Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja Windowsa XP na Androidzie

jarusek131 18 Aug 2019 17:45 51117 35
  • Instalacja Windowsa XP na Androidzie

Trochę mi się w sobotę nudziło i natknąłem się na się na instructables na jak zainstalować Windowsa XP na Androidzie. Widziałem już kilka pytań na forum jak to zrobić, więc opiszę to dla potomnych. A sam zastanawiałem się jak mój Xiaomi Note 4 (8x2.0GHz) sobie z tym poradzi. Z góry przepraszam ale użyje zdjęć i filmu z artykułu, ze względów na zły stan mojego wyświetlacza.
    Instalacja jest bardzo prosta pobieramy aplikację limbo ( https://www.mediafire.com/file/5o5rjwta1l9rubj/limbo-androidarm-x86-release.2.10.0.apk/file ) i kopiujemy obraz windowsa na telefon. Otwieramy aplikację i ustawiamy następujące parametry:
    Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie

CPU / BOARD
    architecture: 32 or 64
    Machine Type: PC
    CPU Model: qemu32 / qemu64
    CPU Cores: max
    Ram Memory: minimum 512MB

Storage
    Create new Image

Removable Storage
    Select a windows image

Graphics
    VGA display: STD

Boot Settings
    Boot from Device: Default

User Interface
    User Interface: SDL
    Select Fullsreen

Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie

Następnie klikamy play i instalujemy XP-ka, mi instalacja zajęła 4 godziny! Proponuję przed instalacją wyłączyć wszystkie aplikacje działające w tle. Po instalacji nadeszła długo wyczekiwana chwila na pierwsze dziewicze uruchomienie to też trochę trwało, ale radość jest bezcenna.
    Uruchamianie Windowsa trwało 10 minut, ogólnie działa bardzo wolno. Z ciekawości skopiowałem maszynę wirtualną na komputer i uruchomiłem w qemu menager i ku mojemu zdziwieniu chodziło tez bardzo wolno. Spróbuje zainstalować Linuksa któregoś dnia i zobaczę jak on będzie działał. A może ktoś z was wie dlaczego to tak wolno działa i chętnie podzieli się swoją wiedzą.
    Umieszczam też filmik właściciela artykułu z działania Windowsa.

Link

Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie Instalacja Windowsa XP na Androidzie

Źródło: https://www.instructables.com/id/How-to-Install-Windows-on-Your-Android-Phone/
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    jarusek131
    Level 7  
    jarusek131 wrote 5 posts with rating 32, helped 0 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2016 year.
  • Computer ControlsComputer Controls
    mr_grabarz
    Level 20  
    Jedno pytanie:
    po co WinXP emulować (bo tak naprawdę to tworzymy wirtualną maszynę)???

bo poza "frajdą" to nie widzę celu...

co do pytania o wydajność
    podejrzewam że użyta aplikacja nie wspiera wirtualizacji to raz, dwa sposób wykorzystania sprzętu przez aplikację, a docelowo winXP
    User removed account
    Level 1  
    czarusgg
    Level 12  
    Według mnie działa kulawo ponieważ emuluje się procki zupełnie innej architektury. To znaczy, że cały silny procek jest softwareowo symulowany. Dlatego coś, co CPU X86 zajmuje jeden cykl zegara, tutaj przekłada się na dziesiątki cykli.
    bobycob
    Level 20  
    Są sytuacje gdy taki system jest utrzymywany tylko i wyłącznie dla jednego programu.
    Więc jeśli taki program ma GUI i da się wszystko wyklikać w telefonie choćby i po podłączeniu normalnej myszy.
    Może być pomysł ratujący od targania zbędnych 5 kilkogramów starego laptopa.
    Jako przykład mogę mogę podać aplikację do zarządzania radiolinią Ceragon(?) działała pod WindowsXP i tylko dla niej utrzymywałem w laptopie (z linuksem) obraz windows XP startowany w qemu, nie było jeszcze KVM.
    User removed account
    Level 1  
  • Computer ControlsComputer Controls
    bobycob
    Level 20  
    Nie traktuj tego jak złośliwość, ale przy 1GB ten telefon może mieć problem z udźwignięciem własnego systemu. A tu trzeba liczyć 500MB na system plus 100-200MB dodatkowo dla oprogramowania.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    MarekS6
    Level 16  
    bobycob wrote:
    Nie traktuj tego jak złośliwość, ale przy 1GB ten telefon może mieć problem z udźwignięciem własnego systemu. A tu trzeba liczyć 500MB na system plus 100-200MB dodatkowo dla oprogramowania.

Miałem tu raczej na myśli windows "zamiast" androida, czyli pewnie bootloader i partycje inne.

Pytam gdyż leży mi ten tab już z 2 lata nieużywany gdyż Samsung niezbyt postarał się dopracować pod niego andka (cyanogenmod nie wiele lepszy) a xp'ka na standardowych pc z 1GB RAM bez problemu da się używać.

W zasadzie to głównie mały RAM jest przeszkodą w tym tablecie do wygodnego używania andka. Myślałem już czy nie da się przelutować samej kości ram na większą ale to pewnie BGA więc też odpada
    sylweksylwina
    Computers FAQ editor
    Już dobre parę lat temu coś takiego zrobiłem ale to działa bardziej jako bajer niż coś użytecznego.
    No i nie jestem masochistą i instalację wykonałem na komputerze :P Nie widzę sensu przeprowadzania procesu instalacji bezpośrednio na telefonie.
    User removed account
    Level 1  
    bobycob
    Level 20  
    MarekS6 wrote:

Miałem tu raczej na myśli windows "zamiast" androida, czyli pewnie bootloader i partycje inne.

Właśnie o ten bootloader - a właściwie bios - temat się rozbija. No chyba, że Samsung poszedł na totalną łatwiznę, i w tablecie z procesorem x86 zaszył "standrodwe" PC. :D
    nici
    Moderator of Car Maps
    A ja przy okazji zapytam z innej beczki. Mam tableto notebooka (odpinana klawiatura) z W10.

Producent (LENOVO) chcąc zaoszczędzić jak mniemam, uzbroił to cudo w słabego atoma i 2 GB ram. Arch oczywiście x86.
    Możecie sobie tylko wyobrazić, jak szybko ten W10 na tym pracuje.

Przez myśl przeszła mi zmiana systemu na starszy, tylko czy ktoś z Was próbował czegoś podobnego? Na razie pomijam kwestię sterowników.
    bobycob
    Level 20  
    @nici
    Chyba tylko po to aby móc wrócić do Windows 10.
    Wiem, że to subiektywne, ale moim zdaniem Windows 7 jak 8 są dużo bardzie ociężałe. A problem jest też taki, że 2GB to współczesne przeglądarki zjadają na śniadanie.
    Nawet pod Linuksem brak pamięci będziesz odczuwał - chyba, że ograniczysz się do bardzo prostego środowiska - jednak przeglądarka i tak zje swoje.
    nici
    Moderator of Car Maps
    @bobycob Właśnie sęk w tym, że nie chodzi mi o przeglądarkę. Znalazłbym jakieś zastosowanie tegoż urządzenia gdyby dało się na nim uruchomić chociażby Ubuntu.
    Masz rację, w tej sprawie zmiana z 10 na 7 pewnie pogorszyła by sprawę, ale na Linuxa już nie koniecznie.
    User removed account
    Level 1  
    nici
    Moderator of Car Maps
    Awyrdonyt wrote:
    Nawet ociężała Mageia rzadko kiedy zużywa ponad 1GB pamięci. Co innego Firefox - ten po otworzeniu kilku zakładek potrafi zająć ponad 1GB.

Chrome w tej lidze jest faworytem .
    User removed account
    Level 1  
    p.kaczmarek2
    Level 25  
    nici wrote:

Producent ( LENOVO ) chcąc zaoszczędzić jak mniemam , uzbroił to cudo w słabego atoma i 2 GB ram . Arch oczywiście x86.
    Możecie sobie tylko wyobrazić, jak szybko ten W10 na tym pracuje.

Często ten problem widzę. Do tego jest jeszcze kwestia miejsca na dysku - przykładowo producent reklamuje, że jest 80GB, a po pierwszym uruchomieniu okazuje się, że ponad połowę tego już zajmuje system Windows 10...
    bobycob
    Level 20  
    nici wrote:
    ... ale na linuxa już nie koniecznie.

Przemilczałeś model, więc z ciekawości jakiś wylosowałem:
    Link
    ACoTam2
    Level 12  
    Kraniec_Internetów wrote:
    A gdyby na takim telefonie odpalić Windows 98? Albo 95? Teoretycznie miały dużo mniejsze wymagania niż siódemka.

ostatnim dobrze działającym systemem (przynajmniej u mnie, galaxy XCover 4 majacy taką samą specyfikację techniczną jak galaxy J3 2017) jest windows 95. windowsa 98 da się zainstalować, ale wydajność tej emulacji jest traficzna
    nici
    Moderator of Car Maps
    Kraniec_Internetów wrote:
    Mój rekord to ponad 6 GB Ale i tak moim zdaniem Chrome najlepszy bo RAMU sobie dołożę
    Tak też robię . min 12GB .
    p.kaczmarek2 wrote:
    Do tego jest jeszcze kwestia miejsca na dysku
    w modelu o ktorym mowie jest 17 wolnego.
    bobycob wrote:
    Przemilczałeś model, więc z ciekawości jakiś wylosowałem:
    Fakt , model to miix 300-10iby
    User removed account
    Level 1