Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy chiński producent elektronarzędzi na rynku, jeszcze nie w Polsce

Krzysztof Kamienski 10 Lut 2018 21:45 4197 27
  • Na rynku wielu krajów pojawił się nowy chiński producent elektronarzędzi, agregatów prądotwórczych, spawarek inwerterowych i wyposażenia warsztatów o nazwie I N G C O. Zakupiłem dziś ich produkcji szlifierkę kątową (20 $) i szlifierkę oscylacyjną (18 $) i jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania i amerykańskim certyfikatem UL.
    http://www.ingcotools.com/products.aspx

• #2 11 Lut 2018 00:40
    mkpl
    Poziom 37  

To cieszy. Może wreszcie jakaś konkurencja jakościowa dla Topex (Toya Graphity Yato itp).

• #4 11 Lut 2018 01:09
    bearq
    Poziom 35  

Do czasu, pół roku jak się rozpowszechni i będzie taki sam syf jak Toya.

• #6 11 Lut 2018 12:59
    Tommy82
    Poziom 39  

Tak patrze na te urządzenia i mam wrażenie ze większość z nich już widziałem tylko w innych kolorach.

• #7 11 Lut 2018 13:52
    strucel
    Poziom 28  

Kraniec_Internetów napisał:
    bearq napisał:
    Do czasu, pół roku jak się rozpowszechni i będzie taki sam syf jak Toya.

Niekoniecznie. Od pewnego czasu (od kilku lat przynajmniej) niektóre chińskie produkty jakościowo są lepiej wykonane niż europejskie.

Tylko jak na nie trafić ?
    Parę lat temu kupiłem w biedronce na wyprzedaży szlifierkę 230mm comparator za
    chyba 80zł - taka charakterystyczna z obracanym uchwytem. Narzędzie ostro dostało
    w kość przy remoncie głównie cięcie tarczą diamentową nadproży, cegły zwykłej i pełnej klinkierowej, ogólnie praca w mocnym zapyleniu.Trzy razy wymieniałem łożyska, raz szczotki od czasu do czasu przedmuchałem środek sprężarką a ona ciągle działała.
    Tak się do niej przekonałem że stwierdziłem że kupię drugą - ponieważ comparatora nigdzie nie było kupiłem na allegro identycznie wyglądającego nowego nutoola z gwarancją uruchomieniową ( tylko kolor był inny).Przyjechała, podłaczyłem, na luzie działa odłożyłem na półkę.Po miesiacu coś musiałem przeciąć więc włączam nówkę, po minucie dym i smród ze szlifierki.
    No cóż stwierdziłem że przełożę chociaż obudowę do mojego comparatora
    rozbieram a tu okazuje się że szlifierka z zewnątrz identyczna a w środku o 1/3 krótsze uzwojenie wirnika i stojana, łożyska też mniejsze ogólnie producent poczynił duże oszczędności.

• #8 11 Lut 2018 15:30
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

strucel napisał:
    Tylko jak na nie trafić ?
    Mam pewną metodę, niestety nieskuteczną w Polsce. Wtyczka sieciowa. Jeżeli sprzęt posiada wtyczkę jak poniżej, z jednym bolcem,,rozklepanym", to wiadomo że sprzęt jest wykonany na rynek USA. Inny rodzaj wtyku, np europejski dla 120VAC, lub oba bolce identyczne, to rynek np. Brazylii, Kolumbii czy Surinamu. I to właśnie jest ten sławetny ,,Chinese Shitt." :|

• #9 11 Lut 2018 18:48
    pitsky
    Poziom 12  

Produkty w tym wzornictwie są obecne na rynku bazarowym, mam tej "marki"
    zestaw wkrętaków - nawet przyzwoite.

• #10 11 Lut 2018 22:45
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Nie można generalizować. Jakiś miesiąc temu dostaliśmy w firmie nowiutką Makitę BHP446. Akumulatory naładowane i w sobotnie nadgodziny pierwsze użycie - montaż stojaków. Pierwsze, co mi w niej nie grało, to brak hamulca. Wrzeciono nie zatrzymywało się momentalnie po zdjęciu palca ze spustu, jak zwykła wiertarka. Ale kręci. No to wiertło 6,5mm, rozwiercenie trzech otworów w profilach stalowych i brak mocy. Zmiana akumulatora i to samo, ręką można było zatrzymać. Trudno - wkrętarka do walizki i w poniedziałek naczelnemu, że kupił popsutą. Tydzień temu dostaliśmy naprawioną :) Teraz działa jak należy - wiertło kobaltowe 8,5mm, profil stalowy i rękę potrafi wyłamać.

Co do tanich elektronarzędzi (i w ogóle narzędzi) - podobno warte uwagi są te z Lidla. Kolega ma sprężarkę, która przebija trzy razy droższego Stanleya - wyższe ciśnienie, szybciej nabija... Ja za to kupiłem zestaw wierteł z Biedronki, takie w pudełku. Wszystkie krzywe, a jedno trochę jakby bardziej...

• #12 11 Lut 2018 23:24
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

@prosiak_wej Te wiertła maczane w ,,złotolu :D " no naprawdę jest dno. Znam je. To już setki razy lepsze są chińskie wiertła wygladajace jakby pochromowane - wypolerowane, oraz kupowane w kompletach o nazwie ,,Ford" :D

• #13 12 Lut 2018 00:43
    prosiak_wej
    Poziom 26  

@prosiak_wej
    Tego wiertła nawet celowo nie da się tak skrzywić bo pęknie :)

Wykonało ono taki skłon podczas wiercenia. W amelinium. Pozostałe wiertła trzymam do mało wymagających otworów.

@Krzysztof Kamienski Wierteł Forda jeszcze nie widziałem :D W pracy mam komplecik Schmitha, ładnie tną. Jak kiedyś będę bogaty, to kupię takie dla siebie, do domu ;)

• #14 12 Lut 2018 00:48
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

prosiak_wej napisał:
    Wykonało ono taki skłon podczas wiercenia. W amelinium. Pozostałe wiertła trzymam do mało wymagających otworów.

To może jakieś odpady poprodukcyjne?
    Ja od kilku lat używam malutkich wierteł Dremela. 3 dyszki za kilka sztuk, ale wytrzymałe i bardzo ostre. Często łapię je w kombinerki i wiercę ręcznie.

• #15 12 Lut 2018 01:06
    prosiak_wej
    Poziom 26  

To może jakieś odpady poprodukcyjne?

Produkt "marki" NITEO prosto z Biedronki :)

• #16 12 Lut 2018 01:28
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

A propos produktów z Biedronki. Kojarzysz może zestaw kluczy marki "Comparator"? Były sprzedawane kilka lat temu za 40 pln/5 lub 6 kluczy. Z jednej strony płaski, z drugiej oczkowy z grzechotką na zginanym przegubie. Zauważyłem, że znajomy mechanik kupił identyczne klucze ale z inną nazwą na naklejce, za 300 pln. Te moje z Biedronki solidnie przetestowałem, i nawet grzechotka utrzymała mój ciężar. Ciekawa sprawa.
    Wcześniej kupiłem zestaw wkrętaków tej samej firmy, łącznie jakieś 6dużych wkrętaków, 4 średnie i 10 małych, jeden wkrętak z grzechotką i kilkadziesiąt bitów, w tym kilka na śruby z sześciokątną główką. Wszystko za 50pln. Z chęcią kupiłbym je ponownie, bo są super.

• #17 12 Lut 2018 01:54
    prosiak_wej
    Poziom 26  

"Markę" Comparator kojarzę, ale produktów już nie. Teraz w Biedronce tylko NITEO, z której mam jeszcze SDS i ręczną piłę tarczową. SDS przerobił już jeden remont z usuwaniem ściany włącznie, a piła docinała OSB na sufit i podłogę oraz materiał na schody. Jedno, co w niej od razu wymieniłem to tarcza. Oryginalna była tępa jak kierowniczka ze sklepu, w którymś kiedyś pracowałem ;) Za to zestaw kluczy płasko - oczkowych mam Power Fix z Lidla, w takim plastikowym trzymadełku. Nawet się spisują.

Od poniedziałku w Lidlu zestaw wierteł stopniowych za dwie dyszki, jak jeszcze będą to biorę :)
    https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=12141

• #18 12 Lut 2018 07:30
    koczis_ws
    Poziom 25  

Krzysztof Kamienski napisał:
    Na rynku wielu krajów pojawił się nowy chiński producent elektronarzędzi, agregatów prądotwórczych, spawarek inwerterowych i wyposażenia warsztatów o nazwie I N G C O. Zakupiłem dziś ich produkcji szlifierkę kątową (20 $) i szlifierkę oscylacyjną (18 $) i jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania i amerykańskim certyfikatem UL.
    http://www.ingcotools.com/products.aspx

No z tym UL to bym sprawdził, bo może być tak jak ze znakiem CE, który minimalnie się różni od prawdziwego a oznacza China Export :D

• #19 12 Lut 2018 11:49
    prosiak_wej
    Poziom 26  

No, wiertła kupione. Kolega mieszka o dwa rzuty moherowym beretem od Lidla, to ogarnął. Za dwie godziny będę widział się z nim w pracy, to się rozliczymy. Przy okazji na warsztacie sprawdzę, czy są warte tych dwóch dych.

• #20 12 Lut 2018 12:04
    koczis_ws
    Poziom 25  

@prosiak_wej
    Tego wiertła nawet celowo nie da się tak skrzywić bo pęknie :)

Oj byś się zdziwił. Mi się kiedyś chińskie wiertło rozwinęło jak trafiło na większy opór. Jak bym się w porę nie kapnął to by się zrobiło lewoskrętne :D

• #21 12 Lut 2018 13:10
    prosiak_wej
    Poziom 26  

To się zgięło niemal od samego patrzenia ;)

• #22 12 Lut 2018 13:15
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

prosiak_wej napisał:
    Ja za to kupiłem zestaw wierteł z Biedronki, takie w pudełku. Wszystkie krzywe, a jedno trochę jakby bardziej...

Nie pamiętam gdzie nabyłem wiertło z końcówką z węglika spiekanego (OBI?), ale pierwsza próba wiercenia w niezbyt twardym murze skończyła się tak samo - wiertło po przewierceniu tynku i dotarciu do cegły również zgięło się pod kątem prostym.

• #23 12 Lut 2018 15:28
    misiekpb
    Poziom 19  

prosiak_wej napisał:
    No, wiertła kupione. Kolega mieszka o dwa rzuty moherowym beretem od Lidla, to ogarnął. Za dwie godziny będę widział się z nim w pracy, to się rozliczymy. Przy okazji na warsztacie sprawdzę, czy są warte tych dwóch dych.

I jak te wiertła? Bo u mnie leżą jeszcze nówki, nie miałem kiedy wypróbować.

• #24 12 Lut 2018 17:59
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda

jdubowski napisał:
    prosiak_wej napisał:
    Ja za to kupiłem zestaw wierteł z Biedronki, takie w pudełku. Wszystkie krzywe, a jedno trochę jakby bardziej...

Nie pamiętam gdzie nabyłem wiertło z końcówką z węglika spiekanego (OBI?), ale pierwsza próba wiercenia w niezbyt twardym murze skończyła się tak samo - wiertło po przewierceniu tynku i dotarciu do cegły również zgięło się pod kątem prostym.

CASTORAMA też ma czasami niezłe buble, wiertło Φ8 jak i Φ 6 skręciły się w drugą stronę i to wiercąc w niezbyt twardej poniemieckiej cegle.

A co do tej nowej firmy to mam dziwne wrażenie że w Carrefourze widziałem bardzo podobne narzędzia , szczególnie tą szlifierkę kątową.

• #25 13 Lut 2018 22:21
    _siekier
    Poziom 21  

Wiertła stopniowe z Lidla mam i sobie chwalę - za dwie dyszki trzy sztuki w różnych rozmiarach. Znakomicie dają sobie radę w tworzywach, zdarzyło mi się wiercić nimi w panelach podłogowych otwory pod rurki od centralnego ogrzewania (prawie jak otwornicą:wink:), w metalu trochę słabiej, ale zależy jaki materiał oraz jaka grubość. Alu to jak w masło ( :!: denaturat jako chłodziwo), cienkie blachy również (otwory Φ22mm pod przyciski i lampki sterownicze), stal st3 ≠3mm też bez większych problemów (no, do otworów Φ10-12 powiedzmy:D, większe średnice to już ciężej niestety) i to wszystko wkrętarką, z wyczuciem, z ręki. W wiertarce stołowej można trochę bardziej zaszaleć, ale potrzebne jest chłodzenie. Laminat szklano-epoksydowy też biorą :wink:. Jak się stępią to spróbuję ostrzyć, ale przy cenie 20zł za komplet, możliwe, że kupię kolejny na zapas :lol:
    Podsumowując: w tych pieniądzach polecam :spoko:.

• #26 13 Lut 2018 23:35
    rb401
    Poziom 32  

_siekier napisał:
    Podsumowując: w tych pieniądzach polecam :spoko:

_siekier napisał:
    możliwe, że kupię kolejny na zapas :lol:

To się pośpiesz.
    Ja, zachęcony przez wpis kolegi prosiak_wej tu trochę wyżej, poleciałem dziś do Lidla i kupiłem ostatnią sztukę. Wyglądają ok, są firmowane i znakowane przez niemiecką firmę, mają autentyczny atest VPA tak że nawet trochę żałuję że nie mam nic konkretnego teraz do wiercenia. Tym bardziej że i z Twojej strony, jako użytkownika, ocena brzmi zachęcająco.

• #27 14 Lut 2018 01:19
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Możebne, że pojawią się ponownie. Jakieś dwa~trzy tygodnie temu kolega kupił sobie, a że był ostatni komplet, to dla mnie już nie starczyło. Teraz i ja mam swoje choineczki. Generalnie warto mieć oko na Lidla, techniczny asortyment maja całkiem całkiem. Aha, kilka lat temu kupiłem zestaw narzynek i gwintowników "PowerFix" Nawet to tnie. Szkoda, że nie było w komplecie gwintownika i narzynki na gwint 1/4" fotograficzny.

• #28 14 Lut 2018 18:55
    _siekier
    Poziom 21  

Te wiertła stopniowe są średnio raz na kwartał w Lidlu😉.