logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Koszt wymiany żarówki - jakie stawki są uczciwe?

retrofood 16 Lut 2020 23:30 9510 57
REKLAMA
  • #1 18475655
    retrofood
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 31317
    Pomógł: 1140
    Ocena: 4789
    Ile wołalibyście za taką wymianę?



  • REKLAMA
  • #2 18475683
    ewoo
    Poziom 30  
    Posty: 1298
    Pomógł: 158
    Ocena: 409
    Znajdź tu na forum kogoś z taką kondycją, żeby zawału nie dostał w połowie drogi do góry.
  • #3 18475701
    Rezystor240
    Poziom 42  
    Posty: 9241
    Pomógł: 689
    Ocena: 1650
    Taki maszt to nie maszt, ile to może mieć?
    Kiedyś to było, u nas w Polsce maszt ponad pół kilometra w górę. A dokładnie 646 m i 40 cm. Nadawał pierwszy program Polskiego Radia i to było coś. Zasięg na cały świat, po zmroku, ale jednak. A teraz to ten Solec Kujawski to takie pierdki, dwie ćwiartki postawili i to ma udawać antenę.

    Co do tematu to też trzeba mieć odwagę tam wejść. Już sobie wyobrażam jak tam musi bujać.
    Na takie coś to za cholerę bym nie wlazł.
  • #4 18475745
    takijasiu
    Poziom 25  
    Posty: 748
    Pomógł: 91
    Ocena: 161
    Maszt ma 1500 stóp, niecałe 500 metrów, jest napisane w temacie filmu.

    Bardziej mnie zastanawia, że ten człowiek na maszcie jest w krótkim rękawku i że nawet na tej wysokości 500 metrów nie widać, żeby wiał wiatr.
  • #5 18475782
    Tommy82
    Poziom 41  
    Posty: 12141
    Pomógł: 455
    Ocena: 1073
    Ja bym w gacie na miętowo zrobił i to wcale nie tak daleko od ziemi.
  • #6 18475797
    750kV
    Poziom 33  
    Posty: 1934
    Pomógł: 240
    Ocena: 705
    Jakbym był 20 lat młodszy, to za"tysiaka" zrobiłbym tą wymianę. Teraz kondycja taka, że wlazłbym jako pracownik, a zlazł - jako emeryt. :-)
    Mnie raczej zastanawia, co powiedziałby gdyby na górze się okazało, że zapomniał wziąć narzędzia. :-)
  • REKLAMA
  • #7 18475833
    karolark
    Poziom 42  
    Posty: 14351
    Pomógł: 701
    Ocena: 2486
    Wersja 1
    Nie takie rzeczy żeśmy że szwagrem robili

    2
    Co ja nie wejdę - potrzymaj piwo.

    Bez wersji pory pełne przy samym oglądaniu. ?

    Roboczogodzina czy od mb?
  • REKLAMA
  • #8 18475843
    Cowboy zagrabie
    Poziom 31  
    Posty: 1444
    Pomógł: 159
    Ocena: 501
    Czytałem kiedyś artykuł dokładnie o tym maszcie. Wejście wymiana i zejście ok. 10 h, pracownik dostaje za to tygodniówkę przeciętnego elektryka.
  • #9 18475845
    ALIBABA I
    Poziom 33  
    Posty: 2593
    Pomógł: 220
    Ocena: 533
    Witajcie, tak się składa, że wczoraj oglądałem program "ELEKTRYCZNI", maszty het w górę, jakieś drabinki itd. wymiana izolatora, ciarki po plecach, co najpiękniejsze JAKIE WIDOKI Z TEJ WYSOKOŚCI.
  • #10 18475884
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #11 18475908
    ALIBABA I
    Poziom 33  
    Posty: 2593
    Pomógł: 220
    Ocena: 533
    Winylov napisał:
    że ziemi nie widać.
    dalej,
    Winylov napisał:
    Widziałem zdjęcia,
    kolego skoczyłeś kiedyś na bandzi, nie wiem czy dobrze to napisałem, te kilka chwil to jest jak rozgrzeszenie, całe życie przelatuje w ułamku tej chwili, drugi raz tego nie powtórzę.

    Ps. widziałem ziemię ileś metrów i nie czułem liny, nie wiem czy dasz radę sobie to wyobrazić.
  • #12 18475919
    Rezystor240
    Poziom 42  
    Posty: 9241
    Pomógł: 689
    Ocena: 1650
    Tommy82 napisał:
    Ja bym w gacie na miętowo zrobił


    Gładko na rzadko :wink:
  • #13 18475934
    vodiczka
    Poziom 43  
    Posty: 30232
    Pomógł: 1185
    Ocena: 4301
    750kV napisał:
    Jakbym był 20 lat młodszy, to za ,,tysiaka" zrobiłbym tą wymianę
    Cowboy zagrabie napisał:
    Czytałem kiedyś artykuł dokładnie o tym maszcie. Wejście wymiana i zejście ok 10h,
    czyli wziąłbyś ok. 100 zł/h. Cena robocizny
    Cowboy zagrabie napisał:
    pracownik dostaje za to tygodniówkę przeciętnego elektryka.
    wydaje się rozsądna. U nas byłoby to ile? Chyba nieco mniej niż 1000 PLN.
  • #14 18475949
    anchilos
    Poziom 39  
    Posty: 4255
    Pomógł: 491
    Ocena: 962
    Wcześniej ktoś musiał te segmenty poskręcać.
    Śmigłowiec robił wiatr i wszystko się majtało.
    Wtedy dopiero było ciekawie.
    Pozdrawiam.
  • #15 18475976
    Cowboy zagrabie
    Poziom 31  
    Posty: 1444
    Pomógł: 159
    Ocena: 501
    Przejrzałem oferty firm alpinistycznych i przeważnie oferują cenę za m2, mb, montażu rur, kabli, malowania lub mycia. Jednakowoż na końcu cennika drobnym druczkiem: "minimalna wartość zlecenia 600 pln". :D Myślę że nawet w Polsce 25 pln/h netto nie jest wygórowanym wynagrodzeniem dla alpinisty. Natomiast cała usługa związana z działalnością firmy, zakupem sprzętu, niezbędnymi szkoleniami, podatkami, musi kosztować 100-150 pln /h.
  • #18 18476647
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka
    Posty: 21787
    Pomógł: 654
    Ocena: 4286
    Jako ciekawostkę napiszę, że w 1988 r. pensja podstawowa pracownika z uprawnieniami do obsługi dźwigu masztowego i uprawnieniami wysokościowymi w RCN Konstantynów wynosiła ok 53.500 zł. Do tego był dodatek w wysokości 3,75 zł za każdy pokonany metr. Im więcej wejść/wjazdów na górę, tym pensja rosła.

    Koszt wymiany żarówki - jakie stawki są uczciwe?
    Koszt wymiany żarówki - jakie stawki są uczciwe?

    Pytanie jaka była rzeczywista wartość 1 zł w 1988 r. w przeliczeniu na obecne pieniądze? Ktoś się pokusi przeliczyć?
  • #19 18476699
    OPservator
    Poziom 39  
    Posty: 6790
    Pomógł: 555
    Ocena: 1232
    pier napisał:
    Banot by to za darmo zrobił aby tylko pozwolili mu wejść.

    Jeszcze by drabine olał :P
    Inna sprawa, że za tą kasę to i sam bym tam wlazł :D
  • #20 18476835
    E8600
    Poziom 41  
    Posty: 8926
    Pomógł: 529
    Ocena: 2494
    Wielki mi fachowiec, wlazł zrobił sobie zdjęcie podmienił żarówkę na zepsutą i tyle go widzieli.

    A serio to w takich warunkach z drabiną też bym wlazł dla samego zdjęcia za darmo a żarówkę zapewne bym zbił po drodze. :D
    Ludzie dużo "poważniejsze" wyczyny robią dla adrenaliny. Inne osoby od samego patrzenia na video mają rozstrój żołądka.


  • #21 18476864
    ewoo
    Poziom 30  
    Posty: 1298
    Pomógł: 158
    Ocena: 409
    Nie dam rady tego oglądać.
  • #22 18476880
    ml
    Poziom 30  
    Posty: 1210
    Pomógł: 150
    Ocena: 165
    Łukasz-O napisał:
    Jako ciekawostkę napiszę, że w 1988r. pensja podstawowa pracownika z uprawnieniami do obsługi dźwigu masztowego i uprawnieniami wysokościowymi w RCN Konstantynów wynosiła ok 53.500zł. Do tego był dodatek w wysokości 3,75zł za każdy pokonany metr. Im więcej wejść / wjazdów na górę, tym pensja rosła.

    Pytanie jaka była rzeczywista wartość 1zł w 1988r. w przeliczeniu na obecne pieniądze? Ktoś się pokusi przeliczyć?


    To cudów nie było - moja pierwsza po zawodówce wypłata we wrześniu 1988 to ok.27700. Tosca AWS303 kosztowała wtedy 59900.
  • #23 18476892
    ALIBABA I
    Poziom 33  
    Posty: 2593
    Pomógł: 220
    Ocena: 533
    E8600 napisał:
    Ludzie dużo "poważniejsze" wyczyny robią
    To jest dobre, tylko gdzie są granice czy warto.
  • #24 18477109
    damian1115
    Poziom 37  
    Posty: 3238
    Pomógł: 393
    Ocena: 900
    Są ludzie którzy nie mają lęku wysokości, oni mogą pozwolić sobie na wiele. Ale samo wejście i zejście wymaga niezłej krzepy w nogach. Za taką pracę należy im się naprawdę solidne wynagrodzenie.
  • #25 18477599
    Aleksander_01
    Poziom 43  
    Posty: 12735
    Pomógł: 1157
    Ocena: 3391
    Mam kumpla co prowadzi taką firmę. Pytałem go kiedyś czy się nie boi, a on na to "a co za różnica 30 czy 300 metrów, jak spadniesz to i tak pozamiatane". Co do krzepy to gościu ćwiczy, chodzi po ściankach itd. Ja natomiast nawet nie mogę oglądać takich filmów, od razu motorówka w żołądku.
  • #26 18477804
    Parowy
    Poziom 22  
    Posty: 955
    Pomógł: 55
    Ocena: 227
    E8600 napisał:

    Ludzie dużo "poważniejsze" wyczyny robią dla adrenaliny. Inne osoby od samego patrzenia na video mają rozstrój żołądka.




    Ten kolega co chodzi po tych wszystkich wysokościach postępuje bardzo nierozważnie, nie dba o bezpieczeństwo, nie nosi kasku ani ochraniaczy na kolana!!

    O odpowiednim zabezpieczeniu przed porażeniem, pod siecią trakcyjną, nie wspomnę.

    :D

    Ciekawe czy jeszcze żyje?
  • #27 18477807
    karolark
    Poziom 42  
    Posty: 14351
    Pomógł: 701
    Ocena: 2486
    Ja bym jeszcze dodał, że za lekko się ubiera, może się bidulek przeziębić. :cry:
  • #28 18477811
    Parowy
    Poziom 22  
    Posty: 955
    Pomógł: 55
    Ocena: 227
    karolark napisał:
    Ja bym jeszcze dodał że za lekko się ubiera może się bidulek przeziebic :cry:


    A jak kichnie stojąc na jednej nodze na ośnieżonej poręczy i - o zgrozo, popuści musztardy w tych bokserkach??
    Wstyd na cały YT.
  • #29 18477958
    Tommy82
    Poziom 41  
    Posty: 12141
    Pomógł: 455
    Ocena: 1073
    Kiedyś kumpela poszła na kurs szybowcowy no i się jej pytam czy nie ma lęku wysokości i w ogóle jak to przechodzi. Bo jeśli chodzi o wysokość to wysoko na dachu mogę stać, ale tak poza tym to z wysokością jestem niekompatybilny.
    Zaczęła się śmiać i mówi - no jak cię holują to wszystko jedno, jak już jesteś na wysokości to lecisz bo co zrobisz, a wylądować tak czy inaczej wylądujesz.


    Ja też odczuwam dyskomfort od oglądania tych filmików szczególnie z tymi głupszymi wyczynami.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono kwestie związane z kosztami wymiany żarówki na wysokich masztach. Uczestnicy wymiany zdań wskazali, że stawki za taką usługę powinny wynosić od 100 do 150 PLN za godzinę, a całkowity koszt wymiany może sięgać około 1000 PLN. Wspomniano o konieczności posiadania odpowiednich umiejętności i kondycji fizycznej do pracy na wysokości, a także o ryzyku związanym z takimi zadaniami. Uczestnicy podzielili się doświadczeniami związanymi z pracą na masztach oraz z różnymi aspektami bezpieczeństwa. Wskazano również na różnice w wynagrodzeniach w przeszłości oraz na zmiany w przepisach dotyczących oświetlenia masztów.
REKLAMA