Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Lutownica IR do ma造ch element闚 smd i bga.

Stani12 28 Sie 2018 13:55 8304 48
  • Lutownica IR do ma造ch element闚 smd i bga.
    Lutownica do lutowania ma造ch element闚 bga. Przewaga oczywista nad hot-air bo nie dmucha gor帷ym powietrzem na element i nie "zdmuchuje" elementu.
    Wykorzystana gotowa "r帷zka", kupiona na wiadomym portalu za 65$.
    Pozosta貫 elementy do kupienia u nas.
    Ja zrobi貫m z wodotryskiem ale mo積a zrobi wersj ubo窺z.
    W mojej jest pomiar napi璚ia i pr康u w ka盥ym momencie.
    Mo積a ustawi ograniczenie pr康owe.
    Regulacja mocy z wyskalowanym wska幡ikiem w %.
    Kontynuacja pracy wentylatora ch這dz帷ego lamp po wy陰czeniu lampy IR (ustawiane do 10min.)
    Zdj璚ie pogl康owe wn皻rza wykonane jeszcze przed zmontowaniem ca這軼i. Po陰czenia widoczne to po陰czenia tylko do pr鏏y dzia豉nia lampy IR.
    Sprawuje si doskonale.
    Lutownica IR do ma造ch element闚 smd i bga.Lutownica IR do ma造ch element闚 smd i bga.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisa podobny artyku? Wy郵ij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 28 Sie 2018 14:30
    mipix
    Poziom 30  

Cieszymy si Twoim szcz窷ciem i prosimy o jaki schemat.

• #3 28 Sie 2018 18:08
    Stani12
    Poziom 25  

Poniewa zasilanie lutownicy robi貫m "z g這wy" nie mam na chwil obecn schematu.
    Przygotuj go i zamieszcz w wersji najprostszej t.j. z zasilaczem 10A 120W jako "przetwornicy" i sterowaniem z wykorzystaniem regulatora mocy oraz timerem z przeka幡ikiem do zasilania wentylatora po wy陰czeniu lampy IR.
    Nawiasem m闚i帷 idea jest tak prosta, 瞠 schemat jest niezbyt potrzebny.
    Zastosowanie gotowych podzespo堯w upraszcza do po陰cze p造tek w uk豉dzie Zasilacz-regulator mocy-lampaIR.
    Jedynym dodatkowym rozwi您aniem jest timer, kt鏎y trzeba odpowiednio po陰czy z wy陰cznikiem I/II (prze陰cznikiem) lampy.

• Metal Work Pneumatic
  • #6 28 Sie 2018 20:34
    RitterX
    Poziom 36  

Warto pami皻a, 瞠 oko ludzkie nie jest w stanie dokonywa akomodacji, kurczy w tym przypadku 廝enicy gdy ro郾ie poziom promieniowania IRed. Jest nieczu貫 na ten zakres fal. Dlatego najzdrowiej jest u篡wa os這ni皻ego promiennika tak by do oczu trafia這 jedynie promieniowanie odbite a nie to z promiennika. Dlatego lutowanie odkryt 瘸r闚k halogenow du瞠j mocy uwa瘸m za 鈔ednio udany pomys. Efekt l郾ienia gdy pomimo odwr鏂enia wzroku albo zamkni璚ia powiek "widzimy" plam 廝鏚豉 鈍iat豉 oznacza, 瞠 do siatk闚ki dotar這 za du穎 promieniowania 鈍ietlnego. Gotowe promienniki s pod tym wzgl璠em du穎 lepsze jak niezbyt przemy郵ane DIY skupiaj帷e si jedynie na efekcie, w tym przypadku lutowania.

• #7 28 Sie 2018 22:33
    Stani12
    Poziom 25  

Widzia貫m te "lutownice".
    RitterX ma racj. Pomimo os這ny i tak pracuj w okularach. Przy tych z filmik闚 szybko straci si wzrok.

• #8 29 Sie 2018 00:13
    electro
    Poziom 17  

RitterX napisa:
    Warto pami皻a, 瞠 oko ludzkie nie jest w stanie dokonywa akomodacji, kurczy w tym przypadku 廝enicy gdy ro郾ie poziom promieniowania IRed. Jest nieczu貫 na ten zakres fal.

To jest akurat oczywiste ze oko nie reaguje akomodacj na co czego nie rejestruje. Pomijam fakt 瞠 promienniki 瘸rowe zawsze promieniuj szerzej ni IR. Pytanie czy podczerwie jest szkodliwa? Wydaje mi si 瞠 jest szkodliwa ale tylko „termicznie” czyli mo積a sie poparzy przy zbyt du篡m nat篹eniu, ale to na szcz窷cie przy odpowiedniej energi IR czujemy ca造m cia貫m jako ciep這, problemem s lasery gdzie wi您ka jest na tyle w御ka 瞠 jej nie czu nie b璠帷 w ognisku. A teoretycznie ju nie wielka moc mo瞠 np. zaszkodzi oku przez punktowe poparzenie.

• #10 29 Sie 2018 01:05
    Stani12
    Poziom 25  

Nie mam takiego filmu ale mam doswiadczenie przy lutowaniu ma造ch element闚 w laptopach i Iphonach i wiem jak si zachowuj w szczeg鏊no軼i przy wlutowywaniu.

• #11 29 Sie 2018 13:31
    Mark II
    Poziom 20  

D逝gotrwa豉 ekspozycja oka na podczerwie grozi za熤.

• #12 29 Sie 2018 15:03
    Stani12
    Poziom 25  

Lutowanie element闚 trwa ok.1min.

• #13 29 Sie 2018 20:19
    RitterX
    Poziom 36  

Spawacze, kt鏎zy u篡waj spawarek tlenowo-acetylenowych maj przyciemniane okulary z uchylnym filterem. To nie jest filtr kategorii jaki by豚y konieczny przy spawaniu 逝kowym gdzie energia emitowana jest znacznie wy窺za i bardziej niebezpieczna dla wzroku. Tym nie mniej jest i wyci庵ajmy wnioski.
    Siatk闚k mo積a poparzy nie tylko laserem. Cho w przypadku lasera trawa to kr鏒ko czyli efekt jest dosy szybko zauwa瘸lny. W przypadku IRed tak nie jest, to efekt powolny ale nieub豉gany. "Efekt L郾ienia" to jest najlepsza probierz tego, 瞠 siatk闚ka dosta豉 za du膨 dawk energii. To nie jest to samo co patrzenie na ognisko gdy jest wy窺za temperatura barwowa a to przek豉da si na energi fali. Patrzenie na S這鎍e w bezchmurny dzie z ca陰 pewno軼i nie jest zdrowe.
    Nie jestem przeciwnikiem w豉snych konstrukcji bo w ko鎍u te "profesjonalne" tak瞠 kiedy by造 "amatorskie" w fazie prototypu. To co robimy, r鏏my m康rze. Promiennik IRed blisko oczu, emituj帷y wi您k bezpo鈔ednio to nie jest to samo co praca z wi您k odbit czyli tak, kt鏎a gro energii wytraci豉.
    Dlatego pomys Kolegi autora projektu jest jak najbardziej zasadny. Zastosowa "profesjonalny" os這ni皻y emiter IRed i to ma sens. Gdyby go wykona sam i ten spe軟ia powy窺ze wymaganie to tak瞠 by這by to jak najbardziej w porz康ku.

• #15 30 Sie 2018 14:36
    Stani12
    Poziom 25  

Nie twierdz, 瞠 "odkry貫m Ameryk". Chodzi這 mi o to, 瞠by pokaza jak tanio mo積a zrobi urz康zenie przydatne wszystkim naprawiaj帷ym sprz皻 w kt鏎ym s ma貫 elementy BGA i smd.
    Malkontent闚 nic nie wnosz帷ych zawsze si spotka.

• #16 30 Sie 2018 15:13
    VaM VampirE
    Poziom 16  

Dawno temu te widzia貫m pomys z u篡waniem lampy halogenowej z odb造郾ikiem, takiej do o鈍ietlania np. podw鏎ka, jako podgrzewacza przy odzyskiwaniu uk豉d闚.

Znajomy k豉d p造tk na lamp, w陰cza po chwili tylko lekko dmuchn掖 hot-air'em i cz窷ci 軼i庵a bardzo 豉dnie.

• #17 30 Sie 2018 16:58
    Stani12
    Poziom 25  

A jak wlutowywa uk豉dy bga o wymiarach 2,5mmx2,5mm ?. Dmuchni璚ie hotairem bez trzymania penset zdmuchnie go.

• #18 30 Sie 2018 20:26
    ufolek
    Poziom 12  

RitterX napisa:
    Warto pami皻a, 瞠 oko ludzkie nie jest w stanie dokonywa akomodacji, kurczy w tym przypadku 廝enicy gdy ro郾ie poziom promieniowania IRed. Jest nieczu貫 na ten zakres fal.

To si nazywa adaptacja. Akomodacja odpowiada za ostre widzenienie.

• #19 30 Sie 2018 21:01
    Stani12
    Poziom 25  

Prosz o zamkni璚ie tematu bo zszed na inne tory.
    Koledzy, kt鏎zy s naprawd zainteresowani budow tej lutownicy prosz zg豉sza na PW. Podam linki gdzie kupi貫m podzespo造.

• #20 30 Sie 2018 21:55
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

O! Same tajemnice. I krytyka nie pasuje. A mo瞠 wreszcie poka瞠sz schemat. I co to za lampa.

• #21 30 Sie 2018 22:44
    karel21
    Poziom 27  

Uchwyt z lamp prawdopodobnie jest od YX865D .

• #22 31 Sie 2018 12:18
    Stani12
    Poziom 25  

Wawrzyniec napisa:
    O! Same tajemnice. I krytyka nie pasuje. A mo瞠 wreszcie poka瞠sz schemat. I co to za lampa.

畝dna tajemnica, tylko nie chc by pos康zony o robienie reklamy.
    O schemacie pisa貫m i w zasadzie je郵i ktokolwiek ma chocia troch poj璚ia o elektronice to mu nie trzeba schematu.
    Karel21 ma racje tylko trudno by這 znale潭 w sprzeda篡 sam lamp.

• #23 31 Sie 2018 15:57
    Mishot
    Poziom 22  

Stani12 napisa:
    Wawrzyniec napisa:

畝dna tajemnica, tylko nie chc by pos康zony o robienie reklamy.
    O schemacie pisa貫m i w zasadzie je郵i ktokolwiek ma chocia troch poj璚ia o elektronice to mu nie trzeba schematu.
    Karel21 ma racje tylko trudno by這 znale潭 w sprzeda篡 sam lamp.

Ja to widz tak:
    Nie poka瞠sz schematu, bo po co, skoro to proste?
    Nie napiszesz co to za lampa, bo reklama...
    Nawet nie napisa貫 z czego to zbudowa貫(pomijam lamp):
    Cytat:
    pozosta貫 elementy do kupienia u nas

Wychodzi na to, 瞠 chcia貫 troch atencji(a my tacy 幢i, 瞠 si czepiamy).

Przepraszam moderator闚.

• #24 31 Sie 2018 19:30
    RitterX
    Poziom 36  

Jest kilka rodzaj闚 promiennik闚:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1966484-60.html
    albo oparty o o 瘸r闚k halogenow z odb造郾ikiem IRed wykonanym z napylonego z這ta OSRAM 64635 HLX:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1630779-120.html#8767401
    lub co bardzo podobnego jak w stacji T-835 Puhui .
    Skoro Autor nie przedstawi szczeg馧闚 to znaczy, 瞠 na takich zasadach postanowi udost瘼ni informacje o swoim projekcie i tyle. Nie tw鏎zmy ci篹kiej atmosfery z tego powodu, 瞠 nie opisa w drobiazgach ca這軼i.

• #25 31 Sie 2018 20:01
    Stani12
    Poziom 25  

Jakby kto naprawd chcia wiedzie to przyjrza by si zdj璚iom lub napisa na PW tak jak to niekt鏎zy zrobili.
    Dla tych co jednak si czepiaj i widz, 瞠 si nie odczepi.
    Lampa:
    https://pl.aliexpress.com/item/Replace-infrar...450.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6e525c0fHDKJ4X
    Regulator mocy:
    https://pl.aliexpress.com/item/DC-6-30-v-12-v...516.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.15485c0fnxuVJ1
    Zamiast zasilacza jaki zastosowa貫m (trafo z olx + p造tka zasilacza jakiego wzmacniacza kit AVT-1505) alternatyw jest zasilacz/przetwornica 12V/120W:
    https://pl.aliexpress.com/item/Power-Supply-l...9a93-4c15-9898-2e660c7230de&priceBeautifyAB=0
    Wy陰cznik czasowy (timer z przeka幡ikiem) AR151:
    https://allegro.pl/ar151-wylacznik-czasowy-z-...DBkMGUwYzk1MGMyNDQ1ODFjYmU5OTQzNTIyODAyODY%3D
    Gniazdo:
    https://allegro.pl/gniazdo-mikrofonowe-nc-cb-...TZiYTFmYjk1YWIxNGU5NTMwMGE2Njk2NGE4NzZlNmI%3D
    Obudowa - taka, 瞠by zmie軼i sie zasilacz.
    Wy陰cznik sieciowy I/0.
    Wy陰cznik sieciowy I/II.
    Gniazdo zasilacza komputerowego.
    Jako wodotrysk jest modu amperomierza i woltomierza - kit AVT-2857. Mo積a go pomin望.

Kolego Mishot. Atencji (szacunku) troch by si przyda這, je郵i wiesz co to znaczy. Pokaza貫m w tym dziale, 瞠 mo積a zrobi profesjonaln lutownic tanim kosztem. Prosi貫m zainteresowanych, 瞠by ewentualnie zg這sili zapytanie na PW, je郵i mieli by tak wol. Tym co si zg這sili odpisywa貫m. Niekt鏎zy woleli pisa posty (prawdopodobnie, 瞠by nabi sobie punkty) ni napisa wiadomo嗆 na PW.
    Zamie軼i貫m zdj璚ia na kt鏎ych wida wszystko, w陰cznie z opisami typu zastosowanych p造tek (modu堯w). Widocznie Ciebie nie interesowa projekt lecz ch耩 "szukania dziury w ca造m".

Dodano po 8 [minuty]:

Zapomnia貫m doda, 瞠 jest to ok. po這wy koszt闚 zakupu ca貫j stacji YX865D.

• #26 01 Wrz 2018 08:26
    Mishot
    Poziom 22  

Kol. @Stani12 zobaczy Regulamin dzia逝 DIY, albo jak inni opisuj swoje konstrukcje.
    Zostawi cytat:

Cytat:
    1. Opis, powinien zawiera:
    - wst瘼/za這瞠nia; czyli jakie by造 przyczyny powstania danej konstrukcji i do czego ma s逝篡,
    - opis konstrukcji, porady odno郾ie wykonania oraz opis problem闚 napotkanych podczas wykonywania konstrukcji,
    - opis za陰cznik闚 (mile widziane schematy, kody 廝鏚這we),
    - podsumowanie tj. opis wra瞠 zwi您anych z eksploatacj urz康zenia oraz kosztorys lub przynajmniej szacowan sum poniesionych koszt闚,

Z mojej strony - koniec OT.

• #27 01 Wrz 2018 10:15
    Stani12
    Poziom 25  

Do陰czam schemat blokowy. Schematy ideowe do陰czane s do podzespo堯w.Lutownica IR do ma造ch element闚 smd i bga.

• #28 02 Wrz 2018 00:39
    Wawrzyniec
    Poziom 33  

Stani12 napisa:
    Schematy ideowe do陰czane s do podzespo堯w.
    Podsumowuj帷: Jak chc zobaczy schemat to sobie musz kupi modu造. Wspania貫 DIY. I niesamowicie dobrze opisane. Brawo dla autora. Gdyby wszystkie konstrukcje by造 tak opisane nie by這by co przegl康a.

• #29 02 Wrz 2018 06:57
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Stani12 napisa:
    Przewaga oczywista nad hot-air bo nie dmucha gor帷ym powietrzem na element i nie "zdmuchuje" elementu.

Troszk si wtr帷 ale dmucha貫m ju na r騜ne sposoby i r騜nymi urz康zeniami i jako nie zdarzy這 mi si jakiego nawet najmniejszego elementu zdmuchn望. Nie wiem o co biega z tym dmuchaniem i gdzie tu le篡 problem ale widocznie nawet " dmucha trza umie " no chyba ze kto stosuje dysze typu tornado to nawet sam diabe nie pomo瞠 :-)
    Ale tak na powa積ie, niekt鏎ym si wydaje 瞠 im wi璚ej przep造wu powietrza tym lepiej ale s w b喚dzie. Wa積a jest temperatura a nie wydajno嗆 przep造wu powietrza.

Stani12 napisa:
    A jak wlutowywa uk豉dy bga o wymiarach 2,5mmx2,5mm ?. Dmuchni璚ie hotairem bez trzymania penset zdmuchnie go.

A kto koledze ka瞠 dmucha na biegu turbo ? Prosz nauczy si podstawowej zasady ka盥ego elektronika. A mianowicie " cierpliwo軼i " . Wszyscy m這dzi my郵 瞠 zbuduj lub zakupi Turbo HotAir kt鏎ym wystarczy dmuchn望 sekund czy dwie i element mo積a 軼i庵n望 a potem si dziwi 瞠 obok jakiego elementu brakuje ? Lito軼i, prosz sobie najpierw poczyta o prawid這wych procedurach wymiany element闚 SMD czy BGA. A co do p瘰ety to u篡wa si jej tylko do podniesienia lub ustawienia elementu na padach.

Stani12 napisa:

Bez przesady gdy po to tu jeste鄉y by krytykowa, pom鏂 i czego nauczy a wida ze kolega na pora磬 si godzi, zamiast czo豉 stawi ech m這dzi. Natomiast koledzy prawid這wo rozumuj zagro瞠nia wynik貫 ze stosowania takich wynalazk闚, gdy :

Mark II napisa:

I nie tylko za熤, dlatego te takich wynalazk闚 nawet fabrycznych nie u篡wam. Nie wspominaj帷 o stacjach Jovy. Osobi軼ie uwa瘸m ten projekt za ciekawy jednak szkodliwy gdy jest niebezpieczny dla oczu.

Stani12 napisa:

Gwoli 軼is這軼i gdy koledzy si nie czepiaj lecz troszk rozumu do g這wy m這dym wlewaj :-) Je郵i kolega zamie軼i sw鎩 " wynalazek " to powinien on zawiera stosowne schematy, opisy budowy czy konstrukcji a nie jak kolega w opisie :

Stani12 napisa:

Co mnie dziwi i wr璚z zaskakuje ? Czy瘺y wodotrysk ?

Stani12 napisa:

Zastanawiam si, ograniczenie pr康owe ? Do lampy ? Po kiego czorta to komu ?

Wawrzyniec napisa:
    Podsumowuj帷: Jak chc zobaczy schemat to sobie musz kupi modu造. Wspania貫 DIY. I niesamowicie dobrze opisane. Brawo dla autora. Gdyby wszystkie konstrukcje by造 tak opisane nie by這by co przegl康a.

He he dobre ale niestety dobrze odzwierciedla stan rzeczy.

Dodano po 15 [minuty]:

Stani12 napisa:
    Nie mam takiego filmu ale mam doswiadczenie przy lutowaniu ma造ch element闚 w laptopach i Iphonach i wiem jak si zachowuj w szczeg鏊no軼i przy wlutowywaniu.

Wida 瞠 kolega ma niewielkie do鈍iadczenie i blade poj璚ie o wymianie takich element闚 skoro odpadaj od dmuchania. Najwa積iejszym urz康zeniem do takich prac jest precheater. A po co on ? A no po to by wymiana przebiega豉 szybciej i sprawniej lecz najwa積iejsz spraw jest zapobieganie termicznej deformacji p造ty PCB. Trzeba pami皻a 瞠 to z regu造 p造ty wielowarstwowe i przy wymianie element闚 bez precheatera 豉two mo積a uszkodzi 軼ie磬i, metalizacj czy grafitowe po陰czenia pomi璠zy warstwowe a takie te spotykam ostatnio coraz cz窷ciej.

• #30 02 Wrz 2018 13:16
    Stani12
    Poziom 25  

Wawrzyniec napisa:
    Stani12 napisa:
    Schematy ideowe do陰czane s do podzespo堯w.

Nie trzeba kupowa modu堯w. Wystarczy google. Schematy s prezentowane w internecie.

Dodano po 30 [minuty]:

cooltygrysek napisa:
    Stani12 napisa:
    Przewaga oczywista nad hot-air bo nie dmucha gor帷ym powietrzem na element i nie "zdmuchuje" elementu.

Troszk si wtr帷 ale dmucha貫m ju na r騜ne sposoby i r騜nymi urz康zeniami i jako nie zdarzy這 mi si jakiego nawet najmniejszego elementu zdmuchn望. Nie wiem o co biega z tym dmuchaniem i gdzie tu le篡 problem ale widocznie nawet " dmucha trza umie " no chyba ze kto stosuje dysze typu tornado to nawet sam diabe nie pomo瞠 :-)
    Ale tak na powa積ie, niekt鏎ym si wydaje 瞠 im wi璚ej przep造wu powietrza tym lepiej ale s w b喚dzie. Wa積a jest temperatura a nie wydajno嗆 przep造wu powietrza.

Stani12 napisa:

A kto koledze ka瞠 dmucha na biegu turbo ? Prosz nauczy si podstawowej zasady ka盥ego elektronika. A mianowicie " cierpliwo軼i " . Wszyscy m這dzi my郵 瞠 zbuduj lub zakupi Turbo HotAir kt鏎ym wystarczy dmuchn望 sekund czy dwie i element mo積a 軼i庵n望 a potem si dziwi 瞠 obok jakiego elementu brakuje ? Lito軼i, prosz sobie najpierw poczyta o prawid這wych procedurach wymiany element闚 SMD czy BGA. A co do p瘰ety to u篡wa si jej tylko do podniesienia lub ustawienia elementu na padach.

Stani12 napisa:

Bez przesady gdy po to tu jeste鄉y by krytykowa, pom鏂 i czego nauczy a wida ze kolega na pora磬 si godzi, zamiast czo豉 stawi ech m這dzi. Natomiast koledzy prawid這wo rozumuj zagro瞠nia wynik貫 ze stosowania takich wynalazk闚, gdy :

Mark II napisa:

I nie tylko za熤, dlatego te takich wynalazk闚 nawet fabrycznych nie u篡wam. Nie wspominaj帷 o stacjach Jovy. Osobi軼ie uwa瘸m ten projekt za ciekawy jednak szkodliwy gdy jest niebezpieczny dla oczu.

Stani12 napisa:

Gwoli 軼is這軼i gdy koledzy si nie czepiaj lecz troszk rozumu do g這wy m這dym wlewaj :-) Je郵i kolega zamie軼i sw鎩 " wynalazek " to powinien on zawiera stosowne schematy, opisy budowy czy konstrukcji a nie jak kolega w opisie :

Stani12 napisa:

Co mnie dziwi i wr璚z zaskakuje ? Czy瘺y wodotrysk ?

Stani12 napisa:

Zastanawiam si, ograniczenie pr康owe ? Do lampy ? Po kiego czorta to komu ?

Wawrzyniec napisa:

He he dobre ale niestety dobrze odzwierciedla stan rzeczy.

Dodano po 15 [minuty]:

Stani12 napisa:

Wida 瞠 kolega ma niewielkie do鈍iadczenie i blade poj璚ie o wymianie takich element闚 skoro odpadaj od dmuchania. Najwa積iejszym urz康zeniem do takich prac jest precheater. A po co on ? A no po to by wymiana przebiega豉 szybciej i sprawniej lecz najwa積iejsz spraw jest zapobieganie termicznej deformacji p造ty PCB. Trzeba pami皻a 瞠 to z regu造 p造ty wielowarstwowe i przy wymianie element闚 bez precheatera 豉two mo積a uszkodzi 軼ie磬i, metalizacj czy grafitowe po陰czenia pomi璠zy warstwowe a takie te spotykam ostatnio coraz cz窷ciej.

1. Nie wiem jakie urz康zenia kolega naprawia i czy ma do鈍iadczenie w naprawie nowych laptop闚 oraz telefon闚 kom鏎kowych. W tych urz康zeniach elementy postawione na topnik ju przy bardzo ma造m nadmuchu zmieniaj swoj pozycj, kt鏎 ustawiam przy pomocy kamery:
    Nie znaczy to, 瞠 nie lutowa貫m do tej pory. Lutowa貫m poni窺z stacj. U篡tkownicy stacji hotair w kt鏎ych spr篹arka znajduje si w stacji, na pewno spotkali si z momentem, kiedy grzanie wy陰cza這 si w trakcie rozp造wu spoiwa co spowodowane by這 zadzia豉niem zabezpieczenia temperaturowego "kolby". Pow鏚: ma造 nadmuch przy ma貫j 鈔ednicy dyszy. W豉郾ie te do鈍iadczenia sk這ni造 mnie do szukania czego lepszego.
    2. Stacj lutuj ju od momentu, kiedy tylko wesz造 na nasz rynek. Co do cierpliwo軼i to mysl, 瞠 mam. Przez 65 lat 篡cia nauczy貫m si by cierpliwym.
    3. Stosowanie okular闚 eliminuje w znacznym stopniu zagro瞠nie. Opalanie na s這鎍u my郵, 瞠 jest bardziej szkodliwe ale nie b璠 z tym polemizowa.
    4. Zdj璚ia i uzupe軟ienie w kolejnych postach dla nawet pocz徠kuj帷ego elektronika nie b璠a stanowi problemu z budow.
    5 i 6. "Wodotrysk" to w豉郾ie p造tka z AVT. Zamontowa貫m bo po prostu mia貫m. Pisa貫m ju, 瞠 jest zb璠na. Chyba kolega nie doczyta.
    7. Ju pisa貫m wy瞠j. Schematy modu堯w mo積a 軼i庵n望 z internetu. Wystarczy wpisa has這 w Google.
    8. Preheatera u篡wam od momentu kiedy kupi貫m stacj hotair. P騧niej go zmodyfikowa貫m i zrobi貫m stacj do du篡ch uk豉d闚 BGA.

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

Chcia豚ym r闚nie doda, 瞠 teraz mam por闚nanie komfortu lutowania lamp IR oraz stacj hotair. Bezwzgl璠nie wygrywa lampa IR.

Szukaj w 5mln produkt闚