Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najciekawsze aplikacje na smartfony?

bestler 08 Mar 2018 22:00 5658 47
  • #1 08 Mar 2018 22:00
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Najciekawsze aplikacje na smartfony?
    Smartfony w ostatnich kilku latach stały się niezwykle popularne oferując nam coraz więcej swoich możliwości. Dziś te małe, kieszonkowe komputerki przy pomocy dedykowanych aplikacji bez najmniejszego problemu obsługują naszą pocztę e-mail, pomagają nam dojechać najkrótszą drogą do celu, ostrzegą nas przed fotoradarem, pomagą nam zrobić zakupy w Chinach czy nawet uczą nas języków obcych.
    Jako elektronik używam cudownej wręcz "apki" ElectroDroid ale też przydają się aplikacje typu platformy programowej Arduino, generatory arbitralne, różnego typu kodery i dekodery, które to de facto mogą się bardzo przydać podczas rozwiązywania kolejnej zagadki CTF, do uczestnictwa w których gorąco zachęcam!
    Korzystam również służbowo z aplikacji przeliczających ceny netto -brutto oraz między innymi z aplikacji Fuelio, która to w przystępny sposób obrazuje wydatki związane z paliwem do auta . Wszystkie tu wymienione aplikacje gorąco polecam!

Czy macie jakieś swoje ulubione aplikacje, które w znacznym stopniu ułatwiają Wam codzienną pracę lub funkcjonowanie?

• #3 08 Mar 2018 23:15
    LA72
    Poziom 39  

Ja natomiast mogę polecić:
    - Fing; dla tych co lubią sprawdza sieci komputerowe,
    - Electronics Toolkit; nazwa mówi sama za siebie,
    - Smart Tools; taki mały "gadget"ciarski programik,
    - i mój ulubieniec do wgrywania programów do AVR, ZFlasher AVR.

Jeśli chodzi o zarządzanie danymi, to od samego początku używam ES File Explorer (ES Eksplorator plików).

• #4 09 Mar 2018 07:16
    Scottie33
    Poziom 10  

bestler napisał:
    Czy macie jakieś swoje ulubione aplikacje, które w znacznym stopniu ułatwiają Wam codzienną pracę lub funkcjonowanie

"Meteo ICM - prognoza numeryczna" - numeryczna prognoza pogody (najlepsza jeśli chodzi o dokładność)
    "WebCamera.pl FREE" - kamerki internetowe z różnych części Polski (aby zobaczyć stoki narciarskie przed wyjazdem)
    "SofaScore" - wyniki meczów i rozgrywek sportowych, obserwacja ulubionych drużyn
    "AccuBattery" - stan zdrowia baterii, zużycie i pojemność (Opis#1, Opis#2)
    "Pola. Zabierz ją na zakupy" - skanowanie kodu kreskowego i sprawdzanie czy produkt jest polski albo wyprodukowany w Polsce
    "TinyScanner" - do skanowania dokumentów albo paragonów
    "Twilight" - regulacja podświetlenia w tel. i tablecie, zdrowsze czytanie w nocy i eliminacja niebieskiego światła przed snem
    i parę specjalistycznych:
    "Speedtest" i "Meteor" - testowanie szybkości łącza Internetowego
    "Wifi Analyzer" - analiza sieci WiFi (kanały, moc itp.)
    "Network Cell Info Lite" - sprawdzanie sieci operatorów komórkowych (siła, dane stacji bazowych, wykresy, itp.)
    "DVB-T finder" - lokalizacja nadajników, pomocne przy ustawianiu anteny
    "Sensory i Czujniki" - odczyty z różnych sensorów i czujników w tel.
    "My Device" - informacje o posiadanym urządzeniu
    "Poziomica laserowa" - lepiej mieć prawdziwą, ale przydaje się z braku laku

• #5 09 Mar 2018 07:40
    theded
    Poziom 14  

Z takich mniej popularnych:
    Listonic - lista zakupów. Żona wyklikuje na swoim telefonie lub laptopie, ja już jadę do sklepu. Aktualizacja online, więc nie uzupełnia smsami. Produkty układają się kategoriami, zaczynając od warzyw, tak jak to zwykle jest ustawione w sklepie.

Skycash, żeby nie lecieć po bilecik do parkometru

Widget ICM meteo, precyzyjna pogoda na pulpicie

Visimed, rejestracja w mojej przychodni online

Zedge, baza dzwonków i tapet.

• #6 09 Mar 2018 07:41
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Scrobble FM - wg mnie najlepsza aplikacja do do odbioru stacji radiowych polskich i światowych. Ogromna baza stacji, dobra wyszukiwarka itp.
    iTranslate Voice - translator głosowy, mówisz do telefonu w jednym języku a po chwili lektor mówi to samo w innym języku. Szału nie ma ale czasem bardzo pomaga.
    Photomath - robimy zdjęcie dowolnego działania matematycznego nawet w zeszycie, pisanego długopisem i zwrotnie otrzymujemy kompletne obliczenia i wynik. Raczej ogłupia dzieciaki niż im pomaga ale aplikacja fajna.
    AquaMail - bardzo rozbudowana aplikacja mailowa. Używam od dobrych kilku lat.
    Sleep Cycle - fajny budzik z funkcją analizy snu jak się domyślam poprzez mikrofon. Na otrzymanym wykresie widać kiedy zasypiamy, kiedy się poruszamy podczas snu itp. Wybudzanie następuje w chwili gdy nasza aktywność jest największa w zaplanowanym oknie czasowym. Sytuacja się komplikuje gdy dzielimy sypialnie z drugą połówką, wykresy naszego snu stają się wtedy trudniejsze w interpretacji, ale też można wyczytać z nich wiele twardych faktów ;)

• #7 09 Mar 2018 10:47
    japko1024
    Poziom 17  

Polecam Kopcemon GO - coś, jak Pokemon GO, tylko zamiast pokemonów "zbieramy" kopce krakowskie :D Nie ma tego w Google Play, ale można pobrać instalator tutaj: Link.
    A z komunikatorów mogę polecić Surespot - open source, z pełnym szyfrowaniem, anonimowy (w dodatku można mieć 3 tożsamości na jednym urządzeniu), prosty w obsłudze i z dużymi możliwościami personalizacji.

• #8 09 Mar 2018 11:17
    ziko234
    Poziom 17  

Ja polecam apkę Fildo. Nie jest do końca legalna gdyż nie ma jej w sklepie play, ale z przegladarki bez problemu pobieramy .apk. W aplikacji mamy większośc piosenek, albumów, dyskografii itp. Możemy słuchać online jak ze spotify jak i od razu pobierać zbiorowo na telefon :)

• #9 09 Mar 2018 14:29
    siewcu
    Poziom 33  

ziko234 napisał:
    Nie jest do końca legalna

To dlaczego o niej piszesz? Bądźmy uczciwi i płaćmy abonamenty za korzystanie, albo korzystajmy z darmowych wersji legalnych aplikacji. Ja płacę za Apple Music i mam ogromną ilość muzyki na telefonie z możliwością pobierania, ale legalnie. A 19,99 zł miesięcznie za taką ilość muzyki to grosze...

Brewtime - gdyby ktoś chciał się pobawić w parzenie kawy
    PCalc - fajny, rozbudowany kalkulator
    GPS Data - pokazuje wszystko, co wyciągnie z GPSa
    DataFlow - rejestruje zużycie danych przez wifi i transmisję danych i przypomina o limitach
    The Calculator - kolejny kalkulator

• #10 09 Mar 2018 14:35
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Mam nadzieję że nie zostanę posądzony o piractwo, ale polecam APTOIDE. Nie ma jej w sklepie play, gdyż jest to inny sklep z aplikacjami, tylko to co w sklepie play jest płatne - w aptoide jest darmowe.
    Żeby nie było - kupuję płatne aplikacje, ale często szukam najlepszej, więc szukam wśród piratów. Przecież nie kupię 7miu apek po 20pln, by wybrać finalnie ta najtańszą :)

• #11 09 Mar 2018 14:58
    ziko234
    Poziom 17  

Kraniec_Internetów napisał:
    Mam nadzieję że nie zostanę posądzony o piractwo, ale polecam APTOIDE. Nie ma jej w sklepie play, gdyż jest to inny sklep z aplikacjami, tylko to co w sklepie play jest płatne - w aptoide jest darmowe.
    Żeby nie było - kupuję płatne aplikacje, ale często szukam najlepszej, więc szukam wśród piratów. Przecież nie kupię 7miu apek po 20pln, by wybrać finalnie ta najtańszą :)

Jeśli chcesz przetestować płatną apkę, kupujesz, płacisz, uruchamiasz i jak coś nie tak to wchodzisz w sklep play, klikasz zwróć czy coś w tym stylu i się odinstalowuje a kasa wraca na konto :) ale fakt faktem twoja apka fajna! :)

• #12 09 Mar 2018 17:16
    icosie
    Poziom 31  

Ja dla elektroników (szczególnie tych początkujących) polecam aplikację ElektroDroid.
    Są dwie wersje, darmowa i płatna. Płatna ma o wiele bardziej rozbudowane funkcje.
    Wszystko co potrzebne w zasięgu ręki bez zbędnego Googlowania.

Większość aplikacji jest przetłumaczona na polski. Tam gdzie używa obrazków zdarzają się miejsca nieprzetłumaczone.

Pozdraiwam

• #14 09 Mar 2018 17:37
    Radiokiller
    Poziom 28  

Dla miłośników nieba: STELLARIUM. Konieczna wizyta w APTOIDE. :wink:

• #15 10 Mar 2018 17:00
    pawelr98
    Poziom 35  

-Foobar2000-każdy meloman zna na PC ale jest także na android (w wersji beta), jedna z niewielu apek które poprawnie wyświetlają covery (jeżeli plik posiada własny cover to wyświetla własny a nie zbiorowy dla całego katalogu)
    -LuckyPatcher-apka do "hakowania" innych apek, można wywalić reklamy,zablokować dostęp(np. do połączenia internetowego,karty SD czy książki adresowej), usunąć konkretne moduły z aplikacji (dłubanie w środku aplikacji) czy emulacja mikropłatności albo cracki/patche (to już nielegalne ale można nie korzystać), przykładowo jest patch który sprawia iż aplikacja youtube gra w tle a kontrolę mamy w pasku powiadomień(to chyba wielu się przyda), Root jest wymagany
    -wspomniany electrodroid, kody paskowe rezystorów,pinouty złącz czy liczenie reaktancji/rezonansu i inne różności dla elektronika
    -nekoproject II- emulator PC-98, mamy emulację x86 i możemy uruchamiać zarówno programy przygotowane na komputery PC-98 jak i programy zachodnie (PC-98 miał wydanego DOS-a).
    -Landscape Wallpaper- tapety w pełnym rozmiarze bez obcinania, przewija się wraz z ekranem głównym
    -Function Generator- prosty generator sygnałów na telefon, mamy trójkąt/sinus/prostokąt,dwa kanały,ustawianie przesunięcia fazy,modulacje itd.
    -TVP stream- jak się nudzi to mamy podstawy telewizji
    -mobile SSH- nazwa wskazuje
    -andSMB- łączenie z serwerami SMB
    -GRAPH89Free- emulator kalkulatorów graficznych od Texas Instruments
    -Fstrim-jak producent wyłączył funkcję trim na telefonie to tym możemy ja uruchomić, root wymagany
    -Datasheet Alldatasheet-jak ktoś nie lubi pobierać PDF to tak łatwo można przeglądać alldatasheet
    -Midi Voyager Karaoke Player- jak ktoś lubi odtwarzać midi to jest to program dający wizualizację nut, ma tryb odtwarzania utworów blackmidi(pliki o znacznej ilości nut, tj. kilkaset tyś lub więcej)

Chyba niczego więcej nie znam

• #16 10 Mar 2018 17:04
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

pawelr98 napisał:
    Datasheet Alldatasheet

O kurcze. Muszę spróbować bo może być przydatne.
    Ale ja tu nie po to.
    pawelr98 napisał:
    -Foobar2000-każdy meloman zna na PC ale jest także na android (w wersji beta), jedna z niewielu apek które poprawnie wyświetlają covery (jeżeli plik posiada własny cover to wyświetla własny a nie zbiorowy dla całego katalogu)

Moim zdaniem najlepszym odtwarzaczem dźwięków na Androida jest AIMP Na komputerze z resztą też. Z tych komputerowych ma najlepiej działający equalizer i panel innych efektów dźwiękowych, i bardzo ładnie można sobie podnieść gain o 3db, jak komuś za cicho w słuchawkach (jak mi :P ).

• #17 11 Mar 2018 00:02
    siewcu
    Poziom 33  

A moim zdaniem foobar jest najlepszym odtwarzaczem na PC, na syfdroidzie najwygodniej mi było z... Apple Music. Equalizera nie używam, efekty dźwiękowe to IMO bzdura(ja skończyłem z efektami po przejściu z winampa z bodaj dfx na foobara) i jakoś tak summa summarum wyszło, że to najwygodniejsze.

Co jeszcze z aplikacji - shelly, fajny klient ssh.

• #18 11 Mar 2018 00:39
    pawelr98
    Poziom 35  

Ja Foobara2000 lubię głównie za to że poprawnie wyświetla covery.

Sporo muzyki poznaję właśnie po obrazkach coverów dlatego jest to dla mnie istotne.
    Szkoda natomiast że wersja na Androida wciąż nie czyta plików cue. Mam sporo piosenek które są zapisane jako tta+cue i ciężko trochę bez tego. Ale radzę sobie dzieląc za pomocą audacity.

Rozwijając też temat LuckyPatcher.
    Ta apka jest genialna do wszystkich darmowych aplikacji bo można wywalić reklamy które są ich nieodłączna częścią.Z "legalnych" możliwości ma też opcje backupu aplikacji czy ustawień albo choćby hacki pozwalające oszukać odczyt DPI na telefonie (stosowny patch dla aplikacji google).Z tych mało legalnych najbardziej przydały mi się emulacje mikropłatności, można sobie "wykupić" funkcje premium w grach opartych na modelu mikropłatności.

Nie gram na telefonie praktycznie wcale to użyłem tego chyba ze trzy razy.Bardziej aby przeskoczyć etapy gry i zobaczyć co oferuje w całości.

Teraz głownie używam do reklam, patchy (jak wspomniany youtube w tle), backupów ustawień (także przy zmianie telefonu) czy po prostu do odinstalowywania aplikacji systemowych (jak producent wgra jakieś badziewie którego inaczej nie da się usunąć).

Dodam jeszcze iż pewna ograniczona funkcjonalność jest też dostępna na telefonach bez roota.

Dla starszych telefonów z androidem jest jeszcze taka fajna apka zwana towelroot. Root jednym guzikiem, dziurę załatali bodajże gdzieś w okolicach 2014 a sam autor programu pracuje teraz dla google. Fajnym aspektem jest brak przestawiania flagi Knox na samsungach (minęło tyle lat że gwarancji na telefony z tamtego okresu pewnie już nie ma).

Swego czasu zrobiłem w ten sposób root na moim pierwszym smartfonie Sony Xperia M.

• #19 11 Mar 2018 12:04
    jariko
    Poziom 15  

HScope - oscyloskop, który obsługuje przystawki : Hantek 6022, Volcraft DSO2020, Sainsmart DDS120, Rocktech BM102. Ja mam Volcrafta i działa super. Obsługa lepsza niż w programie na komputer o mobilności nie wspominam.

• #20 11 Mar 2018 16:43
    yanes
    Poziom 22  

Najlepszym odtwarzaczem muzyki na Androidzie jest PowerAmp ,to jedna z niewielu apek do której kupiłem klucz bo autor zrobił bardzo dobry program. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.audioplayer . Na Symbianie i laptopie używam wcześniejszej wersji Coreplayer , też nie odstaje od innych odtwarzaczy.Prognozę pogody sprawdzam na eWeather HD, polecam każdemu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Elecont.WeatherClock

• #21 11 Mar 2018 18:51
    dgolf
    Poziom 15  

Apps2SD Pro - partycjonuje kartę SD i linkuje na nią apki. Bardzo przydatne dla telefonó z 8GB ROM. Daje im drugie życie.
    Turbo VPN - darmowy VPN bez limitów.
    Pinterest
    KeePassDroid - menedżer haseł
    Mobilet - opłaty za parking
    SMS Backup&Restore - kopia wiadomości oraz spisu połączeń na kartę, chmurę.
    Pogoda&Radar Pro - sprawdzająca się prognoza oraz radar pogodowy z widgetami.
    SpritMonitor - eksploatacja auta, obsługa również przez stronę spritmonitor.de (export do Excel itd). Korzystam od ponad 10 lat.
    Orbot + Orfox - TOR.
    Nova Launcher + Tesla Unread
    NC+ Pilot lub Pilot Enka
    PicsArt Photo
    AppMgr III - pilnuje, które apki można przenieść na SD
    Network Scanner
    Opera Mini
    Sync.com - szyfrowana chmura
    HP Print
    Bing Wallpapers - dynamicznie zmieniające się tła pulpitu.
    Kaspersky Battery Life
    TeamViewer - sterowanie PCtem

Gry:
    Vertigo Racing, Evil Cogs, Mekorama, Hill Climb, Death Pipe, Brain It On!, Chess Free, Last Day On Earth, Burrito Bison, Król strzelanie, Real Drum, ORG 2018,

• #22 11 Mar 2018 19:01
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Zakładając wątek nie sądzilem, że pojawi się tu aż tyle wartościowych tytułów ☺

• #23 12 Mar 2018 14:53
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

WiFi Speedtest - program w kombinacji 2 użytkowinów - serwer (PC lub komórka) i klient (komórka) - precyzyjnie mierzy bitrate sieci.
    TeamViewer - już wymieniony, ale bardzo dobrze sprawuje się w kontroli smartfona innym smartfonem (np przy używaniu jednego ze smartów jako odtwarzacza do gogli VR lub strumieniowego do TV przez MHL HDMI a drugiego jako pilota)
    Power Toggles - konfigurowany pasek przycisków (wiekowy ale jak w Xperii Z5 z mikronakładki systemowej wywalili fajne włączniki - niezły zamiennik)
    Tiny Flashlight - jedna z nielicznych poprawnie działających "latarek" na LEDzie aparatu

• #24 12 Mar 2018 23:24
    pawelr98
    Poziom 35  

W sumie jest też domyślny manager plików z MIUI.

Zawiera wbudowany prosty serwerek FTP który można włączać w dowolnym momencie.

Dzięki temu można przenosić dane z i do telefonu po sieci.Przy użyciu przeglądarki mamy możliwość pobrania plików z telefonu a przy pomocy dowolnego klienta FTP(ja po prostu wklepuję adres w eksploratorze w Windows) mamy transfer w dwie strony.
    Przydatna sprawa jak się zapomni kabla albo co gorsza trzeba coś odczytać na komputerze z WinXP (brak domyślnie wbudowanego MTP).

Nie jestem pewien czy ta wersja dostępna na Google Play też posiada FTP.
    Sądząc po screenach to chyba nie.
    Ale załatwić plik APK da radę.

• #25 14 Mar 2018 14:09
    HorochovPL
    Poziom 1  

Calculator++ - bogata w funkcje wersja kalkulatora, można ją otworzyć w pływającym oknie, nad inną aplikacją.
    Wolphram Alpha - przydatne w rozwiązywaniu zadań, polecam sprawdzić możliwości w wersji przeglądarkowej.
    FBReader - czytnik ebooków.
    Lux Dash - automatyczna jasność ekranu, posiada lepszy czas reakcji i większe możliwości od wersji zintegrowanej w Androida.
    Bluetooth Terminal
    Sensors Multitool
    - odczyty z żyroskopu, magnetometru i innych źródeł.
    ALLPlayer - odtwarza filmy z napisami w osobnym pliku.
    Jakdojade - rozkład jazdy autobusów i tramwajów, po podaniu celu, godziny odjazdu lub przyjazdu na miejsce podaje nam najlepszą trasę i mapę jak trafić na przystanek. Korzystam we Wrocławiu.
    SketchUp - otwieranie (bez edycji, tylko wolna kamera) projektów *.skp
    f.lux - zmniejsza ilość niebieskiego światła wieczorem, wymaga roota, uboga w funkcje, ale wg. mnie daje w miarę dobry efekt.
    AliExpress - zakupy z Chin, poprzez aplikację można dostać trochę lepszą ofertę.
    Yandex browser wraz z AdGuard - miła w użytkowaniu przeglądarka. Posiada pluginy LastPass, Evernote i Pocket.
    SuperSU - przydzielanie uprawnień roota.
    Xposed Framework - wymaga roota, pozwala zainstalować moduły z nowymi funkcjami.
    xMIUI - moduł Xposed, wymaga wspomnianego frameworka i nakładki MIUI. Pozwala zmieniać np. reakcję na naciśnięcie przycisku poniżej ekranu.
    AdAway - root, blokuje reklamy poprzez plik hosts.
    MEGA - klient chmury o tej samej nazwie. 50GB za darmo.
    APKUpdater - znajduje aktualizacje do aplikacji spoza google play.
    OGYouTube - odtwarzanie w tle, przy wyłączonym ekranie, w pływającym oknie. Pozwala pobrać filmy. Muszę jednak przetestować zwykłą wersję YT "posmyraną" Lucky Patcherem.
    Klawiatura SwiftKey
    Chess Free
    - kto wie, kiedy nadejdzie ochota gry w szachy z kumplem.

• #26 22 Mar 2018 13:46
    Stanley_P
    Poziom 26  

bestler napisał:
    Czy macie jakieś swoje ulubione aplikacje, które w znacznym stopniu ułatwiają Wam codzienną pracę lub funkcjonowanie?

Witam
    Mała dygresja na wstępie: dla mnie posiadanie smartfona (którego nabyłem stosunkowo niedawno) nabrało sensu w momencie dostępu do rzeczywiście powszechnego i taniego internetu mobilnego. Jeszcze z 10-15lat temu nie przypuszczałem, że Globalną Sieć będę miał niemal wszędzie przy sobie, non-stop, przez 24h. Już nie trzeba zgrywać całego netu na dyskietkę czy pendrajwa ;)

Wracając do subiektywnie użytecznych aplikacji.
    Pogodowe:
    Pogoda&Radar (widget gości u mnie na ekranie startowym) - w odróżnieniu do wcześniej wspomnianych, prócz typowej prognozy pozwala w czasie niemal rzeczywistym "spojrzeć z kosmosu" na aktualny stan zachmurzenia, opadów deszczu/śniegu, zaobserwować trendy ich przemieszczania. Przy odrobinie wprawy (i szczęścia...) można próbować przewidzieć np. nadejście przejaśnienia nad naszą okolicą, co przy naszym kapryśnym "sorry taki mamy klimat" pozwoli zadecydować np. o wyjściu na spacer czy przejażdżkę rowerową. Lub je rychło zakończyć ;)
    W uzupełnieniu: Sat24 (wersja przeglądarkowa TUTAJ; wkrótce zapewne będzie przydatna apka Burzowo.info (strony TUTAJ i TUTAJ.
    I jeszcze coś na głośny ostatnio temat smogowy: Jakość powietrza w Polsce, Monitoring Powietrza Bl.

Nawigacja i mapy:
    Standardowa Google Maps - coraz bardziej się przekonuję i stosuję jako podstawową nawigację samochodową. W tle obowiązkowo ostrzega Yanosik.
    W uzupełnieniu Maps.Me - oparta na na mapach OpenStreet, taka mieszanka trochę pośrednia pomiędzy mapą samochodową a topograficzną. Może pracować off-line, czytaj: tam, gdzie nie ma zasięgu komórkowego, albo roaming jest bardzo drogi. Także może służyć jako nawigacja, ale nie testowałem. Ponadto zainstalowane choć rzadziej używane: Geoportal Mobile, Open Maps

Inne ciekawostki:
    Internet Speed Meter Lite - w dobie wielogigabajtowych pakietów ścisła kontrola zużycia danych może już nie jest tak potrzebna, ale czasem lepszy od systemowego wgląd w pewne statystyki może się przydać. Prosty niewielki program pokazuje zużycie dzienne/tygodniowe/miesięczne, z sieci komórkowej oraz przez wifi. Widać także aktualny przepływ na pasku powiadomień.
    ACR - nagrywanie rozmów. Niestety na moim tel. czasem potrafi nie nagrać, albo słychać tylko mnie.
    Sound Profile Lite - precyzyjna zmiana profili dźwiękowych w określonych dniach tygodnia/porach, zezwolenie/zabronienie dzwonienia z określonych kontaktów, powiadomień z aplikacji, itp.
    Kalkulator plus - ładny zwykły kalkulator ;)
    Kalkulator procentowy - pozwala łatwo obliczyć %, wzrosty/spadki %, itp.
    Light manager - przypisanie różnych kolorów diody powiadomień do aplikacji (o ile tel. ma taką diodę)
    Moja gazetka - gazetki z różnych marketów, dyskontów w jednym miejscu :)
    OpenVPN - prywatny tunel do mojej sieci domowej
    I na koniec dla mnie hit z ostatnich paru tygodni ("sprzedał" mi kolega), z cyklu ulubionych "małe a bardzo przydatne":
    Energy bar - wskaźnik naładowania baterii w postaci cienkiej linii u góry ekranu. Już nie trzeba tracić wzroku z wpatrywanie się w ikonkę "procentów", wystarczy jeden rzut oka :) Zainstalowany już we wszystkich smartfonach w domu i u znajomych ;)
    Więcej fajnych apek tymczasem nie pamiętam.
    Pozdrawiam!

• #27 22 Mar 2018 14:18
    yanes
    Poziom 22  

Energy bar zainstalowany , na marginesie takie coś było już dostępne w palmtopach 15 lat temu.

• #28 22 Mar 2018 17:22
    Urgon
    Poziom 36  

AVE...

FBReader - najlepszy czytnik ebooków.
    Smart Audiobook Player - najlepszy odtwarzacz audiobooków.
    Analog Electronics Toolbox - zbiór przydatnych tablic i kalkulatorów.
    mobilneMPK - rozkłady jazdy dla wielu miast.
    Wielojęzyczny Słownik Polski OFFLINE - przydaje się przy trudnych słówkach.
    AIMP - najlepszy odtwarzacz muzyki.

• #29 22 Mar 2018 17:24
    Stanley_P
    Poziom 26  

yanes napisał:
    na marginesie takie coś było już dostępne w palmtopach 15 lat temu

Dokładnie! Podobny wskaźnik miałem zainstalowany już daaawno temu w PDA Asus A696. Aż dziwię się, że zaraz po zakupie smartfona samemu nie wpadłem poszukać odpowiednika...
    ---------------------
    Jeszcze takie 3 apki:
    Zakupowe:
    Zdrowe Zakupy - skanujemy kod paskowy produktu i po chwili wiemy jakie "E" dodano do "zdrowej" żywności... :-?

Strumieniowanie video:
    Tubio oraz Web Video Caster - potrafią przesyłać video ze stron internetowych, np. Youtube, do urządzenia zdolnego odbierać strumień przez DLNA (również do Chromecast). Trochę może niszowe, ale czasem mogą się przydać na przykład w przypadku starszego smart-telewizora, który nie posiadał aplikacji YT (albo przestała działać, producent już nie aktualizował), lecz ma DLNA. Bez konieczności zakupu dodatkowej przystawki: dongla, mediaboxa, itp.
    Osobiście czasem wykorzystuję do streamowania do dekodera satelitarnego Ferguson Ariva, który ma pewne dosyć ubogie aplikacje/funkcje "smart", lecz może służyć jako "DLNA renderer". Jako ciekawostka: wspomniano tu wcześniej o aplikacji WebCamera.pl - widok online z różnych kamer w Polsce. Przy użyciu Tubio można ze strony https://www.webcamera.pl/ streamować obraz tych kamer na duży ekran. Za pomocą Web Video Caster nie udało mi się - czasem trzeba próbować zamiennie, jak nie "pójdzie" w jednej, może zadziałać w drugiej.
    Pozdrawiam

• #30 22 Mar 2018 18:51
    E8600
    Poziom 34  

Co prawda mam BlackBerry Z30 ale uruchamia on aplikacje z androida.

LG TV SmartShare - udostępnianie multimediów.
    LG webOS Magic Remout - pilot do tv z czujnikiem ruchu.
    OsmAnd - Darmowa nawigacja (normalnie działa na Blackberry).

Aplikacje, które zyskał android po przejściu marki Blackberry ten system.
    Blackberry HUB - wszystkie powiadomienia w jednym miejscu w tym obsługa nawet kilkunastu mali. Rewolucyjna aplikacja za to kocham ten system. :)
    BBM - darmowa komunikacja przez internet (połączenia i wiadomości).

Jest jeszcze aplikacja BlackBerry Link zapewniająca zdalny dostęp do plików na naszym PC z poziomu telefonu z drugiego końca świata (wystarczy, że PC jest włączony i ma dostęp do sieci). Niestety nie wiem czy android to obsługuje czy ma coś swojego.