Mój projesktror laserowy powstał dzięki 2 zasilaczom do anteny (12v 100mA) l laserowi z koisku, układzie regulującym napięcie, dwum silniczkom z cd-romu 2 lusterkom, dwum klockom plus kilka przewodów i obudowy za ok 12-15 zeta.
Jak zacząłem: Najpierw znalazłem padnięty CD-rom, rozbebeszyłem go i wyciągnąłem silniczki. Wiąłem 2 lusterka i przykleiłem je do osiek silniczków z maleńkimi biciami(na początku niałey takie bicia że lasre latał po biórku jak był ustawiony na full a za odcinku kilku metrów figura miała wielkość 2 mety) a człość zamocowałem na drewnianych klockach. Znalazłem schemat jak zrobić regulację napięcia przez potencjometry i wykonałem go i podpiołem pod silniczki. Oczywiście wzystko wisi na kablach ale to nie wpłyta na zużycie energii
Proszę o opinie i uwagi
Dziękuję Michgur:D
P.S. filmik moge podesłać emilem jak ktoś chce (98mb)
Fajne? Ranking DIY