Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Windowsa XP na Androidzie

jarusek131 18 Sie 2019 17:45 8367 34
  • Instalacja Windowsa XP na Androidzie

Trochę mi się w sobotę nudziło i natknąłem się na się na instructables na jak zainstalować Windowsa XP na Androidzie. Widziałem już kilka pytań na forum jak to zrobić, więc opiszę to dla potomnych. A sam zastanawiałem się jak mój Xiaomi Note 4 (8x2.0GHz) sobie z tym poradzi. Z góry przepraszam ale użyje zdjęć i filmu z artykułu, ze względów na zły stan mojego wyświetlacza.
    Instalacja jest bardzo prosta pobieramy aplikację limbo ( https://www.mediafire.com/file/5o5rjwta1l9rubj/limbo-androidarm-x86-release.2.10.0.apk/file ) i kopiujemy obraz windowsa na telefon. Otwieramy aplikację i ustawiamy następujące parametry:
    Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie

CPU / BOARD
    architecture: 32 or 64
    Machine Type: PC
    CPU Model: qemu32 / qemu64
    CPU Cores: max
    Ram Memory: minimum 512MB

Storage
    Create new Image

Removable Storage
    Select a windows image

Graphics
    VGA display: STD

Boot Settings
    Boot from Device: Default

User Interface
    User Interface: SDL
    Select Fullsreen

Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie

Następnie klikamy play i instalujemy XP-ka, mi instalacja zajęła 4 godziny! Proponuję przed instalacją wyłączyć wszystkie aplikacje działające w tle. Po instalacji nadeszła długo wyczekiwana chwila na pierwsze dziewicze uruchomienie to też trochę trwało, ale radość jest bezcenna.
    Uruchamianie Windowsa trwało 10 minut, ogólnie działa bardzo wolno. Z ciekawości skopiowałem maszynę wirtualną na komputer i uruchomiłem w qemu menager i ku mojemu zdziwieniu chodziło tez bardzo wolno. Spróbuje zainstalować Linuksa któregoś dnia i zobaczę jak on będzie działał. A może ktoś z was wie dlaczego to tak wolno działa i chętnie podzieli się swoją wiedzą.
    Umieszczam też filmik właściciela artykułu z działania Windowsa.

Link

Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie

Źródło: https://www.instructables.com/id/How-to-Install-Windows-on-Your-Android-Phone/

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    jarusek131
    Poziom 2  
    jarusek131 napisał 4 postów o ocenie 14, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2016 roku.
  • PCBway
    mr_grabarz
    Poziom 18  
    Jedno pytanie:
    po co WinXP emulować (bo tak naprawdę to tworzymy wirtualną maszynę)???

bo poza "frajdą" to nie widzę celu...

co do pytania o wydajność
    podejrzewam że użyta aplikacja nie wspiera wirtualizacji to raz, dwa sposób wykorzystania sprzętu przez aplikację, a docelowo winXP
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    nici
    Poziom 35  
    Biorąc pod uwagę moc dzisiejszych smartfonów a wymagania XP to to powinno fruwać. A pewnie działa jak cie mogę.
    czarusgg
    Poziom 12  
    Według mnie działa kulawo ponieważ emuluje się procki zupełnie innej architektury. To znaczy, że cały silny procek jest softwareowo symulowany. Dlatego coś, co CPU X86 zajmuje jeden cykl zegara, tutaj przekłada się na dziesiątki cykli.
  • PCBway
    nici
    Poziom 35  
    A no właśnie, dlatego cała ta zabawa traci zupełnie sens.
    bobycob
    Poziom 16  
    Są sytuacje gdy taki system jest utrzymywany tylko i wyłącznie dla jednego programu.
    Więc jeśli taki program ma GUI i da się wszystko wyklikać w telefonie choćby i po podłączeniu normalnej myszy.
    Może być pomysł ratujący od targania zbędnych 5 kilkogramów starego laptopa.
    Jako przykład mogę mogę podać aplikację do zarządzania radiolinią Ceragon(?) działała pod WindowsXP i tylko dla niej utrzymywałem w laptopie (z linuksem) obraz windows XP startowany w qemu, nie było jeszcze KVM.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    MarekS6
    Poziom 15  
    A próbował ktoś z, was może odpalić jakiegoś Windowsa na Galaxy tab 3 10.1? Ma on CPU x86 Intel Atom i niestety tylko 1GB RAM...
    bobycob
    Poziom 16  
    Nie traktuj tego jak złośliwość, ale przy 1GB ten telefon może mieć problem z udźwignięciem własnego systemu. A tu trzeba liczyć 500MB na system plus 100-200MB dodatkowo dla oprogramowania.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    MarekS6
    Poziom 15  
    bobycob napisał:
    Nie traktuj tego jak złośliwość, ale przy 1GB ten telefon może mieć problem z udźwignięciem własnego systemu. A tu trzeba liczyć 500MB na system plus 100-200MB dodatkowo dla oprogramowania.

Miałem tu raczej na myśli windows "zamiast" androida, czyli pewnie bootloader i partycje inne.

Pytam gdyż leży mi ten tab już z 2 lata nieużywany gdyż Samsung niezbyt postarał się dopracować pod niego andka (cyanogenmod nie wiele lepszy) a xp'ka na standardowych pc z 1GB RAM bez problemu da się używać.

W zasadzie to głównie mały RAM jest przeszkodą w tym tablecie do wygodnego używania andka. Myślałem już czy nie da się przelutować samej kości ram na większą ale to pewnie BGA więc też odpada
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ
    Już dobre parę lat temu coś takiego zrobiłem ale to działa bardziej jako bajer niż coś użytecznego.
    No i nie jestem masochistą i instalację wykonałem na komputerze :P Nie widzę sensu przeprowadzania procesu instalacji bezpośrednio na telefonie.
    Awyrdonyt
    Poziom 11  
    Kraniec_Internetów napisał:
    A gdyby na takim telefonie odpalić Windows 98? Albo 95? Teoretycznie miały dużo mniejsze wymagania niż siódemka.

Działa to średnio na pececie z procesorem Dual Core E2600. Można komuś pokazać jak wygląda zabytkowe oprogramowanie i coś kliknąć, ale szybkość nie zachwyca. Działa to szybciej niż na AMDK5 133 z 32MB ram, w którym większość danych trzymana była w pamięci na dysku, czyli w pliku swap. Nawet wyndows 3.11 jest przeciętnie szybki i do grania w karty nie bardzo się nadaje.
    bobycob
    Poziom 16  
    MarekS6 napisał:

Miałem tu raczej na myśli windows "zamiast" androida, czyli pewnie bootloader i partycje inne.

Właśnie o ten bootloader - a właściwie bios - temat się rozbija. No chyba, że Samsung poszedł na totalną łatwiznę, i w tablecie z procesorem x86 zaszył "standrodwe" PC. :D
    nici
    Poziom 35  
    A ja przy okazji zapytam z innej beczki. Mam tableto notebooka (odpinana klawiatura) z W10.

Producent (LENOVO) chcąc zaoszczędzić jak mniemam, uzbroił to cudo w słabego atoma i 2 GB ram. Arch oczywiście x86.
    Możecie sobie tylko wyobrazić, jak szybko ten W10 na tym pracuje.

Przez myśl przeszła mi zmiana systemu na starszy, tylko czy ktoś z Was próbował czegoś podobnego? Na razie pomijam kwestię sterowników.
    bobycob
    Poziom 16  
    @nici
    Chyba tylko po to aby móc wrócić do Windows 10.
    Wiem, że to subiektywne, ale moim zdaniem Windows 7 jak 8 są dużo bardzie ociężałe. A problem jest też taki, że 2GB to współczesne przeglądarki zjadają na śniadanie.
    Nawet pod Linuksem brak pamięci będziesz odczuwał - chyba, że ograniczysz się do bardzo prostego środowiska - jednak przeglądarka i tak zje swoje.
    nici
    Poziom 35  
    @bobycob Właśnie sęk w tym, że nie chodzi mi o przeglądarkę. Znalazłbym jakieś zastosowanie tegoż urządzenia gdyby dało się na nim uruchomić chociażby Ubuntu.
    Masz rację, w tej sprawie zmiana z 10 na 7 pewnie pogorszyła by sprawę, ale na Linuxa już nie koniecznie.
    Awyrdonyt
    Poziom 11  
    Nawet ociężała Mageia rzadko kiedy zużywa ponad 1GB pamięci. Co innego Firefox - ten po otworzeniu kilku zakładek potrafi zająć ponad 1GB.
    nici
    Poziom 35  
    Awyrdonyt napisał:
    Nawet ociężała Mageia rzadko kiedy zużywa ponad 1GB pamięci. Co innego Firefox - ten po otworzeniu kilku zakładek potrafi zająć ponad 1GB.

Chrome w tej lidze jest faworytem .
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    p.kaczmarek2
    Poziom 23  
    nici napisał:

Producent ( LENOVO ) chcąc zaoszczędzić jak mniemam , uzbroił to cudo w słabego atoma i 2 GB ram . Arch oczywiście x86.
    Możecie sobie tylko wyobrazić, jak szybko ten W10 na tym pracuje.

Często ten problem widzę. Do tego jest jeszcze kwestia miejsca na dysku - przykładowo producent reklamuje, że jest 80GB, a po pierwszym uruchomieniu okazuje się, że ponad połowę tego już zajmuje system Windows 10...
    bobycob
    Poziom 16  
    nici napisał:
    ... ale na linuxa już nie koniecznie.

Przemilczałeś model, więc z ciekawości jakiś wylosowałem:
    Link
    ACoTam2
    Poziom 8  
    A gdyby na takim telefonie odpalić Windows 98? Albo 95? Teoretycznie miały dużo mniejsze wymagania niż siódemka.

ostatnim dobrze działającym systemem (przynajmniej u mnie, galaxy XCover 4 majacy taką samą specyfikację techniczną jak galaxy J3 2017) jest windows 95. windowsa 98 da się zainstalować, ale wydajność tej emulacji jest traficzna
    nici
    Poziom 35  
    Mój rekord to ponad 6 GB Ale i tak moim zdaniem Chrome najlepszy bo RAMU sobie dołożę
    Tak też robię . min 12GB .
    p.kaczmarek2 napisał:
    Do tego jest jeszcze kwestia miejsca na dysku
    w modelu o ktorym mowie jest 17 wolnego.
    bobycob napisał:
    Przemilczałeś model, więc z ciekawości jakiś wylosowałem:
    Fakt , model to miix 300-10iby
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1