logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

BMW - w jaki sposób skutecznie utrudnić złodziejowi kradzież samochodu?

BMWx 05 Cze 2020 17:12 1923 45
REKLAMA
  • #1 18740878
    BMWx
    Poziom 2  
    Posty: 3
    temat pewnie nie raz pojawiał się na forum, jednak ze względu na bardzo rozwijającą się technologię ponawiam pytanie: w jaki sposób skutecznie utrudnić złodziejowi kradzież samochodu? Serdecznie proszę o fachowe porady i darować sobie "głupie" komentarze.

    Moderowany przez CameR:

    Jaki model BMW ?
    Każdy samochód wymaga innego podejścia do zabezpieczenia.

    Reg. 3.1.15. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

  • REKLAMA
  • #2 18740918
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #3 18740926
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #4 18740938
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #5 18740968
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #6 18741051
    carrot
    Moderator Samochody
    Posty: 8442
    Pomógł: 1311
    Ocena: 3577
    Fajnym rozwiązaniem jest bezobsługowa blokada radiowa. Musisz mieć przy sobie brelok, nadajnik, ważne, żeby nie był przypięty do kluczyków, tylko gdzieś w kieszeni, bez niego samochód nie odjedzie
    Wpisz sobie na znanym portalu aukcyjnym Immobilizer NOXON IM103
  • #7 18741064
    kkknc
    Poziom 43  
    Posty: 23644
    Pomógł: 1910
    Ocena: 6661
    Trzeba zacząć od tego jakie BMW?
    Bo E21 a E92 to różnica.
  • REKLAMA
  • #8 18741097
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #9 18741435
    BMWx
    Poziom 2  
    Posty: 3
    gps jest ok, ale pod warunkiem, że będzie to np. drugim zabezpieczeniem.
    co myślicie nad pastylką lub kombinacją w obd?
  • REKLAMA
  • #10 18741782
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 38  
    Posty: 3845
    Pomógł: 340
    Ocena: 1706
    BMWx napisał:
    gps jest ok, ale pod warunkiem, że będzie to np. drugim zabezpieczeniem.
    co myślicie nad pastylką lub kombinacją w obd?


    Dodano po 46 [sekundy]:

    kkknc napisał:
    Trzeba zacząć od tego jakie BMW?
    Bo E21 a E92 to różnica.
  • #11 18741962
    Zbigniew 400
    Poziom 38  
    Posty: 4356
    Pomógł: 283
    Ocena: 793
    Ukryty wyłacznik pompki paliwa.
  • #12 18742007
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #13 18742033
    nici
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 4961
    Pomógł: 266
    Ocena: 979
    drobok napisał:
    PS. ludzie mosty kradną, czołgi kradną, jakby to auto było tego warte to przyjedzie kradzioną lawetą narzuci na auto uziemioną metalową siatkę i masz po aucie - co byś nie zrobił.
    Jasne.

    Musimy jasno ustalić, przed jakim typem kradzieży ma się to uchronić.

    Na "lawetę" nie ma sposobu. Dodatkowo, autopomoc z wypożyczalni na kogutach, w centrum miasta może "targać na ręcznym" auto z parkingu, i nikt nawet nie zwróci na to uwagi. Wtedy zabezpieczenia nic nie dadzą.

    Wychodzi na to ( choć nie chętnie to mówię ), że najlepiej mieć AC i jak buchną to chociaż strata mała.
  • #14 18742093
    kkknc
    Poziom 43  
    Posty: 23644
    Pomógł: 1910
    Ocena: 6661
    Zbigniew 400 napisał:
    Ukryty wyłacznik pompki paliwa.

    A w którym miejscu, tak z ciekawości spytam byś to zamontował?
    BMW - w jaki sposób skutecznie utrudnić złodziejowi kradzież samochodu?
    Dla tej pompki od BMW i w którym miejscu?
  • #15 18742118
    Zbigniew 400
    Poziom 38  
    Posty: 4356
    Pomógł: 283
    Ocena: 793
    Jak jest mechaniczna to zawor szeregowo.
    To ewenement jezeli jest mechaniczna.
  • #17 18742188
    kkknc
    Poziom 43  
    Posty: 23644
    Pomógł: 1910
    Ocena: 6661
    Pokaż wyłącznik, a nie zawór. Dlatego panowie geniusze. Zadałem tak istotne pytanie o model BMW.
    O tym że widoczny gołym okiem zawór z kabelkiem na który prąd podać, jest tak skutecznym zabezpieczeniem jak prezerwatwya, zrobiona na drutach.
  • #18 18742279
    Jacdiag
    Poziom 30  
    Posty: 1628
    Pomógł: 116
    Ocena: 380
    Każde dodatkowe urządzenie zabezpieczające zmniejsza ryzyko kradzieży. A złodziej nie będzie tracił czasu robiąc przegląd pod maską, ryzykując złapanie.

    ps.
    kiedyś miałem poloneza, w którym poprzedni właściciel zamontował przełącznik zwierający styki przerywacza.

    Dodano po 10 [minuty]:

    Kierowca może wozić w bagażniku prywatną blokadę na koło ... :D

    BMW - w jaki sposób skutecznie utrudnić złodziejowi kradzież samochodu?
  • #19 18742304
    Zbigniew 400
    Poziom 38  
    Posty: 4356
    Pomógł: 283
    Ocena: 793
    W polonezie stosowalem ooornik równolegly do stykow orzerywacza.
    Auto paliło ale nie jechało.
    Wylacznika nie musze pokazywać bo stosuje przekażnik z podtrzymaniem załaczany np. Wylacznikiem nawiewu.
  • #20 18742402
    BMWx
    Poziom 2  
    Posty: 3
    dla uścielenia zależy mi na zabezpieczeniu BMW serii 4 (f36). skradzione auto to bmw x6.
  • #22 18742692
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #23 18742993
    bosman
    Poziom 17  
    Posty: 176
    Pomógł: 11
    Ocena: 33
    Ja montuje blokady załączane ukrytym kontaktronem,a kawałek magnesu do jago załączania albo przy lkuczykach albo złapany do blaszki podklejonej w schowku. Nawet jak go złodziej znajdzie to jeszcze musi trafić na kontaktron,Promień jego załączenia to ok 1cm czyli w punkt.Na kilkaset takich patentów nikomu nie udało się trafić.
  • #24 18744864
    bhtom
    Poziom 39  
    Posty: 4495
    Pomógł: 445
    Ocena: 602
    Witam,

    bosman napisał:
    Ja montuje blokady załączane ukrytym kontaktronem


    Co z kwestią trybu serwisowego i oddawania auta do mechanika czy serwisu?
    Za każdym razem trzeba zdradzać sposób rozbrojenia blokady?
    To już nie jest zabezpieczenie.

    Pozdrawiam.
  • #25 18745110
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6361
    Jedyne wyjście to zabierać ze sobą wszystkie 4 koła do domu, zostawiając auto na cegłach - za dużo zachodu dla złodzieja, żeby kadłub jakoś na lawetę załadować. Wszelkie techniczne zabezpieczenia - jeśli wytrzymają, to ugnie się człowiek. Czyli z klamą przy twarzy uruchomisz auto dla pana złodzieja i jeszcze mu pomachasz na pożegnanie.
    drobok napisał:
    Podaj rozwiązanie, toć to zwykły nadajnik. Jakbyś mu nie zaczął nadawać to da się to wykryć (zanik sygnału, szum poza pasmem pracy, interferencje, nieoczekiwana zmiana częstotliwości, zwiększenie mocy sygnału odbieranego bez zmiany położenia etc).
    Bladego pojęcia nie masz, ani jak działa namierzanie GPS, ani sam system GPS. Jammer nadaje "sieczkę" z mocą kilkudziesięciu-kilkuset mW, czyli znikomą jak na w.cz - wystarczy to, żeby zatkać i odbiornik GPS w aucie i radiopowiadomienie GSM. Więc co z tego, że operator będzie obierał sygnał identyfikatora wozu, skoro dane telemetryczne będą albo z d..y, albo będą wskazywały ostatnią znaną pozycję, czyli w garażu?
  • #26 18745136
    miroslaw wielki
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 3390
    Pomógł: 148
    Ocena: 360
    Ubezpieczyć dobrze auto. To jest dobre zabezpieczenie. Zaczniesz rzeźbić w elektronice to warsztaty będą bezlitosne. Załóż matę jak mój ojciec miał w mercedesie z taxi z Belgii. Na pilota razila gościa Voltami. Oczywiście możesz pójść dalej i zrobić ją na gsm. Tylko cie wyobraznia ogranicza. Jak to powiedział mi na szkoleniu przedstawiciel firmy MIELE
  • #27 18745168
    kkknc
    Poziom 43  
    Posty: 23644
    Pomógł: 1910
    Ocena: 6661
    Na a potem złodziej cię zaskarży, że doznał uszczerbku na zdrowiu, kradną twoje auto.
  • #28 18745182
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 32  
    Posty: 1421
    Pomógł: 231
    Ocena: 272
    Jacdiag napisał:
    złodziej nie będzie tracił czasu robiąc przegląd pod maską, ryzykując złapanie.


    W naszych warunkach, to raczej właściciel mocno ryzykuje usiłując bronić swojej własności.
  • #29 18745195
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #30 18745228
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6361
    drobok napisał:
    A czy ja coś mówiłem, by wysyłać pozycję lub powiadomienie po zablokowaniu sygnału ? Mowa o wykryciu zagłuszania - czyt. twój patent z zatkaniem alc nic nie da - ba, tylko ułatwi wykrycie jammera. A te kilkadziesiąt mW to dużo jak na odbiornik na te częstotliwości.
    Nic nie rozumiem z tego Twojego bełkotu. Po co jammer wykrywać? Wiesz w ogóle co to jest?

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono różne metody zabezpieczania samochodów marki BMW przed kradzieżą. Użytkownicy wskazali, że złodzieje również korzystają z nowoczesnych technologii, co utrudnia skuteczne zabezpieczenie. Proponowane rozwiązania obejmowały instalację nadajników GPS, blokad radiowych, ukrytych wyłączników pompki paliwa oraz dodatkowych elektrozaworów. Wskazano również na znaczenie wielowarstwowego zabezpieczenia, gdzie GPS powinien być jednym z elementów. Użytkownicy podkreślili, że nie ma idealnego rozwiązania, a najlepszą ochroną jest posiadanie ubezpieczenia AC. Wskazano na różnice w zabezpieczeniach w zależności od modelu BMW oraz na konieczność dostosowania metod do konkretnego pojazdu.
REKLAMA