logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Załączanie transformatorów triakiem - #37 edu elektroda.pl

TechEkspert 22 Mar 2020 19:55 10584 60
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat załączania transformatorów toroidalnych i EI z wykorzystaniem triaka, koncentrując się na wpływie momentu zapłonu na prąd udarowy. Uczestnicy wymienili doświadczenia związane z różnicami w charakterystyce prądowej transformatorów toroidalnych i EI, zwracając uwagę na zjawisko namagnesowania rdzenia oraz jego wpływ na impulsy prądowe. Wskazano na konieczność przeprowadzania testów z różnymi obciążeniami oraz na znaczenie zastosowania rezystorów rozruchowych w celu ograniczenia udarów prądowych. Uczestnicy podzielili się również pomysłami na zastosowanie termistorów NTC oraz hybrydowych rozwiązań z przekaźnikami SSR i stycznikami. Wskazano na różnice w zachowaniu transformatorów w warunkach laboratoryjnych oraz praktycznych, a także na problemy związane z jakością energii elektrycznej w sieci.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA