szczególnie, że gotowców dla AVR 1 series to raczej nie ma.

• #9 01 Lut 2019 19:29
    sosarek

Poziom 43  

Posiada złącza choćby Rx i Tx więc może uda się zmusić do współpracy z czymś innym, przyjdzie, będziemy walczyć, w końcu nie takie rzeczy ludzie robili ;)

• #10 06 Lut 2019 14:08
    rubik123
    Poziom 11  

Jak udało Wam się to zamówić? Ja dostałem kod na e-mail i nie wiem co dalej z tym zrobić.

• #11 06 Lut 2019 14:38
    tronics
    Poziom 37  

Dodajesz do koszyka, przy realizacji zamówienia dopisujesz kod i ci obcina do 0$ koszt.

• #15 07 Lut 2019 15:01
    tronics
    Poziom 37  

Też dostałem dziś maleństwo, jako pośrednik (usb-atmega4808) robi SAMD21. Radio... hmm, nie wiem, nie chciało mi się z AP piętro niżej połaczyć. Ale płytka działa. Jest znane z Nucleo mass storage, ale działa inaczej (lnk do strony konfiguracyjnej, małe readme itp, konfig z wifi kopiuje się w formie jawnej na mass storage co jest kurde strzałem w kolano jeśli chodzi o bezpieczeństwo).
    SAM, Mega, moduł wifi itp. itd. zasilane są z 3V3. Jeszcze nie podłączałem aku by zobaczyć jak to zadziała z baterii (i jak długo).

• #16 07 Lut 2019 15:07
    sosarek

Poziom 43  

Moje także dotarło dziś, swoją drogą przesyłka z USA dotarła szybciej niż niejedna krajowa...

• #17 07 Lut 2019 21:18
    vania
    Poziom 22  

Też dziś dostałem. Na oryginalnym firmware z którym dostałem (v1.0) połączył się do WiFi ale nie wysyłał danych do chmury. Zaktualizowałem do v1.0.3 i po wrzuceniu pliku WIFI.CFG nie łączył się do WiFi. Świeciła się czerwona LED Err. Pomogło uruchomienie w trybie "access point" (przytrzymanie SW0 podczas podłączania) i wpisanie parametrów sieci. Na chwilę obecną tak to wygląda:
    Na oryginalnym firmware po połączeniu terminalem przez port COM działał tryb debug, wyświetlał informacje odnośnie łączenia się z WiFi, chmurą. Po aktualizacji firmware do v1.0.3 już nie działa ;( Mam jeszcze drugi taki moduł (kupiłem dodatkowy) podłączę i sprawdzę jeszcze raz.

• #18 07 Lut 2019 22:39
    nyquist
    Poziom 24  

Witajcie.
    Również z ciekawości zamówiłem i obecnie wertuję sieć w poszukiwaniu wiedzy pozwalającej w przyszłości zmusić mój układ do robienia tego, co mu każę. Chciałbym np. wykorzystać go do zdalnego sterowania, przy pomocy wybranych portów, przekaźnikami. Na stronie Atmela znajdują się przykłady oprogramowania układu, które można (o ile dobrze zrozumiałem) modyfikować, dostosowując je do własnych potrzeb. Jednakże, o ile programowanie mikrokontrolerów w C nie jest mi całkiem obce, to sposobu konfiguracji modułu z poziomu strony Atmela nie jestem w stanie ogarnąć ;-/ Dlatego, jeżeli ktoś ma chęć, niech zerknie, czy przy pomocy stronki można układ zmusić do czegoś więcej niż wyświetlanie temperatury i poziomu natężenia światła :)
    Przykładowy link:
    https://start.atmel.com/#example/Atmel%3AAVR_...%3A%3AApplication%3AAVR_IoT_WG_Sensor_Node%3A

• #19 08 Lut 2019 04:54
    tronics
    Poziom 37  

Dlatego pisałem, że nie ma pełnej dowolności. START pozwala na konfigurację i łączenie ze wszystkim co w START (a tam są nakładki CLICK pełniące różnorakie funkcje i jest ich mnogość). Ewentualnie zasoby samego mikrokontrolera. CLICK ma mnóstwo różnych sensorów, ale wolałbym DHT22, a nie click z dht ...

• #20 12 Lut 2019 23:40
    nyquist
    Poziom 24  

tronics napisał:
    nie ma pełnej dowolności. START pozwala na konfigurację i łączenie ze wszystkim co w START

To oczywiste.
    Ale weźmy przykładowo jakiś najprostszy moduł kompatybilny z AVR-IoT, np. RELAY_CLICK (https://www.mikroe.com/relay-click). Moduł zawiera dwa przekaźniki włączane tranzystorami sterowanymi bezpośrednio z wybranych portów z AVR-IoT. Specyfikacja i schemat są dostępne, a układ banalnie prosty, więc można zmontować samemu. Kwestia tylko, żeby "wyklikać" odpowiednią modyfikację softu dla AVR, aby móc sterować tymi przekaźnikami. Dodaję więc sobie taki moduł (na screenie zakreślony na czerwono)...

i co dalej... Jak wygenerować aplikację, która po wrzuceniu do AVR-a pozwoli na zdalne sterowanie przekaźnikami? Czasem myślę, że już jestem za stary na niektóre rzeczy :/

• #21 12 Lut 2019 23:46
    DjZjawa
    Poziom 9  

Witam.
    Mam pytanie poniekąd związane z ww. produktem.
    Mianowicie, czy wasze paczki też zostały zatrzymane przez celników?
    Czy musieliście płacić podatek?
    Czy po prostu paczki przyszły w terminie pod wasz adres?

• #22 12 Lut 2019 23:50
    sosarek

Poziom 43  

Przyszła bez problemu, bodajże 2-3dni z USA.

• #23 12 Lut 2019 23:52
    DjZjawa
    Poziom 9  

sosarek- Jakiego wybierałeś kuriera? Moja paczka szła przez FedEx i z tego co rozmawiałem z ich infolinią mam zapłacić podatek i pewnie dojdą opłaty celne.

• #24 13 Lut 2019 00:39
    sosarek

Poziom 43  

Żadnego - dostałem info na meila z numerem przesyłki DHL - sami to realizują, no chyba że coś pomieszałeś na zamówieniu.

• #25 13 Lut 2019 05:15
    tronics
    Poziom 37  

nyquist napisał:
    i co dalej... Jak wygenerować aplikację, która po wrzuceniu do AVR-a pozwoli na zdalne sterowanie przekaźnikami? Czasem myślę, że już jestem za stary na niektóre rzeczy :/
    Można podejrzeć kod, można wyeksportować projekt - wszystko w górnej belce menu.

• #26 13 Lut 2019 06:37
    rs6000
    Poziom 28  

DjZjawa napisał:
    sosarek- Jakiego wybierałeś kuriera? Moja paczka szła przez FedEx i z tego co rozmawiałem z ich infolinią mam zapłacić podatek i pewnie dojdą opłaty celne.

Unikaj FedEx, oni vatują wszystko co się da, oprócz należności celnych pobierają rownież opłatę za obsługę celną, a to jest ich dochód, bardzo perfidny sposób na dodatkowy biznes. Dwa razy mi sie zdarzyło korzystać z ich usług i w każdym z tych przypadków było dokładnie jak napisałem, never again.

Pozdr

• #27 13 Lut 2019 06:47
    vania
    Poziom 22  

DjZjawa napisał:
    Domyślnie wybrany był DHL (czas dostawy 7dni, bezpłatna wysyłka). Na dole była informacja że wszystkie formalności i opłaty ponosi nadawca. Jak wybrało się FedEx to ta informacja znikała.

• #28 15 Lut 2019 20:32
    nyquist
    Poziom 24  

Uważam, że to trochę OT, ale skoro dyskusja zahaczyła o te sprawy, ze swojej strony podpowiem, że kiedyś też otrzymałem od FedEx wiadomość email z prośbą o wypełnienie dokumentów do odprawy celnej. Zwróciłem się wtedy do FedEx z prośbą o wyjaśnienie, co mam zrobić z polem REGON, wyjaśniając przy okazji, że nie prowadzę działalności gospodarczej, a zakup ma charakter prywatny. W odpowiedzi otrzymałem już tylko potwierdzenie, że przesyłka została odprawiona (czy coś w tym stylu). Nie ponosiłem żadnych opłat.

• #29 15 Lut 2019 21:13
    DjZjawa
    Poziom 9  

Więc tak, FedEx wysłali e-maila z złącznikami odnośnie odprawy. Zamiast wypełniać ich załączniki wysłałem im w odpowiedzi fakturę za zakup oraz pozostałe informacje które przysłali po zakupie. Dzisiaj paczkę dostarczył kurier i zażądał opłaty 25zł (kwota podatku).

Ta sytuacja przypomina mi pewien dowcip.

Spoiler:
    "Przychodzi blondynka do banku i mówi, że wylatuje na wakacje za granicę i prosi o kredyt w wysokości 3000 zł na 2 tygodnie.
    Urzędnik prosi ją o przedstawienie jakiegoś zabezpieczenia pod pożyczkę.
    Blondi wyjmuje kluczyki od Jaguara stojącego przed bankiem.
    Po sprawdzeniu wszystkiego, bank zgadza się na przyjęcie samochodu pod zastaw.
    Pracownik banku odbiera kluczyki i odprowadza samochód do podziemnego garażu w banku.
    Po 2 tygodniach blondynka oddaje dług w wysokości 3000 zł i odsetki 22,50 zł.
    Urzędnik bankowy mówi:
    - Cieszymy się, że jest Pani multimilionerką. Zastanawia nas, po co zawracała Pani sobie głowę pożyczką na 3000 zł?
    - A gdzie znalazłabym w Warszawie parking strzeżony dla Jaguara na 2 tygodnie za 22,50 złotych? - odpowiada blondynka."

Więc teraz pozostaje tylko wymyślić do czego można użyć tę płytkę :)

• #30 16 Lut 2019 07:39
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

Ja dostałem kilka dni temu bez żadnych problemów DHLem. Paczka zyskała tylko dodatkową naklejkę z moim adresem i napisem "przesyłka krajowa". Szła całe 4 dni ze stanów.